Jaki hotel wybrać w Krakowie? Poznaj 7 kryteriów, jakimi kierują się turyści

Rezerwacja odpowiedniego hotelu, pomimo szerokiej bazy dostępnych propozycji, nie zawsze jest łatwym wyborem. Jedni turyści zwracają uwagę na lokalizację, a inni na tani nocleg. Kraków posiada wiele opcji dostosowanych pod różne potrzeby – jedną z nich jest Hotel Best Western Kraków, który będzie optymalnym wyborem dla wszystkich kierujących się w rejony Podgórza. Turyści posługują się różnymi, często indywidualnymi kryteriami, podejmując decyzję o zarezerwowaniu miejsca pobytu. Wśród najczęściej rozpatrywanych czynników znajdzie się cena, lokalizacja oraz wszelkie udogodnienia. Nieważne, w jakim mieście znajduje się hotel – Kraków, Warszawa czy Poznań. Przyjrzyjmy się głównym aspektom, które są brane pod uwagę przed rezerwacją pokoju w każdym miejscu. 

hotel Kraków

Romantyczny wyjazd we dwoje

Pary mogą liczyć na specjalnie dostosowane dla nich pakiety. Popularne stały się weekendy we dwoje oraz urlopy przeznaczone dla par. Hotele, poza tradycyjnym standardem pokoi dla dwojga, często oferują dodatkowe usługi. W takim pakiecie znajdziemy masaże, kolację przy świecach oraz inne udogodnienia wchodzące w zakres hotelu. A te oferują coraz bardziej zróżnicowaną ofertę. W ich usługi często wchodzi śniadanie do pokoju, szampan wliczony w cenę wynajmu, czy też usługi spa. W wielu polskich miastach można znaleźć romantyczny hotel. Kraków jest tego przykładem. Ta opcja jest wybierana nie tylko na długie podróże, ale i również jako prezent na dwudniowy lub weekendowy city break do polskich miast. 

Dziecko w hotelu, czyli jak to wszystko pogodzić

Wyjazd z dzieckiem wymaga dokładnego zaplanowania całej podróży. By oszczędzić rodzicom dodatkowych wysiłków, hotele wychodzą naprzód swoim gościom i dostosowują ofertę dla najmłodszych. W przypadku podróży turystycznej całą rodziną warto wybrać hotel przyjazny dzieciom – Kraków liczy wiele hoteli posiadających udogodnienia dla dzieci. Rodzice najmłodszych pociech mogą liczyć na dostawienie do pokoju hotelowego łóżeczka oraz na przewijaki i krzesełka do karmienia. Te usługi często są dostępne bez dodatkowej opłaty.

Zdecydowaliście się na wesele w Krakowie? Zajrzyj TUTAJ i dowiedz się, jaki hotel wybrać na tę specjalną okazję!

Normą będą też place zabaw dla dzieci, z których można korzystać w ciepłe dni. Większe hotele często posiadają kąciki dla dzieci wewnątrz budynku, gdzie znajdują się gry oraz zabawki. Takie pokoje zabaw zazwyczaj znajdują się pod nadzorem. W wielu hotelach pracują również animatorzy, którzy w wyznaczonych godzinach są dostępni dla dzieci z opracowanym programem zabaw. Hotele ze swoją ofertą dostosowują się do potrzeb rodziców i tym samym ułatwiają im pobyt. W tym punkcie należy jednak zaznaczyć, że nie wszystkie hotele przyjmują dzieci. Trzeba na to zwrócić uwagę rezerwując nocleg. Funkcjonują hotele przyjmujące tylko osoby dorosłe i kierujące swoją ofertę wyłącznie do nich.

Hotelowy kącik dla dziecka
Hotelowy kącik dla dziecka.
Źródło: https://www.aparthotel-termyuniejow.pl/dla-dzieci/

Kierunek Kraków

Lokalizacja hotelu dla wielu turystów jest czynnikiem, którego nie da się obejść. Często najważniejsza będzie dla turystów biznesowych, ale też dla rodziców z dziećmi oraz osób nieposiadających auta. Idąc tą myślą, wspomniany wcześniej Hotel Best Western Kraków będzie najlepszy dla osób podróżujących w okolice Podgórza, czyli miejsca, gdzie blisko znajduje się Kopiec Krakusa i Fabryka Oskara Schindlera. Natomiast dla osób, które planują odwiedzić serce Krakowa, najlepsze będą hotele przy rynku głównym, dworcu oraz blisko krakowskiego Kazimierza. Przy tym punkcie warto wspomnieć, że umiejscowienie miejsca pobytu często wiąże się z ceną. Za hotele w centrum zwykle trzeba zapłacić więcej niż za te oddalone od rynku o kilka kilometrów. Często ta cena wiąże się tylko z lokalizacją, a standard obu propozycji utrzymuje się na tym samym poziomie.

Tanie noclegi w Krakowie – czy to możliwe?

Głównym kryterium wyboru zdecydowanie jest cena. Jej wysokość zazwyczaj wiąże się z poziomem oczekiwanego standardu pobytu oraz z dostępnymi usługami. Obecnie, dzięki olbrzymiej konkurencji na rynku, opłaty za eleganckie apartamenty są dużo niższe niż w poprzednich latach. Ma to związek z wprowadzeniem ofert hoteli do Internetu, na własne strony internetowe oraz na platformy przeznaczone do wynajmu noclegów. Przykładowo po wyszukaniu zapytania ,,hotel Kraków booking’’ wyświetli nam się szereg opcji, które dowolnie możemy dopasowywać pod swoje potrzeby. Jest to zdecydowanie duże ułatwienie przy wyborze idealnego miejsca, gdyż możemy zobaczyć i porównać oferty z wielu miejsc. 

W ten sposób turyści w łatwy sposób dopasowują cenę do swoich oczekiwań. Dodatkowo, dokładna wizualizacja oraz dostępne w Internecie opinie byłych gości pomagają przewidzieć, czego po danym hotelu można się spodziewać.  

Dodatkowe udogodnienia zawsze i nie zawsze w cenie

Dla każdego turysty inne opcje dodatkowe będą ważne przy wyborze miejsca pobytu. Jest to powodem ciągłego poszerzania oferty przez hotele, by jak najbardziej dopasować się pod potrzeby swoich gości. Stąd coraz częściej możemy spotkać szeroką bazę usług oferowanych nawet przez tanie hotele. W Krakowie standardem będą noclegi ze śniadaniem wliczonym w cenę oraz dostępnym dla wszystkich Internetem. Wiele hoteli umożliwia również nocleg wraz ze swoim pupilem, który do tej pory nie zawsze był możliwy.

Wśród udogodnień hotelowych znajdą się również bary hotelowe, dostępna w pokojach klimatyzacja czy też miejsca parkingowe. Opcja ta będzie dostępna w przypadku hoteli, które nie znajdują się w ścisłym centrum i operują większą powierzchnią na zewnątrz budynku. W gronie dodatkowo płatnych usług coraz częściej pojawiają się zabiegi kosmetyczne i masaże. Ponadto bardzo często możemy spotkać też basen wraz z sauną. W zależności od wybranego standardu pokoju możemy znaleźć w nim różne wyposażenie. W dużym apartamencie można niekiedy liczyć na w pełni wyposażoną kuchnię czy też jacuzzi.  

Na uwagę niewątpliwie zasługuje również wystrój wnętrza, na jaki zdecydował się dany hotel – Kraków oferuje wiele rozwiązań dla klientów szczególnie nastawionych na estetykę i styl, w jakim zaprojektowany jest pokój. Niejednokrotnie pierwszym elementem, który sprawdzają w ofercie, są zdjęcia i ogólny nastrój, jaki panuje w danym hotelu. 

hotel przyjazny dzieciom Kraków

Podróżujący sprawdzają opinie

Dzisiejsi klienci są bardzo świadomymi osobami. Dzięki ułatwionej komunikacji internetowej w kilka minut możemy wyrobić sobie opinie o hotelu, którego nawet nie widzieliśmy na oczy. Mowa tutaj o opiniach wystawianych na różnych platformach internetowch. Zdecydowana większość osób wynajmujących noclegi kieruje się opiniami byłych gości. Są one wartościowe z tego względu, że często są potwierdzone zdjęciami z obiektu. Dodatkowo dają nam możliwość wymiany zdań oraz zadawania pytań w celu zaspokojenia ewentualnych wątpliwości. W tym przypadku Internet, jako baza wiedzy i informacji, daje nam możliwość dokładnej analizy hotelu pod kątem wizualnym, jakościowym i funkcjonalnym. 

Klasyfikacja opinii w wyszukiwarce hoteli
Przykładowa klasyfikacja opinii w wyszukiwarce hoteli.
Źródło: https://bookingsolutions.pl/blog/hotel-trivago-jak-korzystac/

Na co zwracają uwagę turyści, a na co podróżujący biznesowo?

Oferta hoteli jest zróżnicowana pod kątem celu podróży. Wiele osób przyjeżdża do Krakowa w celach biznesowych i zazwyczaj to dla nich będzie najważniejsza lokalizacja. Dlatego właśnie hotele zlokalizowane blisko biurowców oraz miejsc, gdzie często odbywają się spotkania biznesowe, będą wychodziły ze swoją ofertą do turystów biznesowych. Większe hotele w swojej ofercie zazwyczaj mają sale konferencyjne. Często umożliwiają wynajęcie ich na dany dzień bez noclegu. Istnieją również opcje wynajmu takiej sali przy rezerwacji pokojów na wyjeździe służbowym. Inne funkcjonalności są ważne dla zwykłych turystów. Osoby przyjeżdżające zwiedzać walory i historię miasta możemy podzielić na dwie grupy:

  • turystów nastawionych na zwiedzanie 
  • turystów nastawionych na odpoczynek

Może się wydawać, że wszystkich turystów można wsadzić do jednego worka. Nic bardziej mylnego! W tym artykule dla ułatwienia podzieliliśmy ich tylko na dwie grupy, jednak zdecydowanie można wyróżnić ich dużo więcej. Oferta hoteli musi być dostosowana pod różnorodną grupę klientów. W przypadku osób, które chcą zobaczyć jak najwięcej zabytków i poznać klimat miasta, dodatkowe udogodnienia nie będą ważne. Często wystarczają im podstawowe usługi, takie jak parking czy śniadanie wliczone w cenę. A następnie ruszają w teren. Odmienna oferta jest skierowana do turystów nastawionych na relaks. Oni równie licznie odwiedzają Kraków. Hotele z basenem, spa i odpoczynek to hasła przewodnie tych turystów. To właśnie oni nie będą się śpieszyć i spędzą w hotelu najwięcej czasu. 

Ilość i jakość oferowanych udogodnień oraz usług wpływają na ogólną cenę noclegu. Im więcej oferowanych udogodnień wysokiej jakości, tym wyższy jest standard hotelu. Miejsca z wysoką renomą będą droższe. Natomiast w takim przypadku możemy mieć pewność, że ich sprawdzona oferta na pewno nas nie zawiedzie. Pamiętajmy również, że standard tańszych opcji cały czas rośnie. Konkurencja na rynku jest coraz większa, a poprzez ciągle rozwijające się platformy do wynajmu w Internecie, na rynku pojawia się wiele alternatyw. Przez to hotele są zmuszane do obniżania cen i dostosowania się pod klienta. Ma to miejsce zarówno pod względem oferowanych standardów, jak i usług względem proponowanych cen.