Zamienniki do drukarek – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Tusze i tonery zużywają się naprawdę szybko, a dodatkowo są produktem stosunkowo drogim. Obecnie na rynku dostępne są zamienniki drogich wkładów, które przeznaczone są praktycznie do każdego modelu drukarek. Tańsze substytuty mają grono zwolenników jak i przeciwników. Co powinniśmy o nich wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu?

Wiele firm branży elektronicznej kieruje się zasadą: tania drukarka, droga eksploatacja. Właśnie dlatego tusze i tonery marek dedykowanych, mają tak wysokie ceny. Możemy jednak zdecydować się na tańszy wkład, który jest zamiennikiem tych od producentów drukarek i tak naprawdę niczym im nie ustępuje. Zamienniki Printe polecane są do drukarek wielu różnych firm. Przykładowo, Printe th83a, jest odpowiedni do wszystkich pięciu modeli z serii HP LaserJet Pro i ciężko byłoby nam zobaczyć różnicę w wydruku przy użyciu tego produktu, a o wiele droższego produktu dedykowanego.

Dlaczego warto korzystać z zamienników?

  1. Oszczędność – pierwsza i najważniejsza kwestia, dotycząca zamienników. Ich ceny mogą być nawet do 80% tańsze, od tonerów producentów drukarek. Na rynku znajdziemy całe zestawy tuszy w cenie równej jednemu rodzajowi tuszu od producenta. Jednak nie warto decydować się na najtańszą opcję, za kilka czy kilkanaście złotych, ponieważ tonery te na pewno nie będą cechować się jakością i wydajnością.
  2. Dostępność – obecnie na rynku, szczególnie internetowym, znajdziemy zamienniki do praktycznie każdego modelu drukarki. Zarówno czarne, jak i te kolorowe, przeróżnych marek. Kupujmy je jednak tylko od zaufanych sprzedawców, ponieważ decydując się na najtańsze i niesprawdzone wkłady, może się okazać, że w rozliczeniu, wcale ten wybór nam się nie opłaci.
  3. Wysoka jakość – obniżony koszt substytutów, nie wiąże się ze spadkiem jakości. Wiele sprawdzonych firm, oferujących zamienniki, gwarantuje produkty na najwyższym poziomie, również certyfikowane. Zdarzają się sytuacje, w których zamienniki są o wiele bardziej pojemne i wydajne, dzięki czemu możemy wymieniać je dużo rzadziej.
  4. Gwarancja – decydując się na tonery, które są zamiennikami, a nie oryginalnymi produktami, wiele osób obawia się złamania warunków gwarancji drukarki. Warto jednak wiedzieć, że bardzo wielu producentów, dopuszcza korzystanie z alternatywnych wkładów.
  5. Bezpieczeństwo – większość sprawdzonych firm produkujących zamienniki tonerów do drukarek, korzysta z wysokiej jakości komponentów oraz technologii. Dzięki temu są one całkowicie bezpieczne dla naszych urządzeń. Jeśli jednak obawiamy się zniszczenia drogiego sprzętu, warto zdecydować się na firmę, która oferuje zwrot kosztów naprawy urządzenia, jeśli uszkodzenie nastąpiło po użyciu ich produktu.

Decydując się na zakup zamienników, pamiętajmy aby korzystać z usług tylko sprawdzonych firm. Znaną i bardzo polecaną marką zamienników jest np. Printe. Podczas wyboru konkretnego produktu, upewnijmy się czy dany toner będzie kompatybilny z konkretnym modelem drukarki. Nie warto stawiać na najtańsze substytuty, które są dostępne na rynku, ponieważ nie będą w pełni bezpieczne.