Rolety dzień noc i rolety zaciemniające – poznaj ich wady i zalety!

Bardzo często, podczas wykonywania nawet najzwyklejszych domowych obowiązków, czy to wczesnym rankiem, czy też po powrocie z pracy, rażące promienie wschodzącego bądź zachodzącego słońca, mogą być niezmiernie dokuczliwe. Nikt przecież nie lubi być oślepiany przez słońce. Nie sposób odkładać wszystkich obowiązków na późniejsze godziny, ponieważ wieczorem zazwyczaj jesteśmy zmęczeni i jedyne, o czym marzymy, to gorąca kąpiel i odpoczynek w łóżku. Dlatego też, jeśli chcemy wykonywać porządki o dowolnej godzinie, bez jakichkolwiek przeszkód, powinniśmy zainwestować w rolety okienne. Jest to naprawdę skuteczny sposób na zasłonięcie szyb oraz ochronę naszego wzroku przed uciążliwymi promieniami słonecznymi. Dużą popularnością w ostatnim czasie, zaczęła się cieszyć roleta dzień noc. Oczywiście rolety zaciemniające także są wciąż chętnie wybieranymi produktami. Jakie są wady i zalety, każdego z wyżej wymienionych produktów? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie przeczytaj nasz artykuł do końca! 

Rolety okienne – dlaczego warto zamontować je przy przeszkleniach?

Wciąż istnieje wiele osób, które wahają się czy zamontować rolety okienne czy jednak z nich zrezygnować. Mnóstwo osób pozostaje wiernych zasłonom, jednak czy słusznie? Owszem, zasłony mogą stanowić przepiękny element dekoracyjny, będący doskonałym uzupełnieniem ciekawej aranżacji wnętrza. Jednakże, pomimo tej zalety nie posiadają one zbyt wielu innych cech, które przemawiałyby za umieszczeniem ich w okolicy okna. Inaczej wygląda kwestia montażu rolet okiennych. Dzięki nim możemy nie tylko podkreślić piękny wygląd wnętrza, ale także ochronimy pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się latem. Rolety okienne pozwalają także na zasłonięcie przeszklenia, co może okazać się doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcemy zapewnić sobie odrobinę prywatności i uciec od ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Skupmy się jednak na wadach i zaletach dwóch najpopularniejszych modeli osłon, a mianowicie tych typu dzień noc i tych zaciemniających. Które z nich okażą się lepszym wyborem? 

Pokój dziecka – jaka osłona okienna najlepiej zaciemni to wnętrze? Przeczytaj nasz artykuł!

Rolety dzień noc – moc elegancji i funkcjonalności

Jednym z najpopularniejszych modeli osłon okiennych są te typu dzień i noc. Prezentują się nad wyraz elegancko i pasują do niemalże każdego rodzaju pomieszczenia – dobrze sprawdzą się na przykład w stylu loftowym, który przybliżamy w innym artykule: https://lubie.com.pl/kolory-we-wnetrzach-industrialnych-jakie-przewazaja-i-co-oznaczaja/. Swój fenomen zawdzięczają nietypowemu designowi. Zostały wykonane z szerokich pasów o różnej przepuszczalności światła ułożonych naprzemiennie. Dzięki temu, przypominają wyglądem zebrę, która nie tylko podkreśla ciekawy wystrój wnętrza, ale także jest bardzo funkcjonalna. 

Roleta dzień noc – poznajmy jej zalety

Roleta dzień noc – możliwość płynnej regulacji światła

Posiadanie zamontowanej przy oknach rolety dzień noc, pozwala na zasłonięcie takiej części okna, jaką w danym momencie chcemy. Naprzemiennie ułożone pasy (z których zostały stworzone), przypominają wyglądem żaluzje. Możemy je tak wyregulować, by całkowicie zaciemniły np. górną część szyby lub tylko częściowo. Oczywiście zasłaniając całe przeszklenie także mamy możliwość ustawienia przepuszczających światło pasów na zmianę z tymi zaciemniającymi. Wówczas sprawimy, że wnętrze nie zostanie całkowicie odgrodzone od docierania do niego naturalnych promieni słonecznych. 

Szukasz ciekawych pomysłów na udekorowanie wnęki okiennej? Odwiedź dobrewnetrza.net!

Roleta dzień noc – doskonała ozdoba każdego wnętrza

Oprócz zalet związanych z funkcjonalnością, roleta dzień i noc podbiła serca wielu konsumentów przez wzgląd na jej nietypowy, ale za to jakże estetyczny wygląd. Jeśli chcemy wprowadzić do naszych wnętrz odrobinę elegancji i wytworności, powinniśmy zamontować w oknach rolety dzień noc. Z uwagi na swój specyficzny wygląd, będą pasowały do wielu różnych rodzajów pomieszczeń. Można je umieścić w salonie, kuchni, łazience, a nawet w gabinecie. Z pewnością świetnie podkreślą wystrój wnętrz urządzonych w różnych stylach. Staną się doskonałą ozdobą pomieszczeń skandynawskich, prowansalskich jak i glamour. Jedyne, na co powinniśmy zwrócić uwagę to kolor. Niezwykle istotne jest dopasowanie odpowiedniego odcienia rolety to danego stylu wnętrzarskiego. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej osłon okiennych dzień i noc, uczynimy to bez najmniejszego trudu.

Rolety dzień noc – czy mają jakieś wady? 

Rolety typu dzień noc – długi czas zwijania i rozwijania

Po poznaniu zalet rolety dzień noc, zapewne wydają się one być produktem idealnym. Jednakże jak każda rzecz, osłony typu dzień noc, posiadają pewne wady. Jedną z najbardziej zauważalnych i tym samym mogących nieco utrudniać życie jest ich powolna praca. Czy jest to duży problem? Z uwagi na to, że szerokie pasy z jakich jest wykonana roleta ułożone są w dwóch rzędach, należy wykonać znacznie więcej pociągnięć sznureczka (najczęściej składającego się z koralików), aby udało się całkowicie zwinąć lub rozwinąć osłonę. Może to być problematyczne, jeśli spieszymy się i chcemy np. odsłonić przeszklenie. Wówczas należy być bardzo uważnym, gdyż zbyt szybkie i mocne szarpnięcie za sznureczek, może spowodować, że roleta spadnie. 

Rolety typu dzień noc – brak możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia

Kolejną wadą rolety dzień i noc jest to, że  pomimo szczelnego ustawienia pasów z jakich jest wykonana, nie będziemy w stanie przy jej pomocy zaciemnić okna w całości. Może to być problematyczne, zwłaszcza w sytuacji, gdy chcemy, aby we wnętrzu zdrzemnąć się w ciągu dnia. Wówczas taki efekt osiągniemy dopiero wieczorem, kiedy słońce będzie zmierzało ku zachodowi. 

Rolety zaciemniające – klasyka nigdy nie wychodzi z mody

Wiele osób wciąż nie może się przekonać do designerskich elementów dekoracyjnych w pomieszczeniach. Takie osoby, mogą zatem umieścić w oknach rolety zaciemniające, które są klasycznymi osłonami tekstylnymi, wykonanymi najczęściej z trójwarstwowych tkanin. Często ich zewnętrzna strona jest pokryta materiałem podgumowanym, który sprawia, że światło słoneczne nie wpada do wnętrza pomieszczenia. Rolety zaciemniające dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, tak więc z powodzeniem możemy dopasować je do różnych rodzajów pomieszczeń oraz stylów wnętrzarskich. 

Dlaczego warto zainwestować w rolety zaciemniające? – przedstawiamy zalety tych osłon!

Rolety zaciemniające – pomagają stworzyć doskonały klimat w pomieszczeniu

Jak sama nazwa wskazuje, rolety zaciemniające, mogą nam pomóc w znakomitym zaciemnieniu pomieszczenia. Dzięki nim stworzymy we wnętrzu właśnie taki klimat o jakim marzymy. Sprawdzą się idealnie w sytuacji, w której będziemy chcieli wprowadzić do mieszkania romantyczną atmosferę. Warto także wspomnieć, że materiał, z jakiego wykonane są rolety zaciemniające, pozwoli nam na otrzymanie takiej ilości prywatności, jakiej potrzebujemy. Zasłaniając okna takimi osłonami, możemy uciec od ciekawskich spojrzeń sąsiadów, którzy chcieliby wiedzieć wszystko i o wszystkich. Jak więc widać, rolety zaciemniające mogą się okazać naprawdę funkcjonalnym dodatkiem do wnętrz. 

Rolety zaciemniające – odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia

Warto wiedzieć, że z uwagi na trójwarstwową tkaninę z jakiej najczęściej jest wykonana roleta zaciemniająca, charakteryzuje się ona dość dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Gruby materiał nie tylko pozwoli na skuteczne zaciemnienie wnętrza, ale także będzie towarzyszył nam przez wiele lat, co z pewnością także stanowi jego duży atut. 

Rolety zaciemniające – pozwalają ochronić pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się

Montując w przeszkleniach rolety zaciemniające, wyposażymy nasze wnętrze nie tylko w produkt, który ochroni nasz wzrok przed wpadającymi do pomieszczenia oślepiającymi promieniami słonecznymi. Rolety zaciemniające pomogą także zredukować stopień nagrzewania się mieszkania, zwłaszcza letnią porą. W miesiącach wakacyjnych, kiedy to na zewnątrz panują dość wysokie temperatury, wnętrza także mogą ulec nadmiernemu nagrzaniu się. Dlatego też montując w oknach rolety zaciemniające, które osłaniają szyby w ciągu dnia, zapewnimy sobie przyjemną temperaturę panującą w mieszkaniu. 

Rolety zaciemniające – co nie przekonuje do zainwestowania w te osłony?

Rolety zaciemniające – prezentują się zwyczajnie

Pomimo wielu zalet, z jakich słyną rolety zaciemniające, wciąż niewiele osób decyduje się na zamontowanie ich w oknach. Dzieje się tak z uwagi na ich zwyczajny wygląd. Obecnie większość głównie młodych ludzi pragnie, by ich mieszkania wyróżniały się ciekawym designem i mnóstwem pięknych dodatków, jakie są w nich umieszczone. Bardzo często rolety zaciemniające z uwagi na ich przeciętny wygląd, nie pasują do wizji nowoczesnego i oryginalnie urządzonego mieszkania.