Urodziny w SPA – czemu warto?

Raz do roku, znacząca większość ludzi na świecie ma zwyczaj celebrowania swojego dnia urodzin w jakiś niecodzienny, często spektakularny sposób. W zależności od okoliczności może to być przytulna biesiadna domówka, ogromna impreza w wynajętym wcześniej lokalu lub wyjście grupowe na miasto w gronie najbliższych osób. Każda metoda na urozmaicenie sobie swojej codziennej szarej rzeczywistości jest zdecydowanie dobrym pomysłem, pod warunkiem, jeśli tylko będzie to dla nas mile spędzony czas. Co jednak zrobić, jeśli potrzebujemy większego urozmaicenia w aktywnościach podczas planowanego dnia urodzin, albo po prostu szukamy czegoś w zupełności nowego? Pobyt w spa może być rewelacyjnym rozwiązaniem dla tych dokładnie zapotrzebowań, a doznania w ten sposób otrzymane z pewnością podkuszą nas do kolejnej wizyty.

Dlaczego jednak warto zorganizować swoje, bądź czyjeś urodziny w spa zamiast czegoś innego, z czym wiąże się taka jednorazowa wizyta i czego możemy się spodziewać po dedykowanej ofercie urodzinowej? Odpowiedzi na te pytania oraz zagadnienia z nimi związane znajdziecie już w naszym artykule.

Na czym właściwie polega taki pobyt w spa i czego należy się spodziewać?

Pobyt w takim miejscu powinien wiązać się przede wszystkim z naszym odpoczynkiem oraz głębokim relaksem. Bez względu na to, czy jesteśmy wycieńczeni lub zupełnie wypoczęci, doświadczenia ze świadczonych usług zawsze powinny być dla nas energetyzującą mieszanką przyjemności oraz ekstazy. Dla jeszcze większego zadowolenia niektóre miejsca proponują smaczne przekąski, napoje oraz trunki przed zaczęciem wybranego zabiegu.

https://moonlightspa.pl/babskie-spa-krakow/

Stosunkowo często osoby mające swoją pierwszą styczność z taką formą komfortu mają tendencję do odczuwania dość indywidualnych wrażeń z przeprowadzanych na nich zabiegów, dlatego w trosce o zapewnienie sobie wyłącznie pozytywnych doznań, warto mieć na uwadze, do jakiego rodzaju spa się wybieramy i na jakie kategorie usług wyrażamy zgodę. Zazwyczaj każde spa posiada swoje własne warianty zabiegów, zwłaszcza jeśli porównujemy ze sobą placówki znajdujące się nad morzem, nad jeziorami lub w górach. Aby uniknąć potencjalnych nieporozumień, zaleca się dokładne przejrzenie świadczonej w danym miejscu oferty, gdyż takowe czasami potrafią być specyficznie uwarunkowane poprzez lokalną tradycję albo sposobność danej miejscowości.

Czy trzeba się ubrać do SPA w jakiś konkretny sposób?

Jeżeli wybieramy się na dłuższy pobyt do specjalnych hotelów, w których oferowane są usługi spa, zdecydowanie warto spakować ze sobą zapas wygodnych ubrań, aby być w stanie swobodnie przemieszczać się po terenie wewnętrznym i zewnętrznym ośrodka. Natomiast, jeśli mamy w planach wybrać się do spa z okazji innych, bardziej oficjalnych względów, dobrze jest przygotować swój elegancki ubiór, żeby móc wziąć udział w późniejszych formalnych wydarzeniach.

Znacząca większość placówek z usługami spa oferuje personalne zestawy szlafroków, ręczników, kapci, a także suszarek oraz szamponów do wykonywanych tam zabiegów. Nie jest to jednak standard dla każdego miejsca, więc jeśli nie znajdziemy informacji o takim asortymencie na stronie internetowej danego spa, warto, jest się dopytać, czy konkretny obiekt takowe przedmioty zapewnia swoim gościom.

Urodziny w SPA połączone z relaksem i odpoczynkiem

Co powinno się wiedzieć przed swoją pierwszą wizytą w SPA?

Pomimo wielu informacji zawartych na stronach różnych ośrodków, są pewne rzeczy, o których możemy się dowiedzieć, dosłownie wchodząc do pomieszczenia zabiegowego, lub nawet dopiero w trakcie przeprowadzania usługi. Żeby uniknąć niepotrzebnego dyskomfortu z tym związanego, oto lista z każdą tego typu niezbędną informacją:

  • Ze względu na specyfikę wykonywanych w spa usług, należy porozumiewać się co najwyżej półgłosem, wraz z zastrzeżeniem wyciszenia wszelkich przyniesionych przez nas urządzeń elektronicznych,
  • Mężczyźni zapisani na zabiegi twarzy powinni możliwie ogolić się w przeciągu 4 godzin przed zaczęciem procedury,
  • Należy unikać spożywania sytych posiłków oraz alkoholu przed rozpoczęciem wszelkich zabiegów,
  • W miarę możliwości zaleca się prysznic przed zabiegami związanymi z pielęgnacją ciała,
  • Powinno się przyjść na swój zabieg w dedykowanym do tego stroju z 15 minutowym wyprzedzeniem,
  • W razie wszelkiego odczuwalnego dyskomfortu podczas zabiegu należy o tym pilnie, aczkolwiek po cichu poinformować osobę ją wykonującą,
  • W celu podtrzymania efektów otrzymanych zabiegów należy unikać korzystania z saun, basenów oraz solariów wraz z intensywnym słońcem.

Z jakich ofert mogę skorzystać w SPA?

Ośrodek Moonlight Spa w Krakowie posiada ogromne możliwości personalizacji zabiegów do własnych potrzeb oraz preferencji finansowych. W ofercie dostępna jest niezliczona liczba wariantów zabiegów skupionych na konkretnych kategoriach wypoczynku, uwzględniających podział usług do poszczególnych części ciała. Możliwe jest dowolne łączenie wybranych przez siebie usług, dając nam opcję stworzenia własnej sesji wypoczynkowej o pasującym nam czasie trwania.

Liczba oferowanych możliwości może zdecydowanie przytłoczyć, dlatego oferowane są również liczne dedykowane pakiety usług specjalnie przemyślane dla potrzeb każdego potencjalnego klienta. W skład oferty wchodzą specjalne pakiety ślubne, dla konkretnej płci, dla związanych ze sobą par, dla matek przed, oraz po porodzie oraz nawet dla spotkań biznesowych. Istnieje również unikatowa oferta urodzinowa, w której może wziąć udział jednocześnie 5 osób. Jeżeli jednak chcemy zrobić komuś niespodziankę, możemy także zakupić specjalny voucher w bardzo przystępnej cenie, który idealnie będzie się nadawał jako prezent urodzinowy.