Zabiegi fryzjerskie, które musisz poznać!

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa, jeśli marzą nam się piękne, lśniące i zdrowe włosy. Kosmyki są bowiem często narażane na zniszczenia. Wszystko za sprawą stylizacji na gorąco, koloryzacji czy rozjaśniania. Dodatkowo negatywny wpływ mają na nie również czynniki atmosferyczne oraz źle dobrane kosmetyki. Udając się do fryzjera, warto więc wykonać zabieg, którego celem jest odżywienie, nawilżenie czy też poprawa wyglądu włosów. Jednak na jakie usługi możemy się zdecydować? Sprawdź!

Polerowanie włosów

Polerowanie włosów to zabieg, dzięki któremu pozbędziemy się rozdwojonych i zniszczonych końcówek. Nie musimy jednak obawiać się o ich długość. Usługa ta polega bowiem na odcięciu jedynie odstających i rozdwojonych pasm. Wykorzystywane jest do tego specjalne urządzenie przypominające odkurzacz. Dzięki niemu nie ma konieczności skracania poszczególnych kosmyków. Cały zabieg trwa około godziny, jednak wszystko zależy w głównej mierze od gęstości naszych włosów. Koszt takiej usługi to około 50-200 złotych. Po wykonaniu kuracji dostrzeżemy, że nasze pasma wyglądają na zdrowe i odżywione. Polerowanie włosów polecane jest dla każdej kobiety, której marzą się długie i piękne włosy.

Źródło: http://www.pracowniabyizabella.com/works/polerowanie-wlosow/

Keratynowe prostowanie włosów

Jednym z najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest prostowanie keratynowe. Cena takiej usługi może niestety nas odstraszyć. W profesjonalnym salonie zapłacimy za nią bowiem nawet 600 złotych. Efekty utrzymują się 3-6 miesięcy. Kuracja polega na dokładnym oczyszczeniu włosów szamponem, który usuwa wszelkie zanieczyszczenia oraz zabrudzenia. Następnie suche kosmyki pokrywa się preparatem składającym się w głównej mierze z keratyny. Po zaaplikowaniu produktu każde pasmo musi zostać dokładnie wyprostowane, ponieważ w ten sposób składniki odżywcze przedostają się w głąb poszczególnych pasemek. Co ciekawe, głównym celem keratynowego prostowania włosów wcale nie jest ich trwałe wyprostowanie, a dogłębne odżywienie oraz nawilżenie. Proste pasma są jedynie „skutkiem ubocznym” takiego zabiegu. Usługa ta polecana jest więc szczególnie wtedy, gdy włosy są suche, matowe, pozbawione blasku i zniszczone.

Sauna na włosy

Sauna na włosy to stosunkowo tani zabieg fryzjerski. W większości salonów koszt takiej usługi wynosi około 50 złotych. Jej głównym celem jest dogłębna regeneracja kosmyków i ich silne nawilżenie. Taka pielęgnacja składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest dokładne umycie włosów oraz nałożenie na nie ampułki lub maski. Produkty te dobierane są do indywidualnych potrzeb każdej z nas. Następnie na kilka minut wkładamy głowę do specjalnego urządzenia przypominającego suszarkę fryzjerską. Sprzęt ten wytwarza spore ilości pary wodnej, która rozchyla łuski włosów. Dzięki temu nałożony kosmetyk wchodzi w strukturę pasma. Jego działanie jest o wiele silniejsze, niż w przypadku tradycyjnego nałożenia odżywki. Warto więc podczas wizyty u fryzjera poddać się takiemu zabiegowi. Nasze włosy będą dzięki temu idealnie gładkie i silnie nawilżone.

Źródło: https://www.halier.pl/blog/sauna-na-wlosy.html

Pielęgnacja Plex

Przy każdej koloryzacji warto także zdecydować się na szybką i tanią pielęgnację Plex. Zabieg ten polega jedynie na nałożeniu na włosy specjalnego preparatu wzmacniającego oraz nawilżającego. Mogłoby się wydawać, że w ten sposób możemy zadbać o swoje kosmyki w domu. Oczywiście, stosując samodzielnie najróżniejsze maski, jesteśmy w stanie nieco poprawić kondycję pasm, jednak należy pamiętać, że produkty używane w salonach fryzjerskich mają całkowicie inny skład. Znajdziemy w nich więcej substancji odżywczych, dlatego zdecydowanie warto, chociaż raz na jakiś czas, skorzystać z takiej usługi. U większości specjalistów wykonamy ją bowiem za dosłownie kilka złotych, a efekt z pewnością zaskoczy niejedną z nas.

Uzupełnienie pielęgnacji w domowym zaciszu

Każdą pielęgnację, której poddamy się w profesjonalnym salonie należy uzupełnić zabiegami wykonywanymi w domowym zaciszu. Najczęściej wystarczy jedynie regularne stosowanie odżywki, maski, olejków czy innych preparatów wzmacniających. Przy włosach kręconych należy zainteresować się również specjalnym sposobem mycia kosmyków. Metoda OMO polega na używaniu kosmetyków pozbawionych silikonów, alkoholu i SLS-ów. Każde mycie musi poprzedzić nałożenie odżywki nawilżającej. Po upływie kilku minut można zaaplikować szampon. Zabieg kończy się ponownym zastosowaniem kosmetyku odżywczego. Dzięki temu włosy są zregenerowane, a ich naturalny skręt staje się coraz wyraźniejszy.