Wybieramy symboliczny prezent dla maturzysty

Matura jest jednym z najważniejszych egzaminów w naszym życiu. Jest sprawdzianem, który często decyduje o całej przyszłości, a przynajmniej o wymarzonych studiach. Przygotowania do matury są żmudne i wymagają sporo wysiłku, poświęcenia oraz samozaparcia. Warto więc wynagrodzić zarówno świetne wyniki, jak i sam trud przygotowań do tego egzaminu dojrzałości. Jaki symboliczny prezent możemy podarować maturzyście?

Dlaczego warto obdarować maturzystę?

Egzamin maturalny, nazywany także egzaminem dojrzałości, jest symbolicznym wejściem w dorosłość. Często wiąże się z wyjazdem na studia do innego miasta, czasem nawet na drugi koniec Polski lub za granicę. Wynik matury ma ogromny wpływ na kierunek studiów oraz przyszłą karierę młodego człowieka. Nic więc dziwnego, że maturzyści poświęcają sporo czasu oraz wysiłku na odpowiednie przygotowanie się. Symboliczny prezent, który im podarujemy, stanie się samoistną pamiątką tego wydarzenia i pokaże młodemu człowiekowi, że go wspieramy i jesteśmy z niego naprawdę dumni. Wynagrodzi mu cały stres i trud oraz, jeśli dobrze wybierzemy, pomoże odpowiednio ruszyć w przyszłość.

Prezent na maturę – uniwersalne pomysły

Wieczne pióro lub długopis, czyli wyprawka na studia

Wieczne pióro (np. z grawerem) to najbardziej klasyczny i sprawdzony prezent dla maturzysty. Tego typu podarunek zostanie z młodym człowiekiem na lata i może być przez niego używany na studiach, jednocześnie przypominając mu o wsparciu bliskich. Najlepiej sprawdzi się pióro Waterman Paris lub Waterman Graduate, które są bardzo eleganckie i subtelne, o prostej sylwetce i klasycznym wzornictwie. Alternatywą dla maturzystów, którzy nie przepadają za pisaniem piórem, będzie markowy długopis, np. długopis Waterman Paris. Jest to produkt luksusowy, domknięty elegancką, polerowaną nasadką z grawerem, który wzorowany jest na strukturze kryształu. Wysokiej jakości długopis pozwoli na napisanie nie jednego egzaminu na studiach. Jeśli chcemy maturzyście podarować całą wyprawkę, warto to zestawu dołożyć długopis Sorento, cienkopisy Staedtler, ołówek automatyczny Staedtler, a także niezwykle praktyczny kołozeszyt z przekładkami na notatki z zajęć.

Zegarek lub opaska z grawerem

Aby wynagrodzić młodemu człowiekowi silny stres związany z maturą i upamiętnić to symboliczne przejście w dorosłość, dobrym pomysłem jest podarowanie mu dobrej jakości zegarka. Możemy wybierać spośród sportowych, a nawet elektronicznych modeli lub zdecydować się na klasyczny zegarek ze skórzanym paskiem. Ważne, aby z tyłu koperty wygrawerować datę lub znaczący napis, dzięki któremu prezent będzie pamiątką. Ostatnio bardzo popularne są również smartwatche bądź opaski sportowe. Z ich pomocą wkraczająca w dorosłość młodzież będzie mogła śledzić efekty swoich treningów, czy być w ciągłym kontakcie ze znajomymi oraz rodziną . Warto jednak pamiętać, by dopasować prezent na maturę do zainteresowań absolwenta szkoły średniej.

Źródło: https://komorkomania.pl/30970,smartwatche-wearables

Idealny prezent dla maturzystki

Biżuteria zawsze w modzie

Większość z nas woli wybierać podarunki kobietom. Prezent dla maturzystki nie może być jednak banalny i oklepany. Ciekawym rozwiązaniem jest więc wybór spersonalizowanej biżuterii. Strzałem w dziesiątkę będzie np. bransoletka z zawieszkami tematycznymi. W sklepach jubilerskich dostępna jest bowiem biżuteria, do której dokupuje się specjalne breloczki. Jeśli obdarowywana przez nas dziewczyna posiada już taką bransoletkę, wystarczy dokupić zawieszkę w kształcie książki bądź taką, która symbolizuje nowy etap jej życia. Może to być więc przedmiot, który kojarzy się z ukończonym przez nią profilem w szkole bądź przyszłymi studiami. Gdy natomiast maturzystka nie posiada jeszcze takiej biżuterii, jest to wspaniała okazja by nadrobić zaległości.

Źródło: https://www.glamour.pl/artykul/jak-czyscic-bransoletke-pandora-i-charmsy-internautki-pokochaly-ten-patent

Kubek dla fanek gorących napojów

Kubek do kawy czy filiżanka na kawę mogą wydawać się słabym pomysłem. Będzie to jednak idealne rozwiązanie, jeśli wybierzemy odpowiedni wzór. Na naczyniu może znaleźć się bowiem śmieszny napis czy cytat motywacyjny. Oryginalna grafika dopełni design kubka i sprawi, że spożywanie gorących napojów stanie się prawdziwą przyjemnością. Warto oczywiście zadbać o to, aby motyw znajdujący się na naczyniu nawiązywał chociaż w niewielkim stopniu do zainteresowań maturzystki bądź jej planów i marzeń na przyszłość.

Idealny prezent dla maturzysty

Elementy wyposażenia do studenckiego mieszkania

Większość maturzystów po ukończeniu szkoły średniej udaje się na studia. Nie wszyscy mieszkają jednak w miastach uniwersyteckich, dlatego jedynym wyjściem jest przeprowadzka. W takiej sytuacji konieczne jest znalezienie mieszkania, pokoju czy akademika. Aby jednak lokum chociaż trochę zastępowało dom rodzinny, warto kupić absolwentowi ciekawie wyglądające elementy wyposażenia do nowego gniazdka. Zdecydowanie trafionym wyborem będzie np. matematyczny zegar, który zamiast godzin wskazuje wszelkiego rodzaju równania. Przyszły student matematyki czy kierunków powiązanych z tą dziedziną za każdym razem gdy spojrzy na ścianę, z pewnością przypomni sobie o osobie, która mu go podarowała.

Źródło: https://login.aliexpress.com/?from=sm&return_url=http://pl.aliexpress.com/item/32792262200.html

Statuetka prawdziwego mistrza

Fani sportu bądź amatorzy którejś dyscypliny sportowej uwielbiają kolekcjonować swoje trofea. Patrząc na nie, przywołują we wspomnieniach wspaniałe chwile, które przeżyli. Dobrym wyborem jest więc zakup spersonalizowanej statuetki dla maturzysty. Figurka przypominająca sylwetkę absolwenta oraz ciekawy podpis z pewnością będą idealnym uzupełnieniem takiej kolekcji. Warto jednak chwilę pomyśleć nad nietypowym grawerem, dzięki któremu upominek zyska oryginalnego charakteru.