Większość z nas każdego dnia zabiera ze sobą jedzenie do pracy na zimno. Dzięki temu w trakcie dnia możemy spożyć pełnowartościowy posiłek dodający energii oraz dostarczyć do organizmu niezbędnych substancji. Nieraz mamy jednak spory problem z przechowywaniem takiego obiadu czy dania. Na szczęście w sklepach znajdziemy poręczne lunchboxy, do których zapakujemy przygotowane wcześniej jedzenie. Które pudełka będą jednak najlepsze? Sprawdź!
Klasyczny lunchbox jednokomorowy
Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem lunchboxa jest pudełko jednokomorowe. Większość modeli zamyka się na specjalny zatrzask, a łączenie między pojemnikiem i pokrywką uszczelniane jest gumą. Dzięki temu można przenosić w nim zupę czy sos, bez obaw o ich wylanie się. Taki pojemnik jest również wspaniały do pakowania kanapek. W ten sposób oszczędzamy dużą ilość folii aluminiowej czy woreczków śniadaniowych, do których przywykło się chować szybkie drugie śniadanie. Lunchboxy jednokomorowe znajdziemy niemalże w każdym sklepie. Ich ceny rzadko przekraczają 10-15 zł. Pudełka są dostępne w wielu rozmiarach, dlatego możemy dostosować je do własnych potrzeb. Większość z nich jest odporna na skrajnie niskie i wysokie temperatury. Box można więc włożyć do zamrażalnika czy też do mikrofalówki.
Lunchbox z przegródkami
Na rynku dostępne są również specjalne lunchboxy z przegródkami. Dzięki nim jesteśmy w stanie zabrać ze sobą pełny obiad, bez obaw o to, że poszczególne składniki wymieszają się ze sobą. Osobne komory sprawiają, że w jednym opakowaniu przechowujemy wszystko to, czego potrzebujemy. Do większości modeli dołączone są również sztućce. W ten sposób nie musimy martwić się, że chcąc spożyć posiłek, będziemy zmuszeni szukać widelca, noża czy łyżki. Większość modeli jest odporna na działanie różnych temperatur. Warto jednak pamiętać, że takie lunchboxy są znacznie większe niż te jednokomorowe. Nie każdy z nich zmieści się więc do wypełnionej po brzegi damskiej torebki. Za jedno pudełko zapłacimy ok. 15-30 zł.
Torba termiczna z pojemnikami
Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również torba termiczna z pojemnikami na żywność. Taki zestaw kosztuje ok. 80-100 złotych, jednak zdecydowanie warto mieć go w swoim domu. Opakowania są najczęściej różnej wielkości, dlatego możemy zabrać ze sobą zarówno małą przekąskę, jak i nieco bardziej obfity obiad. Gotowe, najlepiej jeszcze ciepłe jedzenie wystarczy włożyć do lunchboxa, a następnie do torby termicznej. Dzięki temu na długi czas zachowa odpowiednią temperaturę, a my nie będziemy musieli martwić się o to, gdzie podgrzejemy swoje danie. Wyściółka termiczna działa także oczywiście w przypadku zimnych posiłków. Wtedy wszystko, co znajdzie się w jej wnętrzu utrzyma niską temperaturę. Torby i pojemniki dostaniemy w wielu ciekawych wzorach. Są idealne na użytek własny, ale także i na prezent – dla maturzystki, która planuje podjąć wakacyjną pracę, czy koleżanki pragnącej zacząć zdrowo się odżywiać.
Lunchbox z podgrzewaczem
Osoby, które niestety nie mają gdzie odgrzać swojego posiłku, powinny zainwestować w lunchbox z wbudowanym podgrzewaczem. Najprostsze modele kupimy za ok. 40-50 złotych. Nieco większe i posiadające dodatkowe funkcje kosztują natomiast ok. 130 złotych. Jak działa takie urządzenie? Na spodzie pojemnika umieszczone są specjalne grzałki, które mają za zadanie podgrzać nasz obiad. Wystarczy, że podłączymy lunchboxa do prądu i odczekamy kilka minut. Do zestawu najczęściej dołączone są dwa kable – klasyczny do gniazdka oraz mobilny do zapalniczki samochodowej. Dzięki temu niemalże w każdym miejscu jesteśmy w stanie cieszyć się ciepłym domowym obiadem. Boxy dostępne są oczywiście w wielu wariantach kolorystycznych oraz rozmiarach.
Lunchboxy dla dzieci
Wyżej wymienione rodzaje pojemników na żywność z powodzeniem można zabrać zarówno do pracy, jak i do szkoły. Małe dzieci ucieszą się jednak w większości przypadków bardziej, gdy na ich lunchboxie będzie widniał ich ulubiony bohater czy postać z bajki. Nasze pociechy chętniej zjedzą dzięki temu cały obiad. Warto więc wybrać dla nich właśnie takie opakowania. Podczas zakupów lepiej jednak dokładnie sprawdzić, czy posiadają mocny i wytrzymały zatrzask oraz uszczelki wokół łączenia wieczka z pudełkiem. Przykra niespodzianka w postaci rozlanego w plecaku posiłku odejdzie dzięki temu w zapomnienie.