Jak zarządzać kontem w social mediach?

Social media pochłonęły znaczną część naszego życia. Towarzyszą nam zarówno podczas rodzinnego spotkania, jak i przy porannej wizyty na poczcie. Wykorzystywane są na różne sposoby. Pełnią funkcję pośrednika pomiędzy nadawcą a odbiorcą komunikatu w formie wiadomości, wideo czy podcastu. Umożliwiają dzielenie się pomysłami i przedsięwzięciami z szeroko rozumianą publicznością. Czy na social mediach można jednak zarabiać? Oczywiście! Należy tylko w sposób konsekwentny i rzetelny zarządzać swoim kontem. Jak to zrobić, dowiesz się w poniższym artykule.

Szczegółowe filtrowanie informacji umieszczanych w sieci

Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z kontem na Instagramie, Twitterze czy YouTube, zastanów się, jakie informacje chcesz upublicznić, a jakie wolisz zachować dla siebie. Szczególnie ważne jest to, aby chronić swoje dane osobowe, takie jak adres, imiona rodziców czy pesel. Nawet jeśli nie osiągnąłeś jeszcze odpowiedniej liczby subskrypcji i nie zarabiasz jeszcze na Instagramie, powinnaś pamiętać, aby świadomie filtrować informacje umieszczane w sieci, ponieważ mogą zostać w przyszłości wykorzystane przeciwko Tobie. 

Spójny content – praca w social mediach

Estetyka w social mediach jest niezwykle istotna. Treści, które łączy wspólny content są dużo przyjemniejsze w odbiorze. Do zachowania spójnej estetyki wykorzystaj możliwości programów graficznych. Ułatwią ci zastosowanie odpowiedniej kolorystyki oraz tonacji obrazu. Twoim jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Tworząc konto profesjonalne na Instagramie, postaw na charakterystyczną dla Twojej osoby kategorię tematyczną. Praca w social mediach wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych. 

Jak zacząć zarabiać na Instagramie? Systematyczność

Zastanawiasz się jak zdobyć popularność na Instagramie? Musisz się wyróżnić. Obserwatorzy to ludzie, którzy szukają inspiracji oraz charyzmy. Osoby zajmujące się social mediami doskonale o tym wiedzą. Zarządzanie kontem na Instagramie nie należy do najprostszych. Często towarzyszy temu wypalenie lub brak pomysłów, co powoduje brak systematyczności. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Instagramem, Tik Tokiem czy YouTubem, zwróć szczególną uwagę na systematyczność. Twoja nazwa nie jest jeszcze na tyle popularna, by potencjalni obserwatorzy robili to manualnie. Główną rolę w tym przypadku odegra strona główna profilu. 

Instagram konto profesjonalne – integracja z obserwatorami

Pamiętaj, że to od odbiorców zależy twój sukces. Dlatego tak ważne jest, aby przykładać szczególną uwagę do interakcji pomiędzy twoimi słuchaczami lub obserwatorami. Zarządzanie kontem w social mediach wymaga stworzenia wirtualnych więzi między twórcą a odbiorcą treści. W jaki sposób nawiązać relację z odbiorcami? Możesz wykorzystać w tym celu bardzo popularne ankiety lub pytania otwarte. Początkowo odbiór może być niewielki, natomiast wraz z regularnością liczba ta będzie rosła. Staraj się odpowiadać na komentarze. Jeśli jakiś odnosi się do twojej pracy, zwróć na niego szczególną uwagę. Spróbuj wprowadzić poprawki i podziękuj za szczerą opinię. Uznanie skierowane w stronę twoich odbiorców oraz szczera relacja szybko i owocnie wpłynie na twoje statystyki. 

Integracja z followersami - przykład
Przykład integracji z obserwatorami w aplikacji Instagram. Źródło: https://www.theverge.com/2018/7/10/17551528/instagram-questions-sticker-polling-stories

Instagram – przejdź na konto profesjonalne

Konto profesjonalne niesie ze sobą mnóstwo możliwości. Ułatwia dostęp do statystyk czy monitorowania zasięgu treści. Dzięki możliwościom, jakie daje nam konto profesjonalne na Instagramie, możesz ustalić, o jakiej porze dnia publikować treści, by zyskały najlepsze zasięgi oraz jaki content ogląda się najlepiej twoim odbiorcom. Konta profesjonalne aktywować możesz także w innych social mediach. To właśnie z nich korzystają z nich najwięksi twórcy. 

Instagram – profesjonalne statystyki

Słysząc to hasło, myślisz o ogromnej ilości nic nieznaczących wykresów? Nic bardziej mylnego. Statystyki ułatwiają pracę nawet początkującym twórcom. Zarządzanie kontentem dzięki nim staje się o wiele prostsze. Wyobraź sobie, że dostajesz wykres obrazujący godziny największej aktywności swoich widzów. Co z tym robisz? Ustalasz 2 dni o największych zasięgach oraz godziny, w których treści najchętniej są oglądane i sprawdzasz, jakie z nich najchętniej przeglądają odbiorcy twoich social mediów. 

statystyki na Instagramie - przykład
Przykład zbioru statystyk w aplikacji Instagram. Źródło: https://www.marketing101.pl/statystyki-na-instagramie

Siła hasztagów – social media konto profesjonalne

Hasztagi odgrywają niesamowicie istotną rolę w social mediach. Ułatwiają filtrowanie treści, szukanie inspiracji, odkrywanie nowych twórców, a także docieranie do nowych odbiorców. Siła hasztagów zauważalna jest na wielu płaszczyznach. Swoje zastosowanie znajdują zarówno na Instagramie, Facebook’u, jak i LinkedIn. Niestety odpowiednie dobranie hasztagów nie należy do najprostszych. Wielkość wykorzystywanego hasztagu powinna być uzależniona od wielkości naszego konta w social mediach. Małe konta oznaczone ogromnym hasztagiem zgubią się pośród dużo większych przeciwników. Chcesz sprawić, by twoje konto było widoczne? Wykorzystaj hasztagi dopasowane wielkością do twoich zasięgów. 

Profesjonalizm w sieci – praca w social mediach 

Chcesz nauczyć się jak zarządzać mediami społecznościowymi? Podchodź do swojej pracy profesjonalnie. Nie traktuj swojego konta jako wielkiego baneru reklamowego. Często profesjonalne konta na Instagramie pękają od nadmiaru reklam. Współprace są nieodłączną częścią pracy influencera. Natomiast nie oznacza to, że powinien on lekceważąco podchodzić do swoich odbiorców. Twórca, który nieprawidłowo zarządza ilością współprac, może zostać posądzony o bycie niewiarygodnym. Jeśli chcesz, aby twoja kariera rozwijała się w szybkim tempie, filtruj umieszczane w internecie treści reklamowe. Z szacunkiem odnoś się do firm i staraj się podchodzić w pełni profesjonalnie do swojej pracy. 

Praca w social media wymaga dużej dawki zaangażowania. Zarządzając kontem profesjonalnym na Instagramie, staraj się podchodzić do swojej pracy rzetelnie oraz z poszanowaniem swoich obserwatorów. Staraj się dbać o systematyczność oraz jednolity content. Daj ponieść się wyobraźni i ciesz się rezultatami swojej ciężkiej pracy. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat mediów społecznościowych i ich prowadzenia? Wejdź na https://intle.pl/social-media/!