Osłony okienne w miejscu pracy – jakie wybrać?

Każda branża ze względu na swoją specyfikę wymaga innych warunków. Wyposażenie i aranżacja wnętrza powinna być dobrą reprezentacją naszej firmy. Aby całość prezentowała się nienagannie musimy przyjrzeć się każdemu szczegółowi – nawet rolety okienne odgrywają tutaj duża rolę. Dowiedz się, jak wybrać osłony okienne, aby wystrój wnętrza był stosowną reprezentacją Twoich usług.

Roleta dzień noc jest odpowiednim wyborem dla wielu branż. Jest to rozwiązanie bardzo uniwersalne i dopasowujące się do potrzeb użytkownika, co widać po ilości miejsc, w których można je wykorzystać.

Salon kosmetyczny

Stworzenie odpowiedniego klimatu

Rolety zaciemniające będę szczególnie przydatne podczas zabiegów relaksacyjnych. Podczas masaży, nakładania maski algowej na twarz czy kąpieli błotnych najczęściej słucha się muzyki klasycznej, a cały pokój oświetlony jest blaskiem świec.

Większość usług przeprowadzona jest w ciągu dnia, kiedy słońce wciąż mocno świeci. W normalnych warunkach mogłoby to utrudniać stworzenie uspokajającej atmosfery, jednak odpowiednie osłony okienne sprawiają, że mamy kontrolę nad warunkami panującymi wewnątrz salonu.

Intymność

Ta kwestia zostanie poruszona w wielu przypadkach, dlatego że odgrywa ona dużą rolę w wielu branżach usługowych. Jeśli chcemy, aby podczas zabiegu klienci czuli się zrelaksowani musimy sprawić, że będą czuli się bardzo komfortowo. Niektóre zabiegi wymagają nagości lub pokazania się w niekomfortowej sytuacji. A stworzenie bezpiecznej i przyjaznej atmosfery będzie jednym z powodów, który sprawi, że klient będzie chciał do nas wrócić.

Osłony okienne umożliwiające stworzenie odpowiedniego klimatu, schronienie się przed światem zewnętrznym oraz oświetlenie salonu przyjemnym rozproszonym słońcem to opis rolety dzień i noc!

Po więcej porad kosmetycznych zajrzyjcie na bloga http://www.sukceskobiety.pl/

Klinika stomatologiczna

U większości osób samo wypowiedzenie słów „dentysta” może wprowadzić w stan niepokoju i lęku. Jeśli do tych negatywnych uczuć dodamy jeszcze to, że przechodnie mogą spoglądać na nas w trakcie zabiegu, stworzymy wręcz traumatyczne przeżycie.

Lekarze stomatolodzy potrzebują światła, aby poprawnie przeprowadzić zabieg i oczywiście korzystają z sztucznego światła lamp, ale nieodpowiedzialnym zachowaniem byłoby całkowite zrezygnowanie ze światła słonecznego. Dlatego rozwiązaniem w takiej sytuacji będą rolety dzień noc. Białe i transparentne pozwalają na czerpanie światła z rozproszonych promyków, zachowując prywatność pacjenta. A co więcej zapewniają bezwypadkowe przeprowadzenie zabiegu chroniąc lekarza przed rażącym w oczy słońcem.

Studio tatuażu

Aspekt higieniczny

Niektórzy wyobrażają sobie studia tatuażu jako ciemne pomieszczenia w rzadko odwiedzanych uliczkach – nic bardziej mylnego! Każdy porządny tatuażysta dba o estetykę, czystość i higienę swojego salonu, dezynfekuje przestrzenie i regularnie odkurza. W salonach tatuażu wykonuje się zabiegi podobne do tych co u kosmetyczki, a więc wszystko musi być sterylne, aby do tatuażu nie wdało się zakażenie.

Roleta dzień i noc sprawdzi się również w tym przypadku. Po pierwsze jest łatwa w czyszczeniu, można o nią dbać poprzez:

  • regularne czyszczenie suchą szmatką,
  • usuwanie kurzu za pomocą odkurzacza w trybie najmniejszej mocy,
  • mycie delikatnym detergentem lub środkiem odkażającym (jeśli mamy pewność, że nie pozostawi plam i ten konkretny model można czyścić w ten sposób).

Dzięki temu mamy pewność, że zostanie zachowana odpowiednia higiena.

Dopasowanie do stylu artysty

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem konkretnie tego rozwiązania jest ogromna ilość rozwiązań, które mogą być zastosowane. Tatuażyści to artyści – ich studia najczęściej przedstawiają ich samych. Na ścianach zawieszone są zdjęcia wykonanych prac, w innym miejscu można znaleźć aktualnie wolne projekty, a na stołach leżą całe księgi wypełnione zdjęciami tatuaży i piercingów. Wchodząc do studia tatuażu danej osoby chcemy zobaczyć odbicie jej stylu, dlatego wybór rolety, jak i każdego innego dodatku, jest ważny.

W zależności od estetyki danego artysty spodziewamy się innego wykończenie pracowni. Chociaż ciężkie firany wpisują się w wizję większości salonów to ich wykorzystanie w pokojach, gdzie przebiega proces tatuowanie, nie jest najrozsądniejsze. Wynika to z faktu, że na takich tkaninach gromadzi się brud i kurz – a ciągłe pranie i prasowanie jest bardzo czasochłonne. Jeśli wolimy skupić się na innych sprawach, warto jest wybrać rolety okienne, o które można łatwo dbać.

Wybór rolety dzień noc daje nam możliwość wybrania spośród setek kombinacji kolorystycznych, tak aby można je dopasować do całego salonu.

Prywatność

Tatuaże często robi się w miejscach, które nie są widoczne dla każdego. Wybór konkretnego fragmentu ciała może mieć dla nas znaczenie symboliczne lub być ruchem zachowawczym – jeśli uznamy, że chcemy zacząć karierę w restrykcyjnej bankowości, dalej będziemy mieć na nią szansę.

Przez to, że duża część osób tatuuje się, w takich miejscach powinno się im zapewnić prywatność. Zamknięte drzwi i zasłonięte rolety powinny zwiększyć komfort często bolesnego zabiegu.

Biuro

Wzrost zapotrzebowania na pracę biurową wymusił na architektach stworzenie nowego pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni. Teraz większość osób pracuje w tak zwanym „open space”. Jest to sposób na określenie wielkopowierzchniowej przestrzeni biurowej, gdzie pracownikom przydziela się biurka ustawione w rzędach i kolumnach. Ściany zewnętrze zrobione są najczęściej z wielkich okien, tak aby wszyscy pracownicy mogli pracować przy świetle dziennym.

Taki sposób organizacji przestrzennej niesie ze sobą dużo zalet, jak i wad, na których się skupimy, ale biorąc pod uwagę nasz główny temat – osłony okienne.

Zastanawiacie się, jak ozdobić wasze biurka w pracy, ale nie macie pomysłu? Przeczytajcie artykuł Najpopularniejsze rośliny doniczkowe 2020 i wybierzcie swojego nowego zielonego przyjaciela!

Dużo ludzi, dużo problemów

W skupiskach, gdzie pracuje nawet po kilkadziesiąt osób na jednej przestrzeni w różnej konfiguracji, ciężko jest zadowolić każdego.

Praca biura to często praca przy komputerze, którego odbiornik emituje światło niebieskie – jeden z czynników negatywnie wpływający na wzrok. W dodatku jeśli pracujemy przy sztucznym świetle lamp, jeszcze bardziej męczymy oczy. Dlatego warto jest korzystać z promieni słonecznych. Wyżej opisałam budowę biura – przeszklone ściany powinny dawać duża ilość światła, tak aby każdy, nawet Ci najbardziej oddaleni od okna mogli z niego korzystać.

Jednak zdajecie sobie chyba sprawę, że słońce wpadające pod nieodpowiednim kontem potrafi bardzo utrudniać pracę – trafia idealnie w nasze oczy, uniemożliwiając wygodne wykonywanie pracy.

Roleta dzień noc vs. roleta klasyczna

W takiej sytuacji decydujemy się na opuszczenie rolet, ale w przypadku tych klasycznych konieczne jest ich ciągłe poprawianie lub całkowite zasłonięcie okna. Pozorna wędrówka słońca sprawia, że nie można znaleźć odpowiedniego ułożenia.

Natomiast, dobrym wyborem będzie roleta dzień noc. Czemu? Wybierając odpowiednie ułożenie pasów możemy rozproszyć wpadające słońce, tak aby dalej z niego korzystać, ale nie będzie ono jednocześnie nikomu przeszkadzać.

Wielozadaniowość

W niektórych sytuacjach osłony okienne powinny mieć bardzo szerokie zastosowanie. Jest to szczególnie widoczne w salach konferencyjnych.

W trakcie konferencji może być wymagane całkowite przyciemnienie, tak aby widać było wyświetlaną prezentację, później w ciągu sekundy na czas przeznaczony na pytania powinniśmy dobrze widzieć naszego rozmówcę, więc w zależności od pozycji słońca osłony okienne mogą być całkowicie zwinięte lub ustawione, tak aby rozpraszać światło.

Czy roleta dzień pasuje do każdej branży?

Jeśli w artykule nie została wymienione wasz branża wystarczy, że odpowiecie sobie na kilka pytań, a będziecie wiedzieć, czy warto wybrać te osłony okienne.

  • Czy w miejscu, w którym pracujesz, czasem potrzebne jest stworzenie atmosfery intymnej lub zachowanie prywatności?
  • Czy praca wymaga skupienia, a rażące promienie słońca utrudniają wykonywanie obowiązków?
  • Czy zależy Ci na możliwości wyboru różnych rozwiązań kolorystycznych?
  • Czy chcesz pracować przy naturalnym świetle, ale upalne dni sprawiają, że potrzebujesz rozproszenie światła?

Jeśli na któreś z pytania odpowiedzieliście twierdząco, może warto ułatwić sobie życie i zamontować w miejscu pracy odpowiednie rozwiązanie?