Wynajem samochodu na wczasach – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Podróżowanie i zwiedzanie każdego zakątka świata jest możliwe dzięki wypożyczanym na miejscu samochodom. Taka opcja staje się powszechnie stosowaną praktyką, ponieważ jej uroki docenia coraz więcej turystów. Decyduje o tym niezależność i możliwość swobodnego poruszania się po wybranych terenach.

Wynajem aut – na co zwracać uwagę?

Wynajęcie samochodu wymaga odpowiedniego przygotowania, ponieważ trzeba mieć świadomość, jak zapewnić sobie maksymalny komfort psychiczny. Na wynajem samochodu składa się nie tylko cena. Liczy się każdy element oferty, przy czym największą uwagę należy zwrócić na rodzaj ubezpieczenia. Trzeba być przygotowanym i mieć środki na koncie na kaucję. Zwykle waha się ona od stu do czterystu euro i jest uzależniona od polityki wypożyczalni.

Szukasz najlepszych kosmetyków do pielęgnacji lakieru samochodowego? Zajrzyj na chemiczna-hurtownia.pl!

Warto sprawdzić to osobiście

Zanim auto zostanie odebrane z wypożyczalni, dobrze byłoby upewnić się, w jakim jest stanie. Trzeba wiedzieć, gdzie znajduje się koło zapasowe oraz ile wynosi limit przejechanych kilometrów. Warto wiedzieć, czy auto zostało wyposażone w GPS bądź fotelik dla dziecka. Bardzo istotne jest zapoznanie się z miejscem odbioru i zwrotu samochodu.

Najtaniej można wynająć samochód w Hiszpanii (15 zł za dobę), a najdrożej w Lizbonie (56 zł za dobę). W innych krajach ceny są porównywalne – Włochy i Portugalia 39, Polska 41, Grecja 47, Majorka 19, Teneryfa 25, Bergamo 40 i Warszawa Lotnisko 47 zł za dzień. Podane ceny są oczywiście orientacyjne, ponieważ zależą od wypożyczanego auta, miejscowości i czasu wynajmu.

Plusy i minusy wynajmowania samochodu na wczasach

Wynajęcie samochodu w czasie urlopu jest możliwe zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Wynajem aut na wczasach jest zazwyczaj traktowany jako wynajem krótkoterminowy, ponieważ okres jego trwania nie przekracza 21 lub 30 dni. Taka opcja wynajmowania samochodu posiada zarówno zalety, jak i wady, przy czym warto podkreślić, że plusy są w stanie zrównoważyć minusy tego rozwiązania.

Do najważniejszych zalet wynajmu samochodów na wczasach należy zaliczyć, takie walory jak: niewielkie koszty eksploatacji, swoboda przemieszczania się z miejsca na miejsce, możliwość poruszania się wymarzonym modelem samochodu o wybranych parametrach technicznych.

Nieliczne wady związane z wynajęciem samochodu na wczasach wynikają z liczby dni, w czasie których auto będzie wykorzystywane. Zwykle są one ograniczone i trudno mówić o możliwości skorzystania z promocji i ulg proponowanych przez wypożyczalnie samochodów w przypadku wynajmów długoterminowych.

Wynajem samochodu na wczasach to nie tylko wygoda, ale także przyjemność płynąca z możliwości podziwiania wyjątkowych krajobrazów poza strefą turystyczną odwiedzanego miasta.