Jak przerobić stary podkoszulek? Kilka sprawdzonych sposobów

Chyba każdy z nas ma w swojej szafie kilka podkoszulków, których nie zakładaliśmy na siebie już przynajmniej kilka miesięcy. Takie nieużywane elementy garderoby możemy wyrzucić, wykorzystać w inny sposób lub… nieco przerobić, nadając im tym samym drugie życie. Oczywiście, jako zwolennicy ekologii, ale także i pasjonaci mody, rekomendujemy, by stare koszulki poddawać wszelkim samodzielnym poprawkom krawieckim. Zyskamy bowiem nowy piękny ciuszek, jednocześnie dbając o nasze środowisko naturalne. Jednak jak przerobić podkoszulek? Jakie tkaniny oraz ozdoby okażą się do tego najlepsze? Sprawdź!

Sposób nr 1: doklejanie dodatkowych materiałów

Pierwszym ze sposobów na to jak przerobić podkoszulek jest przede wszystkim doszycie lub doklejenie do niego dodatkowego materiału. Oczywiście technik oraz ciekawych pomysłów jest mnóstwo. Wystarczy odwiedzić sklep z tkaninami jak np. https://miekkie.com/ i kupić przykładowo tiul. Ten możemy doszyć do dolnych szwów koszulki. Otrzymamy tym samym pięknie wyglądającą falbankę. Z różnych innych materiałów, które można kupić na https://miekkie.com/category/tkaniny-34 możemy także wykonać baskinkę lub nawet i małą kieszonkę na piersi. Nasz stary, niczym niewyróżniający się podkoszulek od razu zyska walorów wizualnych i stanie się niezwykle oryginalny.

Jak przerobić podkoszulek? Sposób nr 2, czyli przyszywanie ozdób

Do podkoszulka możemy także doszyć lub przykleić ciekawie wyglądające ozdoby. Będą to przede wszystkim ćwieki, cekiny czy koronki. Czasem wystarczy obszyć nimi rękawki czy dekolt i gotowe. Możemy także pokusić się na wszelkiego rodzaju łańcuszki. Wtedy z ich pomocą jesteśmy w stanie wykonać naprawdę oryginalne aplikacje. Wystarczy tylko zastanowić się, na jakim efekcie nam zależy i gotowe! Za każdym razem postawmy na kreatywność. Wtedy nasza odzież będzie niemalże w 100% odzwierciedlać nasz niepowtarzalny charakter.

Sposób nr 3: wycinanie

Na koniec zostawiliśmy jeszcze wycinanie odzieży. Co to za metoda? W takiej sytuacji musimy jedynie naciąć nasz podkoszulek w odpowiednich miejscach, następnie delikatnie naciągnąć materiał np. tiul (sprawdź ofertę na https://miekkie.com/category/tkaniny-tiul-178), tak by linie cięcia zyskały ciekawego wykończenia i gotowe! Tym sposobem wykonamy stylowe ozdoby, a także jesteśmy w stanie zmienić klasyczną koszulkę w np. niezwykle modny crop top.

Sposób nr 4: praca z farbami do tkanin

Do jasnych podkoszulków możemy wykorzystać także wszelkiego rodzaju farby do tkanin. Wtedy warto działać na kilka sposobów. Jeśli mamy bowiem zdolności artystyczne, wystarczy naszkicować coś ołówkiem na tkaninie, a następnie wypełnić nasze dzieło odpowiednimi kolorami. Gdy natomiast nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, lepiej posłużyć się szablonem. Najlepiej wykonać go samodzielnie lub pobrać z sieci. Wtedy musimy jedynie wydrukować wzór na twardej kartce, wyciąć odpowiednie jego elementy oraz idealnie przyłożyć do naszego podkoszulka. Następnie wypełniamy luki farbami do tkanin, zdejmujemy szablon oraz czekamy tyle, ile rekomenduje producent. Na koniec całość należy zaprasować i gotowe!

Sposób nr 5: działanie wybielaczem

Farby do tkanin sprawdzają się przede wszystkim do jasnej odzieży. Zatem jak przerobić podkoszulek w ciemnym kolorze? Wtedy zadziałajmy na niego wybielaczem. Wystarczy np. wykonać szablon na kartonie, przyłożyć go do ubrania, a następnie delikatnie, przy pomocy nasączonego w preparacie pędzla, wykonać subtelne nakrapianie. Ciekawy efekt uzyskamy również, gdy zawiniemy cały podkoszulek, obwiążemy go sznurkiem lub gumkami recepturkami i włożymy do naczynia wypełnionego wybielaczem. Za każdym razem wzór będzie wtedy wyglądał całkowicie inaczej.

Potrzebujesz więcej informacji na temat tego co zrobić ze starymi ubraniami? Zajrzyj do artykułu https://lubie.com.pl/co-zrobic-ze-starymi-ubraniami-recykling-odziezy/!