Jak wybrać hotel na wesele i na co zwrócić uwagę?

Po zaręczynach, wybór sali jest pierwszym krokiem, który musicie wykonać. Wolne terminy są zwykle dość odległe, ale wybór miejsc dość spory. Sala weselna to miejsce gdzie będziecie podejmować gości i spędzicie jedną z najpiękniejszych nocy w życiu, dobrze więc byłoby uniknąć ewentualnych problemów związanych z lokalizacją. Dlatego podpowiadamy jak podjąć odpowiednią decyzję i na co zwrócić szczególną uwagę. Hotel w Krakowie sprawdzi się dla osób ceniących elegancję i klimat Starego Miasta, natomiast hotel pod miastem będzie dobrą opcją dla tych, którzy wolą być bliżej natury.

Podstawowe pytania, które musimy sobie zadać

Zanim rozpoczniemy poszukiwania idealnego miejsca, powinniśmy zadać sobie kilka pytań, które pomogą w pierwszej selekcji.

  • Ilu gości zamierzamy zaprosić?
  • Ile osób prawdopodobnie się pojawi?
  • Ilu z gości będzie potrzebowało noclegu?
  • Jaki styl wesela nas interesuje?
  • Jaka lokalizacja wchodzi w grę (jak daleko od rodzinnych miejscowości)?
  • Preferujemy salę jadalną połączoną z taneczną, czy osobne pomieszczenia?

Jak wygląda pokój hotelowy na miarę XXI wieku? Kliknij TUTAJ i przekonaj się sam!

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Wybierając hotel na wesele i znając już odpowiedzi na podstawowe pytania, możemy przejść do selekcji interesujących nas miejsc. Najważniejszą kwestią jest wielkość sali restauracyjnej. Jeśli planujemy wesele na 100 osób, upewnijmy się, że wszyscy wygodnie się pomieszczą. Przy mniejszych liczbach nie powinno być żadnego problemu.

Jeśli duża część naszych gości będzie potrzebowała noclegu, wybór hotelu jako miejsca na zabawę weselną będzie idealnym rozwiązaniem. Nikt nie będzie musiał martwić się o transport czy bezpieczeństwo. Osoby zmęczone będą mogły w nocy udać się prosto do łóżek. Jest to szczególnie istotne jeśli planujemy organizację poprawin. Dlatego też, o wiele wcześniej zapytajmy o ilość wolnych pokoi i wstępnie je zarezerwujmy.

Poza wielkością sali, istotny jest także jej wystrój. Hotelowe restauracje mają zazwyczaj prosty, nowoczesny styl. Jeśli planujemy wesele eleganckie lub glamour, będzie to naprawdę dobra opcja. Jeśli jednak estetyka sali nie do końca nam odpowiada, pamiętajmy, że przy pomocy profesjonalnej dekoratorki i florystki jesteśmy w stanie całkowicie odmienić wnętrze.

Równie istotną kwestią jak wszystkie wyżej wymienione jest kwestia jedzenia. Dopytajmy w restauracji jakie potrawy serwują gościom i czy jest możliwość ich degustacji. Dobrze zapytać również czy istnieje możliwość dopasowania menu do naszych preferencji i jak wygląda sprawa z alkoholem.

Dlaczego wesele w hotelu?

  1. Baza noclegowa na miejscu – jak już wyżej wspominaliśmy, każdy z gości będzie mógł po skończonej zabawie udać się do pokoju, nie martwiąc się o to jak wrócić do domu. Jeśli planujemy poprawiny następnego dnia, jest to konieczność.
  2. Lokalizacja – hotel w centrum Krakowa może być miejscem równie klimatycznym jak dom weselny za miastem, a żaden z gości nie będzie miał problemu z dotarciem tam.
  3. Wykwalifikowani kelnerzy i kucharze – restauracje hotelowe serwują zazwyczaj potrawy na najwyższym poziomie. Zajmują się tym codziennie, obsługując nieraz bardzo ważnych gości. Wybierając takie miejsce, możemy mieć pewność, że jedzenie będzie przepyszne, a obsługa uprzejma, uśmiechnięta i profesjonalna.