Pokój dziecka – jaka osłona okienna najlepiej zaciemni to wnętrze?

Aranżując wygląd mieszkania warto pamiętać o prawidłowym urządzeniu pokoju dziecka. Większość z nas nie przykłada zbyt dużej uwagi do rozmieszczenia mebli we wnętrzu będącym królestwem malucha, co jest absolutnie niedopuszczalnym zachowaniem. Bardzo ważne jest, aby łóżko było umieszczone w taki sposób, by światło emitowane przez księżyc nie zakłócało spokojnego snu dziecka. Kolejną niezwykle istotną kwestią jest usytuowanie biurka tuż przed oknem, dzięki czemu dziecko podczas nauki będzie miało zapewnioną odpowiednią ilość naturalnego światła dziennego. Nie każdy jednak ma możliwość takiego ustawienia mebli.

Jeśli rozmiary pokoju dziecka na to nie pozwalają, warto zainwestować w osłony okienne, które zostaną zamontowane przy przeszkleniu. Dzięki nim zapewnimy dziecku komfortowy i spokojny sen, podczas którego będzie mogło nabrać sił, aby zmierzyć się z wyzwaniami, jakie przyniesie nowy dzień. Także popołudniem osłona okienna może okazać się niezawodna. Kiedy słońce będzie zmierzało ku zachodowi i oślepiało pociechę pochłoniętą nauką, wystarczy że dziecko przysłoni okno roletą, by móc w spokoju kontynuować naukę. Zastanawiasz się, jaka osłona okienna najlepiej sprawdzi się we wnętrzu pociechy? Zostań z nami, by kontynuować lekturę naszego tekstu!

Osłona okienna – obowiązkowy element wyposażenia wnętrza dziecka

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, rolety okienne są niezwykle istotnym elementem wyposażenia wnętrza dziecka. Niezależnie od godziny czy pory roku, mogą być bardzo pomocnym dodatkiem. Latem rolety zaciemniające, rozciągnięte na całą długość okna, pozwalają na utrzymanie stabilnej temperatury we wnętrzu pociechy. Jest to niezwykle istotne, ponieważ w trakcie dnia przebywanie w chłodnym pomieszczeniu stanie się przyjemnością, natomiast nocą sen będzie bardziej komfortowy. Rolety okienne znakomicie sprawdzą się także w trakcie innych pór roku, przypadających w okresie uczęszczania do szkoły. Czasem w ciągu dnia promienie słoneczne są tak dokuczliwe, że uniemożliwiają spokojną naukę. Wówczas pociecha, w której oknach zamontowane są osłony, może zasłonić pewną część przeszklenia lub całą szybę, by móc kontynuować przerwaną naukę. Dodatkowo posiadanie rolet okiennych zapewnia poczucie prywatności, gdyż można zasłonić okno np. podczas przygotowywania się do wyjścia z domu lub w trakcie odwiedzin znajomych ze szkoły.

Chcesz wiedzieć jak wprowadzić do wnętrza szczyptę stylu glamour? Skorzystaj z porad zamieszczonych w naszym artykule!

Osłona okienna w pokoju dziecka – jaki model warto wziąć pod uwagę i dlaczego?

Z uwagi na to, że dziecko jest zazwyczaj nad wyraz aktywne, bardzo istotne jest umieszczenie w oknach należącego do niego pokoju odpowiednich rolet okiennych. Większość z nas zastanawia się, jak wybrać właściwy model spośród tylu dostępnych na rynku osłon. Mogłoby się wydawać, że jest to problem nie do rozwiązania, ale w rzeczywistość wygląda inaczej. Przede wszystkim musimy zastanowić się nad tym, z jakich przysłon zamontowanych w oknach zadowolone będzie nasze dziecko. To przecież ono będzie zamieszkiwało to wnętrze, więc jego zdanie także powinniśmy wziąć pod uwagę.

Jeśli chcemy, by pomieszczenie pociechy wyglądało nowocześnie, powinniśmy umieścić w nim takie osłony, które podkreślą taki charakter wnętrza. Świetnie sprawdzi się zatem roleta dzień noc. Jej nietuzinkowy wygląd sprawi, że pokój dziecka będzie wyglądał pięknie i elegancko. Oczywiście rolety rzymskie czy tekstylne także możemy zamontować w przeszkleniach pociechy. Sprawdźmy zatem, co zyskamy umieszczając w oknach poszczególne rodzaje rolet!

Roleta dzień noc – ciekawy wygląd i komfort użytkowania

Jeśli zależy nam na funkcjonalnych osłonach okiennych w pokoju dziecka, możemy zdecydować się na rolety dzień noc. Białe, szare czy też beżowe odcienie tkanin, z jakich są wykonane takie osłony, będą prezentować się uniwersalnie, tak więc nawet podczas metamorfozy pokoju nie musimy się obawiać, że konieczne będzie także wymienienie osłon okiennych. Roleta dzień i noc pozwala na regulowanie światła przedostającego się do wnętrza pomieszczenia w zależności od aktualnych potrzeb i preferencji. Dzięki temu w ciągu dnia możemy ustawić roletę tak, aby tylko niektóre partie okna zostały zasłonięte. Wieczorem natomiast, jeśli chcemy zapewnić sobie znacznie więcej prywatności, możemy przysłonić okno całkowicie. Pozwoli to dziecku skupić się na nauce, zamiast na tym, co dzieje się za oknem.

Chcesz wiedzieć, jak dopasować osłony okienne do różnych pomieszczeń? Zajrzyj na bloga wnetrzadlaciebie.com!

Roleta zaciemniająca – osłona okienna doskonale chroniąca przed słońcem

Kiedy warto zdecydować się na rolety zaciemniające? Taki typ osłon okiennych świetnie zda egzamin w sytuacji, gdy okna pokoju dziecka są skierowane na zachód lub południe. Wówczas do wnętrza pomieszczenia praktycznie przez większą część dnia będzie docierało mnóstwo promieni słonecznych. Montując rolety zaciemniające w pomieszczeniu należącym do pociechy sprawimy, że w trakcie nauki czy wykonywania innych czynności, podczas przebywania we wnętrzu, dziecko nie będzie oślepiane przez wpadające do pokoju promienie słoneczne. Ich klasyczny wygląd sprawi, że wpasują się niemal w każdy wystrój pomieszczenia. Jeśli jednak chcemy, by roleta spełniała swoją rolę w zadowalający sposób, powinniśmy zdecydować się na tkaninę w stonowanych kolorach, które skutecznie zaciemnią pomieszczenie.

Rolety rzymskie – udana fuzja funkcjonalności i designu

Większość rodziców pragnie, aby wnętrze należące do ich dziecka posiadało modny i nowoczesny wygląd. Dlatego też starają się dobierać do tego pomieszczenia nietuzinkowo wyglądające dodatki i akcesoria. Dotyczy to także wnęki okiennej i montowanych przy niej osłon. Niektórzy rodzice nie zdecydują się na klasyczne rolety zaciemniające, gdyż będą uważali, że prezentują się one zbyt nudno. Jeśli szukamy ciekawych rozwiązań, które podkreślą oryginalny wystrój wnętrza i tym samym ochronią pomieszczenie przed docieraniem do niego zbyt dużej ilości światła z zewnątrz, powinniśmy zdecydować się na zamontowanie w oknach rolet rzymskich. Prezentują się one bardzo elegancko i szykownie. Z uwagi na nieszablonowy system zwijania wyglądają niezwykle oryginalnie, dlatego też sprawią, że wnętrze, w którym je umieścimy, także będzie prezentować się rewelacyjnie.

Mini rolety – i posiadanie małych okien nie stanowi więcej problemu

Bardzo często w pomieszczeniach dziecięcych montowane są okna o niewielkim rozmiarze. Zazwyczaj jest to celowe działania, mające na celu ograniczenie wpadającego do wnętrza światła emitowanego przez księżyc, które mogłoby utrudnić dziecku zaśnięcie. Jednakże mimo zamontowania małego okna bardzo często pokój pociechy jest nocą rozjaśniony. Dlatego też warto zamontować przy przeszkleniu mini roletę. Taka osłona okienna sprawdzi się znakomicie zarówno w nocy, jak i za dnia. Dodatkowo nie będziemy mieć konieczności kupowania osłony na zamówienie, której koszt byłby z pewnością znacznie wyższy.

Rolety z nadrukami – idealne rozwiązanie dla najmłodszych

Niejednokrotnie urządzenie przyjaznego wnętrza dla najmłodszych dzieci stanowi dla rodziców nie lada wyzwanie. Naklejenie na ścianę tapety przedstawiającej rozmaite zwierzątka nie zawsze przyniesie oczekiwany efekt. Co jeszcze może wpłynąć na ciekawą aranżację pokoju malucha? Odpowiedź jest prosta – rolety okienne z nadrukami. Najlepiej wybrać takie, na których widnieją podobizny postaci z filmów animowanych, uwielbiane przez pociechę. Dziewczynki z pewnością będą zachwycone roletami, na których znajdują się księżniczki Disneya, natomiast dla chłopców warto wybrać nadruki przypominające superbohaterów.  

Rolety plisowane – świetne rozwiązanie w pokojach młodzieżowych

Nastolatkowie pragną posiadać wnętrza wyróżniające się oryginalnością. Dlatego też zazwyczaj znajduje się w nich mnóstwo plakatów przedstawiających członków ulubionych zespołów muzycznych lub podziwianych aktorów. Także osłona okienna umieszczona w ich wnętrzach powinna posiadać nietuzinkowy charakter. Mogą go zapewnić rolety plisowane, które pozwalają na zasłonięcie dowolnej części okna. Możemy zatem zakryć dół przeszklenia, pozostawiając górę odsłoniętą. Dzięki temu nastolatek zyska upragnioną prywatność, a jednocześnie pozwoli na przedostawanie się do wnętrza światła dziennego.