Styl glamour we wnętrzach – gdzie można się z nim spotkać?

Coraz bardziej docenianym sposobem aranżowania wnętrz w ostatnich latach jest podążanie za bogactwem i szykownością. Takie cechy są podstawowymi założeniami stylu glamour. Słysząc nazwę tego stylu, wyobrażamy sobie pomieszczenia, w których panuje nie tylko harmonia, ład i porządek, ale także swego rodzaju wytworność urozmaicona nutą finezji.

Zazwyczaj styl glamour stosuje się w pomieszczeniach, które chcemy uczynić eleganckimi i luksusowymi. Bardzo często gwiazdy filmowe decydują się na zaaranżowanie własnych przestrzeni mieszkalnych, opierając się na stylu glamour. Jednak właściwie każdy może urządzić swoje wnętrze w taki właśnie sposób.

Czym właściwie charakteryzują się pomieszczenia glamour? W jakich wnętrzach można natknąć się na elementy takiego wystroju? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania to dobrze trafiłeś! Przeczytaj nasz tekst i zdobądź cenną wiedzę.

Wnętrza w stylu glamour – jakie charakterystyczne elementy podkreślają ich wyjątkowy charakter?

Uroku tak urządzonym wnętrzom dodaje odpowiednio zlokalizowana toaletka lustrzana. Najlepiej postawić taki mebel w sypialni, przedpokoju bądź garderobie. Miejsce ustawienia toaletki powinno być uzależnione od naszych możliwości mieszkaniowych (metrażu i przestrzeni). Nawet jeśli posiadamy niewielkie mieszkanie, nie musimy się obawiać, że umieszczenie konsoli do makijażu uczyni pomieszczenie jeszcze mniejszym.

Lustrzane meble można porównać do kameleona. Z uwagi na to, że są wykonane ze zwierciadeł, wszystko, co znajduje się wokół nich, będziemy mogli oglądać spoglądając na zewnętrzną taflę np. toaletki. Dzięki frontom i nóżkom wykonanym z luster, tego rodzaju mebel doskonale odbija promienie słoneczne, które rozpraszając się po wnętrzu, czynią je optycznie powiększonym.

Dodatkowym elementem, który podkreśli nietuzinkowy wygląd pomieszczeń glamour, jest także komoda lustrzana. To mebel raczej uniwersalny, który można umieścić zarówno w salonie, sypialni czy garderobie, jak i w przedpokoju – o ile to pomieszczenie jest na tyle przestronne, że można się po nim swobodnie poruszać.

Nie tylko lustrzane meble mają wpływ na cudowny wystrój wnętrz glamour. Kluczową rolę odgrywa także klasyczne lustro. Powinno się znajdować na ścianie w każdym pomieszczeniu. Może być małe, średnie lub duże; okrągłe, prostokątne albo owalne. To, jaki będzie miało kształt i rozmiar, powinno być uzależnione od naszych preferencji.

Chcesz wiedzieć, jak wprowadzić do wnętrza szczyptę stylu glamour? – Sprawdź nasz artykuł zawierający takie wskazówki!

Styl glamour w aranżacjach – gdzie możemy się na niego natknąć?

Niezwykle często osoby, które są ciekawe wyglądu pomieszczeń urządzonych w stylu glamour, zastanawiają się, gdzie można zauważyć tak zaaranżowane wnętrza. Większość z nas chociaż raz w życiu miała przyjemność przebywać w eleganckim wnętrzu o luksusowym charakterze, jednak z niewiadomych przyczyn fakt ten został wyrzucony z naszej pamięci.

Istnieje wiele miejsc zaaranżowanych z wykorzystaniem tego właśnie stylu. Kiedy je odwiedzamy, często podziwiamy znajdujące się tam lustrzane szafki, pikowane meble stojące na ozdobnych nóżkach, czy też zjawiskowo prezentujące się kryształowe żyrandole. Wówczas najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z tego, że takie elementy wystroju są charakterystyczne dla stylu glamour i że wnętrze, w którym aktualnie przebywamy, zostało zaaranżowane zgodnie z jego zasadami.

Skoro już wiemy, jakie elementy wystroju pomieszczeń świadczą o obecności w nim stylu glamour, zastanówmy się, w których wnętrzach możemy dostrzec luksus i przepych cechujący właśnie styl glamour. Jaką rolę odgrywają elegancko wyglądające pomieszczenia w poszczególnych miejscach?

Marzysz o mieszkaniu w stylu glamour? Poszukaj inspiracji, które pomogą Ci urządzić mieszkanie w taki sposób na blogu wnetrzadlaciebie.com!

Styl glamour w salonie urody – miejsce, w którym każdy powinien czuć się po królewsku

Źródło: https://www.meblefryzjerskie.net/blog/p15,salon-fryzjerski-w-stylu-glamour-jak-urzadzic

W obecnych czasach nie tylko kobiety dbają o swój nienaganny i świetny wygląd. Niektórzy panowie także decydują się na skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy pomogą wykreować im odpowiedni wizerunek. Wówczas zarówno kobiety, jak i mężczyźni udają się z wizytą do salonów urody. Takie miejsca mogą mieć naprawdę różny charakter. Panie z pewnością wybiorą się do manicurzystki, makijażystki oraz stylistki włosów, podczas gdy panowie będą raczej preferowali usługi barberskie bądź klasyczne fryzjerskie.

Większość takich miejsc chce, by odwiedzający je klienci poczuli się po królewsku. Dlaczego? Osoby, które płacą za wykonaną usługę, pragną opuścić salon urody z uśmiechem na twarzy. Spotęgowany efekt dobrego samopoczucia klienta możemy osiągnąć poprzez odpowiednie zaaranżowanie pomieszczeń, które w połączeniu z fachową obsługą na wysokim poziomie sprawi, że osoba wykonująca w naszym salonie jakikolwiek zabieg wróci i dodatkowo poleci nasze usługi znajomym.

Jak więc widać, nietuzinkowy wystrój wnętrza, w którym zostały umieszczone lustrzane meble oraz kryształowe żyrandole, może pozytywnie wpłynąć na postrzeganie salonu piękności.

Klinika stomatologiczna – wytwornie i z klasą w stylu glamour

Klinika stomatologiczna w stylu glamour? Dla większości z nas może brzmieć to trochę jak żart. Po co ktoś ma urządzać wnętrze kojarzące się z bólem w królewskim stylu? Mogłoby się to wydawać niepoważne, jednakże z drugiej strony jest to także przemyślany ruch.

Przekraczając próg pomieszczenia, w którym panuje przepych, od razu występuje w nas zachwyt i podziw dla doskonałego połączenia ze sobą poszczególnych elementów. Odnosimy także wrażenie, że skoro poczekalnia kliniki stomatologicznej wygląda tak wytwornie i luksusowo, to i usługi świadczone przez pracujących w placówce lekarzy, muszą być wykonywane na najwyższym poziomie.

Dlatego też już w trakcie przebywania w poczekalni zaczyna się budować w nas zaufanie do fachowców, którzy leczą schorzenia zębów w tak pięknie wyglądającym miejscu. Dodatkowo wpadając w zachwyt nad aranżacją wnętrza kliniki, zapominamy o strachu przed wizytą, co może pozytywnie wpłynąć na proces leczenia.

Wygodne, pikowane sofy wyposażone w ozdobne kryształki umilają pacjentowi oczekiwanie. Nawet jeśli czeka na wejście do gabinetu przez dłuższą chwilę, nie będzie odczuwał irytacji, a jedynie będzie delektował się miękkim i wygodnym siedziskiem, którego nie ma w domu.  

Garderoba filmowa – niczym za kulisami filmów produkowanych w Hollywood

Oglądanie filmów i seriali to ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu setek tysięcy Polaków. To, co widzimy na ekranie telewizora czy monitorze komputera, nieraz może nas porządnie wystraszyć, pobudzić naszą wyobraźnię lub wzbudzić chęć przeżycia przygody. Zazwyczaj, oglądając produkcje filmowe, nie zastanawiamy się nad procesem tworzenia ekranizacji. Aktorzy biorący udział w produkcji muszą mieć dostęp do odpowiednich strojów. Także wykonanie właściwej charakteryzacji ma bardzo duże znaczenie.

Upiększenie aktorów odbywa się zazwyczaj w garderobie filmowej, która najczęściej jest urządzona w stylu glamour. Wygodna, pikowana sofa, na której artyści mogą się chwilę zrelaksować pomiędzy nagrywaniem poszczególnych scen, jest niezwykle istotnym elementem wyposażenia takiego miejsca. Równie ważne są toaletki lustrzane wyposażone w zwierciadło otoczone żarówkami LED, przy których charakteryzatorzy wykonują aktorom makijaż. Luksusowy wystrój takiego pomieszczenia sprawia, że artyści biorący udział w produkcji filmu czują się komfortowo i z radością przystępują do wykonywania swoich obowiązków.

Mieszkanie prywatne – dla osób ceniących sobie luksus

Źródło: https://czasnawnetrze.pl/wnetrza/pomieszczenia/salon/18161-styl-glamour-jak-go-stworzyc-we-wnetrzu

Oczywiście nie tylko placówki użyteczności publicznej mogą zostać zaaranżowane zgodnie ze stylem glamour. Także wnętrza mieszkań można uczynić luksusowymi i wytwornymi. Bardzo często ludzie ze świata show biznesu pragną czuć obecność bogactwa, na które ciężko pracują nawet po powrocie do domu. Dlatego też zwykle urządzają swoje mieszkania właśnie w stylu glamour.

Oczywiście, tak naprawdę każdy z nas może zaaranżować swoje lokum w luksusowy sposób. Wystarczy jedynie pamiętać o kilku kluczowych aspektach, które obowiązkowo muszą znaleźć się w takich wnętrzach. Przede wszystkim nie można zapomnieć o umieszczeniu pikowanej sofy stojącej na dekoracyjnych nóżkach. Równie ważne są także lustrzane meble, prezentujące się bardzo wytwornie. Lustra i kryształowe żyrandole będą doskonałą kwintesencją tak szykownej aranżacji, która ma być odzwierciedleniem elegancji i szyku.