Jak urozmaicić wygląd swojego profilu na Instagramie?

Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Najczęściej korzystają z niego młode osoby, które chcą poprzez swój profil pokazać siebie, swoje pasje oraz wyrazić swój indywidualizm. Niektóre konta wyróżniają się na tle innych, a ich właściciele skrupulatnie dbają o ich nienaganny wygląd. Jeśli Ty również chcesz nieco urozmaicić swój profil na Instagramie, to koniecznie przeczytaj ten właśnie artykuł.

Zaczynamy od biografii

Jedną z pierwszych rzeczy, jakie ujrzą osoby zaglądające na nasz profil na Instagramie, jest biografia. Ilość miejsca na umieszczenie w niej wszystkich najważniejszych informacji jest jednak bardzo ograniczona. Warto więc pomyśleć, jak zawrzeć je w dosłownie kilku znakach. Niezwykle ważne okazują się oczywiście emotikony. Z ich pomocą możemy przedstawić swoją osobę w ciekawy i przyjemny dla oka sposób. Bio na Instagramie to także jedyne pole, w którym da się umieścić aktywny link odsyłający. Jeśli więc chcemy pochwalić się swoją stroną internetową, blogiem czy innym miejscem w sieci, warto wstawić odsyłacz właśnie tutaj. Do skrócenia linku można użyć specjalnych generatorów online. Aby umieścić więcej niż jeden link, warto skorzystać z platformy Linktr.ee, za pomocą której dodamy do swojego profilu cały panel ze swoimi miejscami w sieci.

Zdjęcie profilowe nie jest bez znaczenia

Większości z nas wydaje się, że zdjęcie profilowe nie ma aż tak dużego znaczenia, jak fotografie umieszczone na profilu. Jednak okazuje się, że nic bardziej mylnego. Profilówka powinna być przede wszystkim wyraźna i odpowiednio przycięta. To właśnie z tą grafiką będzie przecież kojarzony nasz profil. Warto więc dodać tam zdjęcie, które przyciągnie potencjalnych obserwujących i pomoże im szybko zorientować się, kto jest właścicielem profilu. Jeśli jest więc to konto osobiste, najlepsza będzie fotografia przedstawiająca nas samych. W sytuacji, gdy prowadzimy profil firmowy, najlepiej użyć logotypu.

Ciekawe pomysły na zamieszczane zdjęcia

1. Jeden filtr

Aby kompozycja naszego profilu wyglądała na przemyślaną i dopracowaną, warto zastanowić się nad wrzucaniem zdjęć, na których cały czas nałożony jest taki sam filtr. Dzięki temu wszystkie fotografie będą miały podobny styl oraz kolorystykę. Jeśli jednak po pewnym czasie znudzi nam się taki wygląd, warto po np. 9 zdjęciach, dodać kolejne 9 fotografii pokrytych innym filtrem. Przeglądając całą naszą ściankę każdy zobaczy, jak w ciekawy sposób można zabawić się nakładaniem kolorów na grafiki.

2. Podobny styl zdjęć

Bardzo ciekawie prezentują się również profile, na których wszystkie zdjęcia wykonane są w podobny sposób. Jeśli więc na co dzień fotografujemy np. jedzenie, warto skorzystać z kompozycji typu flat, bądź charakterystycznego przedmiotu, który będzie pojawiał się na każdej grafice. Niesamowity efekt uzyskamy również wtedy, gdy zdecydujemy się na naprzemienne umieszczanie zdjęć prezentujących np. nas, a następnie miejsc, które odwiedziliśmy. W ten sposób na ścianie powstanie swego rodzaju fotograficzna szachownica przykuwająca wzrok oraz nowych followersów.

3. Trzy zdjęcia zamiast jednego

Instagram możemy urozmaicić także odpowiednio kadrując zdjęcia. Zamiast jednego warto umieścić trzy osobne posty, które ułożone obok siebie będą prezentowały całość fotografii. Należy jednak tak je docinać, by również osobne elementy składowe były atrakcyjne dla oka. Warto o to zadbać, ponieważ osoby, które nas obserwują, zobaczą w aktualnościach pojedyncze kadry, ułożone jeden pod drugim. Całość ukaże się dopiero po przejściu do profilu.

4. Ciekawy szablon zdjęć

Każde zdjęcie umieszczane w sieci możemy także wrzucić do ciekawego szablonu, dzięki któremu cały profil wyróżni się na tle pozostałych. Warto więc dokładnie przemyśleć, jakie elementy ozdobne mogą znaleźć się na każdej fotografii i zacząć działać. Najczęściej wystarczy do tego jakikolwiek program dostępny online. Jeśli jednak mamy większe ambicje i umiejętności, warto stworzyć autorski projekt przy pomocy profesjonalnych narzędzi.  

Szukasz sposobów na zwiększenie popularności swojego profilu? Sprawdź zatem również nasz artykuł https://lubie.com.pl/jak-zarzadzac-kontem-w-social-mediach/!