Żeń-szeń – jak wpływa na organizm? Dobroczynne właściwości żeń-szenia

Każdy zainteresowany tematyką naturalnego wsparcia zdrowia z pewnością miał okazję słyszeć o żeń-szeniu. Warto zgłębić temat – korzeń tej rośliny może wręcz odmienić życie! Jakie właściwości żeń-szeń ,,oddaje’ naszym organizmom? Przeczytaj i dowiedz się ile dobrego może zrobić dla Ciebie ten dar natury!

Żeń-szeń – właściwości a zdrowie fizyczne

W zdrowym ciele zdrowy duch! Zacznijmy więc od tego, jak żeń-szeń może wesprzeć nasz organizm w kwestii kondycji fizycznej. Na co jest żeń-szeń? Długo by wymieniać!

Suplementacja żeń-szenia jest bardzo popularna wśród sportowców. Korzystają z niej zarówno biegacze jak i miłośnicy podnoszenia ciężarów. Żeń-szeń – właściwości cennych dla osób aktywnych nie brakuje! Korzeń sprawia, że mamy więcej energii do wysiłku, podnosi siłę maksymalną oraz poprawia wydolność. To wszystko niezbędne dla osiągnięcia wymiernych efektów treningowych! Niezależnie od tego czy zależy nam na sile Herkulesa czy na sylwetce Adonisa, sięgnięcie po żen-szeń pomoże w osiągnięciu celu.

Także układ krążenia korzysta na wspieraniu się źeń-szeniem. Żeń-szeń – co daje sercu? Chroni je (a także inne narządy) przed procesami starzenia. Niektóre badania naukowe dowodzą nawet, że mężczyźni sięgający po ten niepozorny korzeń żyją dłużej! Nie bez znaczenia dla wyników eksperymentów jest zapewne fakt, że roślina z Dalekiego Wschodu wspomaga także układ odpornościowy, reguluje poziom cukru we krwi i działa antynowotworowo.

Żeń-szeń właściwości dobroczynne wykazuje także gdy chodzi o dbanie o naszą urodę. Nic dziwnego, że ma swoje miejsce w kosmetologii. Suplementacja pomaga zachować młody wygląd cery i zredukować problem utraty włosów, częsty zarówno u mężczyzn jak i kobiet wkraczających w zaawansowany przedział wiekowy. 

Korzeń źeń-szenia ma jeszcze jedno zastosowanie, które szczególnie interesuje dojrzałych mężczyzn. Na co jest żeń-szeń? Ta roślina okazuje się niesamowicie skuteczna w walce z impotencją. Wspomaga syntezę testosteronu – podstawowego hormonu warunkującego męskie cechy fizyczne i psychiczne. Po 30 roku życia produkcja testosteronu spada i pojawiają się pierwsze problemy ze sprawnością seksualną. Suplementacja żeń-szenia pozwala cieszyć się udanym życiem łóżkowym niezależnie od wieku! 

Wpływ żeń-szenia na mózg

Źeń-szeń wspomaga nie tylko ciało, ale też umysł. Żeń-szeń – co daje wszystkim niewyspanym? Poza wpływem na siłę i poziom energii fizycznej, źeń-szeń zwiększa tolerancję na zmęczenie. Okazuje, że jest w tym lepszy niż kofeina po którą standardowo sięgamy po nieprzespanej nocy. Pobudza mniej intensywnie, ale na dłużej oraz nie powoduje nagłego spadku energii gdy jego działanie dobiega końca. Gdzie zaopatrzyć się w taki zamiennik kofeiny? Najlepiej w sklepach dbających o jakość asortymentu.

Żeń-szeń – właściwości pomogą nam nie tylko w codziennym życiu, ale i w szkole. Korzeń tej słynnej rośliny jest bardzo lubiany także przez uczniów i studentów. Pozytywnie wpływa na pracę mózgu – efektem jest poprawa pamięci i koncentracji. Wraz z właściwościami pobudzającymi suplementacja żeń-szeniem to wręcz kapitalny pomysł gdy zbliża się sesja egzaminacyjna! 

Żeń-szeń okazuje się pomocny także w starciu z nadpobudliwością psychoruchową – ADHD. To zaburzenie u dzieci i dorosłych jest bardzo kłopotliwe, warto więc postawić na naturalną suplementację w celu poprawy jakości życia,

Żeń-szeń – właściwości dobre dla psychiki

Źeń-szeń to silny adaptogen. Oznacza to, że pomaga nam dostosować się do trudnych warunków panujących w środowisku. Żeń-szeń – co daje na co dzień? Dzięki żeń-szeniowi łatwiej poradzić sobie ze stresem, a we współczesnym świecie go nie brakuje! Korzeń przyda się także w starciu z bezsennością, często powodowana wlaśnie nerwami nadszarpniętymi doświadczeniami trudnego dnia.

Na co jest żeń-szeń? Osoby z zaburzeniami nerwicowymi oraz cierpiące z powodu stanów depresyjnych również chętnie sięgają po suplementy z żeń-szeniem. Jego właściwości relaksujące i po prostu poprawiające nastrój skutecznie chronią przed rozwojem poważnych chorób psychicznych. 

Suplementy z żeń-szeniem to ogromne wsparcie dla ciała, umysłu i ducha. Zdecydowanie warto zainteresować się nimi niezależnie od aktualnego stanu zdrowia! Dzięki temu że poprawia nastrój i zwiększa chęć do działania, żeń-szeń chętnie wybieraja osoby na diecie. Jakie jeszcze suplementy przy odchudzaniu warto przyjmować? Przeczytaj tutaj: https://lubie.com.pl/naturalne-suplementy-diety-na-odchudzanie-nie-tylko-spalacze-tluszczu/!