Jak skutecznie i szybko usunąć blizny oraz rozstępy?

Gwałtowne zmiany masy ciała czy ciąża często sprawiają, że skóra zbyt szybko się rozciąga. Najczęściej powstają przez to mało estetyczne rozstępy, powodujące spadek samooceny oraz brak pewności siebie. Różnego rodzaju blizny czy zmiany potrądzikowe również odbierają poczucie atrakcyjności. Na szczęście da się z nimi skutecznie walczyć. Zabiegi oferowane w profesjonalnych gabinetach mogą sprawić, że problem całkowicie zniknie. Jak więc szybko i skutecznie usunąć blizny oraz rozstępy?

Najpierw wizyta u specjalisty

Gdy dostrzeżemy na swoim ciele blizny oraz rozstępy, które zaczynają nam przeszkadzać, warto udać się najpierw do lekarza specjalisty. Dzięki odpowiedniemu badaniu skóry określi on, jak zaawansowany jest nasz problem oraz jak go zniwelować. Nowo powstałe zmiany często da się usunąć, stosując specjalne kremy i preparaty. Ciężej jest natomiast zamaskować te, które pojawiły się już jakiś czas temu. W takim przypadku, najprawdopodobniej jedynym wyjściem będzie odpowiedni zabieg. Lekarz zaproponuje nam najlepsze rozwiązanie, dostosowane do naszych potrzeb. Aby znaleźć odpowiedniego specjalistę, wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową np. frazę dermatolog Katowice. Dzięki temu pojawi nam się lista placówek, cennik czy opinie na temat danego gabinetu.

Specjalistyczny zabieg w gabinecie

W usunięciu blizn oraz rozstępów z pewnością pomoże zabieg laserowy lub medycyna estetyczna. Katowice, Kraków, Warszawa czy inne większe miasta w Polsce są siedzibami bardzo dobrych i profesjonalnych gabinetów, które cieszą się dużą renomą. Możemy być więc pewni, że zostaniemy obsłużeni na najwyższym poziomie. Do usunięcia blizn i rozstępów najczęściej rekomendowany jest zabieg laserem Pixel. Jest to jedna z najnowszych technologii, dzięki której zmiany znikają szybko, a co najważniejsze – niemalże bezboleśnie. Dzięki specjalnej wiązce światła, skóra pobudza się do regeneracji i gojenia. Efekty widoczne są już po pierwszej wizycie, jednak najczęściej rekomenduje się serię około 2-5 zabiegów. Po wyjściu z gabinetu skóra może być nieco zaczerwieniona i opuchnięta, jednak jest to jej naturalna reakcja. Obrzęk zniknie po około 48 h. Cena takiego zabiegu waha się w zależności od partii ciała, z której chcemy usunąć niedoskonałości. Szczegółowego cennika czy konkretnego gabinetu wystarczy szukać pod hasłem np. usuwanie blizn i rozstępów Katowice.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Laser Pixel ma bardzo wiele zastosowań. Dzięki niemu można m.in.:

Zabiegowi nie mogą poddać się osoby, które walczą z aktywnym stanem zapalnym skóry. Po wizycie w gabinecie nie trzeba rezygnować z aktywności zawodowej ani fizycznej.