Jak dbać o firmowe koszulki z nadrukiem? Porady i wskazówki

Coraz częściej w wielu sklepach możemy zaobserwować T-shirty z nadrukiem. Są one widoczne nie tylko na wieszakach. Noszą je także pracownicy sklepów, którzy zakładają je w celu promowania marki. Koszulki reklamowe zazwyczaj posiadają napisy zachęcające do skorzystania z oferty sklepu lub po prostu znajduje się na nich ciekawy nadruk, który sprawia, że ubrania będące w asortymencie sklepu zostają odbierane jako ciekawsze. Koszulki robocze zazwyczaj zapewnia pracownikowi pracodawca. Jednakże to osoba zatrudniona w danej placówce musi zadbać o nienaganny wygląd odzieży pracowniczej. Większość ubrań roboczych posiada jednak rozmaite nadruki. Zapewne zastanawiacie się, jak dbać o takie koszulki, by zachowały swój wspaniały wygląd przez długi czas? Czytając ten artykuł dowiecie się, m.in. jak prać koszulki firmowe z nadrukiem, jak prasować T-shirty-reklamowe oraz jak powinny być suszone. Zainteresowani? Zapraszamy zatem do lektury!

Firmowe koszulki z nadrukiem – co warto wiedzieć o ich pielęgnacji?

O firmowe koszulki z nadrukiem powinniśmy dbać lepiej niż o zwykłe T-shirty, znajdujące się w naszej szafie, z racji tego, że nie są one naszą własnością. Za zniszczenia widoczne na odzieży firmowej pracodawca może obciążyć pracownika kosztami wyprodukowania nowej koszulki. Taki stan rzeczy nie uśmiecha się ani pracodawcy, dla którego wiąże się to ze straconym czasem, ani pracownikowi muszącemu zwrócić równowartość zniszczonej odzieży właścicielowi firmy. Wiele osób w obawie przed obciążeniem ich kosztami związanymi ze zniszczeniem koszulki reklamowej z nadrukiem stara się dbać o nią najlepiej jak potrafi. Jednak co właściwie warto wiedzieć o pielęgnacji T-shirtów z nadrukami? Przede wszystkim niezwykle istotny jest sposób prania. Oprócz tego należy także posiadać odpowiednią wiedzę dotyczącą suszenia i prasowania. Skąd ją uzyskać? Najlepszym, najprostszym i najszybszym sposobem będzie zapoznanie się ze wskazówkami umieszczonymi przez producenta na metce.

Chcesz wiedzieć jaka powinna być odzież robocza dla kobiet? Przeczytaj nasz artykuł i rozwiej swoje wątpliwości!

Poznaj najtrafniejsze porady i wskazówki dotyczące prania

Jeśli chcemy otrzymać sprawdzone informacje dotyczące dbania o koszulki firmowe z nadrukiem, powinniśmy w pierwszej kolejności dokładnie przeanalizować dane znajdujące się na metce. Stosując się do umieszczonych tam informacji dotyczących prania naszej odzieży służbowej, z pewnością uda nam się zachować ją w nienagannym stanie przez długi czas. Producenci wiedzą, jakie produkty wytwarzają i z pewnością nie wprowadzą nas w błąd związany z pielęgnacją pochodzącej od nich odzieży. Warto więc zaufać treściom znajdującym się na metce. Jednakże wiele osób kieruje się, nie tylko na drodze, ale także i w życiu, zasadą ograniczonego zaufania. Przez to, oprócz stosowania się do zaleceń producenta, wprowadzają dodatkowo inne środki ostrożności podczas prania koszulek firmowych z nadrukiem.

Zwróć uwagę na temperaturę prania

Większość z nas uważa, że ustawienie temperatury prania na 40 stopni sprawi, że odzież reklamowa nie zostanie całkowicie oczyszczona z zabrudzeń. Jednak obecnie produkowane proszki do prania spełniają swoją rolę nawet w niskich temperaturach. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie dla większości typów odzieży. Nie wszystkie ubrania są przystosowane do prania w temperaturach przewyższających 60 stopni. W tak ciepłej wodzie warto prać jedynie pościel czy ręczniki, gdyż takie produkty mogą posiadać znacznie bardziej uciążliwe zabrudzenia. Jeśli jednak chcemy odświeżyć koszulki firmowe posiadające rozmaite ozdobne bądź reklamowe nadruki, powinniśmy wybrać niższą wartość temperatury. Wtedy ubrania nie utracą tak szybko swojego koloru.

Wirowanie – jakie powinno być?

W kwestii wirowania sytuacja wygląda podobnie jak z temperaturą. Im niższe wirowanie bębna pralki ustawimy, tym lepiej dla koszulek. Jeśli zależy nam na zachowaniu nienagannego wyglądu nadruków znajdujących się na koszulkach, powinniśmy nastawić wirowanie na maksymalnie 400 obrotów. Dzięki temu koszulki po wyjęciu z pralki może nie będą całkowicie odsączone z wody, ale pozwoli nam to uniknąć popękania nadruków. Nadmiaru wody z koszulek możemy pozbyć się ręcznie, delikatnie je wykręcając. Wówczas mamy kontrolę nad miejscami, z których zostaje usunięta zbyt duża ilość wody oraz nad tym, jak prezentuje się w danym momencie nadruk. W ten sposób znacznie łatwiej uniknąć zniszczenia T-shirtu.

Nie mieszaj kolorów

Pranie wielu rzeczy o rozmaitych odcieniach w tym samym czasie może być niezwykle ryzykowne. Legenda głosi, że odświeżając odzież z wykorzystaniem niskiej temperatury wody nie jest możliwe uwolnienie się barwnika z poszczególnych koszulek. Jednakże obecnie odzież jest barwiona coraz mocniej. Dlatego też, jeśli chcemy mieć pewność, że nasze koszulki firmowe nie ulegną zniszczeniu, powinniśmy prać je z ubraniami w podobnym zestawieniu kolorystycznym.

Pierz koszulki z nadrukiem na lewej stronie

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że warto prać wszystkie ubrania odwracając je na lewą stronę. Dlaczego? Otóż taki sposób odświeżania odzieży sprawia, że reprezentacyjna część koszulek czy innych elementów ubrania nie obija się o bęben pralki często wirujący z wysoką częstotliwością i tym samym nie ulega zniszczeniu. Odwracając ubrania z nadrukiem na lewą stronę przed umieszczeniem ich w pralce sprawimy, że ozdobny element pokrywający koszulkę nie będzie się ścierał ani zahaczał o odstające elementy innych ubrań znajdujących się w pralce. U większości z nas istnieje obawa przez praniem koszulek na lewej stronie, związana z podejrzeniem, że w ten sposób nie usuniemy wszystkich zabrudzeń. Jest to jednak bezpodstawna wątpliwość, gdyż ubrania zostaną oczyszczone tak samo dokładnie, jak w momencie prania ich na prawej stronie.

Zastanawiasz się, jakie koszulki firmowe najlepiej zareklamują Twoją firmę? Odwiedź gorlice.info.pl i sprawdź artykuły związane z tym tematem!

Wybieraj tylko delikatne środki piorące

Większość z nas uważa, że nie ma sensu kupować delikatnych środków piorących, gdyż nie pomogą one w usunięciu wielu zabrudzeń. Jednakże bardzo często takie preparaty mogą stać się nieocenione w sytuacji, gdy potrzebujemy odświeżenia koszulek z nadrukiem, które wymagają stosowania delikatnych środków piorących. Wówczas mocniejsze preparaty mogłyby sprawić, że kolory ubrań staną się wyblakłe, a znajdujące się na koszulkach nadruki zmatowieją. Dlatego też jeśli chcemy, by takie koszulki zachowały swój znakomity wygląd przez długi czas, powinniśmy prać je w proszkach lub płynach dedykowanych do odświeżania delikatnej odzieży.

Koszulki z nadrukiem – jak je suszyć, by nie popękały?

Po upraniu firmowych koszulek z nadrukiem nadchodzi czas na ich osuszenie. Lepiej jednak w przypadku tego typu odzieży zrezygnować z suszarki bębnowej. Znacznie bezpieczniejszą metodą osuszania odzieży z nadrukiem jest pozwolenie jej na samoczynne ocieknięcie z wody. Najlepiej jednak nie wywieszać koszulek w miejscach bardzo nasłonecznionych. Takie działanie może spowodować pomarszczenie się nadruku, a nawet jego pokruszenie się, co zdecydowanie wyglądałoby nieestetycznie i tym samym mogłoby zostać przez pracodawcę odebrane jako zniszczenie firmowego T-shirtu.

T-shirty z nadrukiem – wskazówki dotyczące prasowania

Po upraniu niemal każdy rodzaj odzieży wymaga prasowania. Pomięte koszulki prezentują się nieelegancko i nieestetycznie. Dlatego też przed wyjściem z domu warto poświęcić 5 min na uprasowanie koszulki, którą będziemy przez cały dzień nosić na sobie w pracy. Jednak jak prasować T-shirty z nadrukiem, by ich nie zniszczyć? W pierwszej kolejności powinniśmy odwrócić ubranie na lewą stronę. Taki zabieg spowoduje, że ciepło nie będzie bezpośrednio oddziaływało na klejony nadruk. Warto także zauważyć, że prasując koszulki z nadrukiem na prawej stronie, żelazko nie będzie się płynnie poruszało po nadruku, co także może sprawić, że ozdoba zostanie stopiona. Bardzo ważna jest również odpowiednia temperatura żelazka. Powinno być nagrzane do maksymalnie 150 stopni. Takie ciepło jest w miarę bezpieczne dla naszywek. Oczywiście im niższa temperatura żelazka, tym lepiej.

Odzież firmowa z nadrukiem – jak ją przechowywać, by nie uległa zniszczeniu?

To pytanie zadaje sobie większość z nas. Jeśli chcemy, by odzież firmowa z nadrukami nie uległa zniszczeniu, najlepiej przechowywać ją na wieszakach. Składając koszulki w kostkę możemy sprawić, że wystąpią liczne wgniecenia, które trudno będzie później wyprostować. W niektórych przypadkach, upychając w szafie koszulkę, która jest złożona w kostkę, może także dojść do pęknięcia nadruku. Wówczas niemożliwe będzie naprawienie powstałej szkody. Zawieszając koszulkę na wieszaku, sprawimy, że nie ulegnie ona zbytniemu pognieceniu, tak więc prasowanie stanie się rzadziej wymagane i będzie mogło przebiegać znacznie sprawniej.