Zwierzęce wzory na ubraniach – jak je nosić, by wyglądać stylowo i elegancko?

Od kilku lat bardzo modne są ubrania, na których widnieje ciekawy zwierzęcy wzór. W sklepach można więc kupić zarówno obuwie, jak i odzież z motywem węża czy pantery. Przed wyborem takich elementów garderoby należy jednak dokładnie przemyśleć, z czym można łączyć te odważne zdobienia. Złe dobranie tekstur czy printów sprawi bowiem, że zamiast wyglądać stylowo i elegancko, zaliczymy modową porażkę. W tym artykule podpowiemy więc, jak nosić zwierzęce wzory na ubraniach.

Zwierzęce wzory na ubraniach – najmodniejsze elementy garderoby

Panterka na ubraniach przez pewien czas była passe. Obecnie jest jednak hitowym wzorem i prawdziwym must have. Najczęściej wybieramy sukienki oraz koszule z takim właśnie motywem. Bardzo ciekawie wyglądają również panterkowe spodnie. Decydując się na ich zakup, musimy jednak liczyć się z tym, że nie każda z nas będzie się w nich dobrze prezentować. Taki wzór może bowiem optycznie dodawać nam kilogramów.

W sklepach roi się również od odzieży, na której widnieje print przypominający skórę węża czy zeberkowe pasy. Dominują one szczególnie na obuwiu oraz modnych w tym sezonie golfach i półgolfach. W zwierzęce wzory znajdziemy również akcesoria, takie jak portfele, paski czy torebki.

Jak nosić ubrania w zwierzęce wzory?

Ubrania w zwierzęce wzory najlepiej łączyć oczywiście z czernią. Stylowa sukienka z modnym motywem będzie prezentować się idealnie w połączeniu z ciemnymi rajstopami oraz elegancką marynarką. Stonowana barwa sprawi, że cała stylizacja nadal będzie wyglądać nieco drapieżnie, jednak nie będzie przesadzona i kiczowata. Koszule czy topy najlepiej łączyć z jednolitymi spodniami bądź spódnicą, które kolorystycznie nawiązują do printu znajdującego się na górnym elemencie garderoby. Do zeberkowych pasków będzie więc pasować biel bądź czerń, do panterki natomiast odcienie beżu oraz brązu. Jeśli natomiast zdecydujemy się na zwierzęce akcesoria, najlepiej zachować stylistyczną spójność wybierając stonowany płaszcz i unikając dodatkowych wyrazistych wzorów.

Zwierzęce wzory dla każdego – tak czy nie?

Zwierzęce wzory może nosić niemalże każda z nas, niezależnie od wieku. Warto jednak pamiętać, by dopasować odpowiedni krój odzieży. Motywy te często uwydatniają bowiem nasze niedoskonałości, które przeważnie chcemy przecież ukryć. Jeśli więc zależy nam na wyszczupleniu sylwetki, najlepiej kupić elementy garderoby, na których widnieją pionowe wzory. Dzięki temu będziemy wyglądały na smuklejsze. Poziome zdobienia mogą natomiast nieco poszerzać. Lepiej więc unikać ich w miejscach, które chcemy zamaskować. Mając nieco większe biodra czy brzuch, nie warto decydować się na zakup dodających kilogramów poziomych printów.

Zwierzęce wzory – stylizacje na różne okoliczności

Fenomen zwierzęcych wzorów na ubraniach polega przede wszystkim na tym, że są one bardzo uniwersalne. Możemy bowiem nosić je zarówno na co dzień, jak i do pracy. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by założyć taką kreację na imprezę czy rodzinne spotkanie. Wiele kobiet wybiera takie printy na romantyczne randki. W sklepach znajdziemy także dresy w zwierzęce wzory, dlatego możemy zakładać te zdobienia na wiele okazji. Ważne jest jedynie to, by dopasować pozostałe elementy garderoby do rzucających się w oczy motywów oraz czuć się w nich stylowo, elegancko i kobieco.

Czego lepiej unikać?

Decydując się na zwierzęce motywy, należy jednak zachować rozwagę. Oczywiście można w różny sposób łączyć ze sobą poszczególne elementy oraz eksperymentować. Trzeba jednak pamiętać, by zachować przy tym klasę oraz wyczucie stylu. Jeśli chcemy zestawić ze sobą dwa wzory, muszą wyglądać one niemalże identycznie i bazować na tych samych kolorach. Nie warto więc zakładać na siebie np. panterkowych spodni i bluzki z motywem skóry węża. Zasadą minimalizmu powinnyśmy kierować się również wtedy, gdy łączymy zwierzęce wzory z różnymi ciekawie wyglądającymi tkaninami. Czarne spodnie z tłoczeniami w tym samym kolorze niestety będą się dość mocno „gryzły” z modnymi printami.