Płatki kosmetyczne wielorazowego użytku

Większość kobiet do zmywania makijażu używa wacików kosmetycznych. Są wygodne, tanie i skuteczne. Jeśli jednak się nad tym porządnie zastanowić, ich używanie nie jest tak do końca opłacalne. Zarówno pod względem kosztów, jak i dbania o dobro naszej zmęczonej planety.
Jesteśmy coraz bardziej świadomi i częściej sięgamy po rozwiązania, które są korzystniejsze dla naszej planety.

Makijaż oczywiście musi być zmywany codziennie, dlatego waciki kosmetyczne są niezbędnym produktem w kosmetyczce każdej kobiety. Ilość zużywanych wacików miesięcznie jest jednak duża, co nie sprzyja dbaniu o dobro naszej planety. Świetnym rozwiązaniem i alternatywą dla tradycyjnych wacików kosmetycznych, są waciki wielokrotnego użytku.

Płatki kosmetyczne wielorazowego użytku – zalety

Waciki do demakijażu wielokrotnego użytku to ukłon w stronę naszej planety. Dzięki nim zaoszczędzisz także pieniądze, ponieważ inwestycja w nie zwraca się bardzo szybko. Twoja szafka w łazience czy toaletce nie będzie w końcu wypełniona jednorazowymi wacikami, co pozwoli zaoszczędzić Ci sporo miejsca. Waciki kosmetyczne wielokrotnego użytku są wygodne i łatwe w stosowaniu. Taki wacik z powodzeniem zmyje każdy makijaż, wystarczy zaaplikować na wacik odrobinę płynu do demakijażu, a następnie użyć go jak tradycyjnego wacika kosmetycznego. Dla większej wygody, warto zaopatrzyć się w kilka sztuk takich wacików. Sprawdzą się one również do aplikowania toniku oraz zmywania maseczek. Po każdym wieczornym rytuale demakijażu, wystarczy przemyć wacik pod bieżącą wodą, a następnie odłożyć go do szafki. Jak już zbierzesz większą ilość wacików, wystarczy wrzucić je na najkrótszy program do pralki i uprać.

waciki wielokrotnego użytku

Waciki wielokrotnego użytku – gdzie można je kupić?

Waciki wielorazowego użytku wystarczają na bardzo długo, jest to więc ogromna wygoda. Wykonane są z materiałów, które nie podrażniają skóry, ale jednocześnie skutecznie pomagają zmyć makijaż. Są ogólnodostępne, możesz kupić je w drogerii a nawet w niektórych marketach. Dla wygodnych jest też opcja zakupów przez internet. Możesz na przykład skorzystać z oferty strony mintishop.pl. Za pięć sztuk wacików zapłacisz niecałe 30 zł. Płatki kosmetyczne wykonane są w tym przypadku z bambusa z dodatkiem bawełny. Waciki nie deformują się i są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Wielorazowe płatki kosmetyczne posłużą Ci długo, więc inwestycja zwróci się bardzo szybko.


W obecnych czasach dbanie o dobro planety jest bardzo ważne. Proste zmiany, tak jak w przypadku płatków kosmetycznych, mogą zdziałać naprawdę wiele i nie wymagają od nas restrykcyjnej zmiany naszych nawyków. Płatki kosmetyczne wielorazowego użytku to także korzyść dla Ciebie. Zaoszczędzisz pieniądze, miejsce w szafce i czas. Płatki tego rodzaju są łatwe w stosowaniu, skutecznie zmywają makijaż i aplikują inne produkty, a na dodatek nie zajmują dużo miejsca. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, zarówno dla dobra planety, jak i dla pielęgnacji skóry twarzy.