Jaką pościel dla dziecka wybrać? Poznaj najpopularniejsze trendy

Poduszka Kraina Lodu? A może kołdra z żółwiami Ninja? Wybierając  pościele dla dzieci należy się skupić przede wszystkim na dwóch kwestiach. Pierwszą jest odpowiedni materiał i staranne wykonanie, gwarantujące dziecku spokojny i zdrowy sen. Drugą – wybór wzoru, który spodoba się synowi lub córce i ułatwi ułożenie się do snu. Istotny znaczenie ma tutaj również rozmiar. Pościel dziecięca 140×200, 160×200 czy 100×160 to najpopularniejsze rozmiary pościele dla najmłodszych. Sprawdźmy więc, jakie pościele dla dzieci cieszą się największą popularnością wśród rodziców oraz ich pociech.

Materiał przyjazny dziecku

Osoby kupujące pościel dla niemowlaka lub małego dziecka największą uwagę skupiają na materiale, z którego została wykonana. Nic dziwnego, w końcu maluchy spędzają w łóżku nie tylko noc, ale i sporą część dnia. W asortymencie przeznaczonym dla najmłodszych królują więc pościele z naturalnych materiałów – przede wszystkim z bawełny. Specjalnego traktowania wymagają najmłodsi zmagający się z alergią, ale na rynku dostępne są również specjalne pościele przeznaczone dla alergików. Istotny jest też oczywiście rozmiar wyposażenia łóżeczka. Na pierwszą kołdrę najlepiej nada się poszewka o rozmiarach 80×100 centymetrów, a na poduszkę – 40×60 centymetrów. Dla dzieci o specjalnych potrzebach pomocna może być także kołdra obciążeniowa

Pościel dla dziecka – najpopularniejsze trendy

Rodzicom niemowląt trudno sprawdzić, czy pościel podoba się dziecku. Zwykle wybierają poszewki w jasnych barwach, na których znajduje się nieco mniej barwników niż na kolorowych tkaninach. Inaczej wygląda jednak wybór pościeli dla kilkulatka. Tutaj warto zasięgnąć opinii córki lub syna i poznać najnowsze trendy wpisujące się w dziecięce gusta.

Bajkowa pościel – Kraina Lodu i Żółwie Ninja

Nieustającą popularnością wśród dzieci cieszą się gadżety z postaciami z ulubionych kreskówek. Nie inaczej jest w przypadku pościeli. Tyle że trzeba jeszcze wiedzieć, jakie bajki są aktualnie popularne – dziecko zapewne nie będzi zachwycone pościelą z Bolkiem i Lolkiem. Obecnie dużo bardziej powinny się spodobać motywy związane z postaciami z kreskówki “Liga Sprawiedliwych” czy też baśni “Kraina Lodu”. Pierwsza opcja jest dedykowana chłopcom, druga dziewczynkom.

Na szczęście jest kilku uniwersalnych, ponadczasowych bajkowych bohaterów. Dzieci w wieku dwóch czy trzech lat ucieszą się z poszewek ze znanymi od lat motywami – księżniczkami, pieskami czy misiami. Postaciami, które od pokoleń podbijają serca dzieci, są również bohaterowie bajek Disneya – trafionym wyborem będzie zatem pościel Myszka Minnie czy Myszka Miki.

Spersonalizowana pościel

Nieco starszym dzieciom, które rozpoczynają naukę w pierwszych klasach szkoły podstawowej, spodoba się z kolei motyw pościeli mający związek z ich hobby. W przypadku chłopców mogą to być na przykład wzory nawiązujące do ulubionych drużyn piłkarskich. Ciekawym rozwiązaniem będzie również spersonalizowana pościel. Poszewka na poduszkę z własnymi inicjałami, imieniem lub ksywką na pewno będzie dla dziecka powodem do dumy i okazją do zaimponowania rówieśnikom.