Gadżety do mieszkania, dzięki którym Twoje wnętrze nabierze charakteru

Nawet najlepiej przemyślana kompozycja i aranżacja wnętrza może okazać się nieco nudna. Aby urozmaicić swoje mieszkanie oraz dodać mu niesamowitego charakteru, wystarczy zainwestować w kilka modnych i funkcjonalnych dodatków. Staną się one ciekawą ozdobą oraz przyciągną na siebie uwagę wszystkich gości. Poznaj najlepsze gadżety do mieszkania, dzięki którym twoje lokum zmieni się w wyjątkowe miejsce.

Podświetlany sznur na zdjęcia

Ostatnio wielką furorę robią polaroidy, czyli aparaty, które umożliwiają natychmiastowe wywołanie zdjęcia. Nic więc dziwnego, że w sklepach dekoratorskich znajduje się coraz więcej gadżetów, dzięki którym można wyeksponować wszystkie wykonane fotografie. Bardzo ciekawie i stylowo prezentuje się specjalny podświetlany sznur z małymi spinaczami. Na każdym uchwycie wystarczy umieścić jedno pamiątkowe zdjęcie, by móc cieszyć się z wyjątkowego spersonalizowanego gadżetu oraz nietuzinkowej dekoracji. Najczęściej taśmy te dostępne są w kolorze srebrnym i złotym, a emitowane przez nie światło mieni się jasną delikatną barwą. W zależności od potrzeb, można zdecydować się na krótki sznurek z 6-8 miejscami na fotografię, bądź długą taśmę mieszczącą 16-20 odbitek. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do spinaczy przypinać również klasyczne zdjęcia, najważniejsze notatki czy inspirujące obrazki i cytaty.

Poduszki z odwracanymi cekinami

Bardzo ciekawymi gadżetami, dzięki którym sypialnia bądź salon zamienią się w wyjątkowe miejsce są poduszki dekoracyjne. Niezmiennie bardzo popularne są futrzane poszewki w zwierzęce wzory. Aby jednak nieco się wyróżnić, wystarczy kupić poduszki pokryte efektownymi odwracanymi cekinami. Dzięki odpowiedniemu materiałowi, świecidełka można obracać w dowolną stronę oraz tworzyć z nich rozmaite rysunki czy niespotykane wzory. Taki gadżet to wspaniała zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Bardzo często w sklepach można znaleźć również dwukolorowe poduszki z cekinami. Dzięki nim możemy, np. w zależności od nastroju, zmieniać dominujący kolor i znajdujący się na poszewce stały print.

Podwieszane roślinki i doniczki

Lasy w szkle stały się niedawno bardzo popularne. Ich pierwotna wersja, czyli roślina znajdująca się w szklanym słoju wypełnionym kolorowymi kamieniami, powoli odchodzi do lamusa. Na jej miejsce wskakują natomiast kwiaty w szklanych podwieszanych doniczkach. Prezentują się one niezwykle ciekawie i wprowadzają do wnętrza wyjątkowy charakter. W zależności od osobistych preferencji, można zamontować kilka małych pojemniczków lub stworzyć z nich dużą kompozycję, dzięki której mieszkanie zmieni się w mini ogród botaniczny. Taka roślinność z powodzeniem sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w sypialni czy też kuchni. W sklepach dostępne są kwiaty żywe i sztuczne. Niezależnie od rodzaju prezentują się one pięknie i stylowo.

Wiesz, że roślinki potrzebują odpowiedniej ilości światła, ale za duża ilość promieni może poparzyć ich liście, dlatego warto zainwestować w rolety okienne. Przeczytaj artykuł „Co musisz wziąć pod uwagę, wybierając osłony okienne do wnętrz?” i wybierz odpowiednie rolety dla domu!

Industrialne półki

Jeśli w mieszkaniu brakuje nam miejsca do przechowywania, bądź chcemy wyeksponować niektóre elementy wyposażenia, warto dokupić dodatkowe półki. Klasyczne drewniane deski są jednak bardzo pospolite i niczym się nie wyróżniają. Aby więc dodać wnętrzu charakteru, wystarczy zamontować kilka ozdobnych industrialnych półek ściennych. Najczęściej składają się one z drewnianej podstawki i metalowych prętów, które tworzą ich szkielet. Dostępne są w wielu kolorach oraz kształtach. Bardzo efektownie prezentują się kuliste i sześcienne bryły. Wystarczy jedna większa półka lub kilka mniejszych, by stworzyć wyjątkową kompozycję. Na podstawce można ułożyć zapachowe świece, ramki na zdjęcia czy roślinność. Z taką dekoracją ścienną, mieszkanie z pewnością zachwyci i stanie się bardzo stylowe oraz przytulne.