Wybieramy obrożę dla psa. Na co warto zwrócić uwagę?

Trudno wyobrazić sobie wyprawkę dla psa bez obróżki przystosowanej do jego wieku, wielkości i wagi. To jedno z najważniejszych akcesoriów, do których szczenię należy przyzwyczajać od pierwszych dni pobytu w domu. Na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania obróżki dla psa? Więcej na ten temat czeka na Ciebie w poniższym artykule.

Po pierwsze: wiek psa

Obroża dla psa powinna być dobierana do aktualnego wieku pupila. W przypadku szczeniąt bardzo duże znaczenie ma waga obroży – nie powinna być ona zbyt duża, gdyż może wpływać to niekorzystnie na rozwijający się układ kostny zwierzaka. 

Po drugie: obwód szyi

Wielu opiekunów psów obawia się, że dobierze obróżkę źle pod kątem jej obwodu względem szyi czworonoga. Zasada jest prosta: obroża powinna dobrze przylegać do szyi, ale pozostawiać na tyle luzu, aby pomiędzy nią a skórę psa dało się włożyć palec. Wówczas wiadomo, że produkt jest dobrze dobrany. Szeroki wybór obróżek dla pupili oferuje sklep internetowy https://warsawdog.com/.

Po trzecie: temperament czworonoga

Psy, podobnie jak ludzie, mają różne temperamenty. Jedne chodzą spokojnie na smyczy, inne biegną przed siebie, szarpiąc niemiłosiernie. Jeszcze inne mają tendencję do ucieczek. Dlatego też znając osobowość swojego psa dopasuj do niego odpowiednią obrożę. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając obrożę dla psa?

Wśród kryteriów, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu nowej obróżki dla psa, jest materiał wykonania. Klasyczna bydlęca skóra jest komfortowa w noszeniu, trwała i estetyczna, dlatego niemal zawsze jest dobrym wyborem. Nowoczesne obroże często wykonane są z dobrej klasy tworzyw sztucznych, dlatego równie dobrze zdają egzamin podczas codziennych spacerów. Istotny podczas zakupu obroży jest również kolor i wzór, które powinny pasować do sierści pupila, ale także smyczy. 

Podstawowe rodzaje obróżek

Na rynku akcesoriów dla psów ciekawą propozycją jest wytrzymała, wygodna, klasyczna obroża z klamrą DURAFLEX. Opcja regulacji kołnierza pozwala na idealne dopasowanie produktu do obwodu psiej szyi, zaś miękki materiał zapewnia komfort noszenia. Wykonana z troską o każdy detal klamra charakteryzuje się dużym stopniem wytrzymałości i solidności, co przekłada się na poczucie bezpieczeństwa opiekuna. 

Oprócz tego w sklepach z asortymentem dla psów znaleźć można obroże półzaciskowe, które sprawdzają się w przypadku ras, w których psia szyja jest szersza niż głowa. Poza tym produkty tego rodzaju są odpowiednie dla psów mających tendencję do uwalniania się z klasycznych obróżek. Klamra półzaciskowa dopasowuje się do szyi, nie pozostawiając zbędnego luzu. To idealny wybór podczas prób chodzenia na luźnej smyczy i odzwyczajania psa od nadmiernego ciągnięcia. 

Innym rodzajem obroży jest typ martingale, która działa w następujący sposób: gdy pies mocno ciągnie, obroża automatycznie zmniejsza swój obwód, co zachęca zwierzaka do grzecznego chodzenia przy nodze. Gdy pies przestaje wykonywać gwałtowne ruchy, obroża staje się luźniejsza.