Z jakich materiałów swoją odzież wykonuje marka Gildan i jakie są zalety każdego z nich?

Jedną z głównych marek produkujących ubrania basicowe jest Gildan. Odzież tego przedsiębiorstwa to wspaniałe rozwiązanie, jeśli zależy nam na elementach garderoby, na których umieścimy m.in. logo firmowe czy inne aplikacje. W przypadku ubrań pracowniczych czy reklamowych oczywiście ogromne znaczenie będzie miał materiał, z jakie zostały wykonane poszczególne tekstylia. Z jakich tkanin korzysta więc marka Gildan? Bluzy, koszulki i inne elementy garderoby tej firmy są godne polecenia? Sprawdź i przekonaj się sam!

Gildan – koszulki oczywiście głównie bawełniane!

Bawełna to materiał, z którego najczęściej wykonane są koszulki marki Gildan. Nadruki nanoszone na taką odzież sprawują się dzięki temu idealnie i na długo zachowują swój piękny wygląd oraz wysoką jakość. Wybierając odzież pracowniczą, warto zatem postawić właśnie na naturalną tkaninę bawełnianą. Dlaczego? Przede wszystkim materiał ten jest przyjazny dla skóry. Nawet w najcieplejsze dni naskórek może oddychać i prawidłowo odprowadzać pot. W ten sposób unikniemy wszelkich odparzeń czy innych uciążliwych zmian skórnych. Odpowiednio pielęgnowana bawełna na długo zachowuje także intensywność swoich barw oraz idealny kształt. Tkanina ta, w zależności od gramatury, może być cienka lub gruba. Im oczywiście mniej g/m² materiału, tym cała odzież staje się lżejsza i bardziej przewiewna. Warto zatem brać pod uwagę ten aspekt, wybierając ubrania dopasowane do konkretnej pory roku. Bawełna w większości przypadków jest idealnym wyborem. Należy jednak pamiętać, że koszulka z niej wykonana może nieco skurczyć się przy pierwszym praniu. Warto więc prać ją w nieco niższej temperaturze niż np. odzież wykonaną z tkaniny syntetycznej. 

Niezależnie od tego jaki rodzaj odzieży potrzebny jest pracownikowi, niezbędna jest jej wysoka klasa materiału. W innym artykule pisaliśmy o wybieraniu koszuli barmańskiej – podczas pracy za barem niezbędna jest między innymi przewiewność: https://lubie.com.pl/koszula-barmanska-czym-powinna-sie-charakteryzowac/.

Bluzy i koszulki polo – mieszanka materiałów naturalnych oraz syntetycznych

W ofercie marki Gildan znajdziemy również bluzy oraz koszulki polo. Z jakich materiałów wykonuje się te elementy garderoby? Najczęściej jest to bawełna z dodatkiem tkaniny syntetycznej, jaką jest poliester. Ten drugi rodzaj niestety owiany jest złą sławą. Uważa się go za niezbyt przyjazny dla naszej skóry. Warto jednak pamiętać, że wcale tak nie jest. Nowoczesne techniki produkcji sprawiają, że materiał ten spokojnie może konkurować z bawełną. Najczęściej jednak w przypadku bluz i koszulek polo stosuje się mieszankę tych dwóch tkanin. Dzięki temu odzież staje się niezwykle praktyczna i komfortowa. Takie ubrania nie krępują bowiem ruchów i są odporne na zniszczenia. Bardzo ciężko jest je zepsuć, zmechacić czy w jakikolwiek sposób uszkodzić. Do tego na długo zachowują swój idealny kształt i są wspaniałe zarówno na lato, jak i zimę. Wybierając odzież dla swoich pracowników, nie bójmy się zatem poliestru oraz tkanin z jego domieszką. Takie zestawienie jest bowiem genialnym rozwiązaniem. 

Koszulki sportowe – oddychający i szybkoschnący poliester

Na koniec zostawiliśmy koszulki sportowe, których również nie brak w ofercie marki Gildan. Takie elementy garderoby wykonuje się najczęściej ze 100% poliestru. Jak już wspominaliśmy, nie należy bać się takiej tkaniny. Odzież sportowa szyta z takiego materiału jest bowiem niezwykle przewiewna i zapewnia idealne odprowadzanie wilgoci z powierzchni naszego ciała. Przy okazji bardzo szybko schnie, dlatego idealnie sprawdza się wtedy, gdy musimy ją często prać, a następnie niemalże od razu ponownie ją założyć. Niekiedy koszulki sportowe poliestrowe są prawie suche już po wyciągnięciu z pralki.