Jak tworzyć wartościowe i interesujące treści na bloga portalu?

Kiedy decydujemy się na otwarcie biznesu internetowego lub chcielibyśmy zwiększyć na naszej istniejącej już stronie ruch i sprzedaż, świetnym pomysłem jest rozważenie wprowadzenia firmowego bloga. Ciekawe i rzeczowe artykuły stawiają nas w roli eksperta w branży oraz generują większy ruch, a co za tym idzie, także sprzedaż. Pomagają także zdobywać naturalne linki i zatrzymują z nami klientów. Z pozoru prowadzenie bloga wydaje się zadaniem łatwym i przyjemnym. Jednak jak tworzyć treści, które rzeczywiście będą wartościowe? Podpowiadamy, jakich zasad się trzymać, aby nasz blog był unikalny, ciekawy, ale i konkretny.

Podstawowe zasady wpisów na bloga branżowego

Dowiedz się czego szukają ludzie

Tekstów branżowych nie czyta się zwykle dla rozrywki, ale aby znaleźć odpowiedzi na konkretne pytania. Dlatego właśnie dobrze jest analizować najczęstsze wyszukiwania i pisać artykuły zawierające informacje w skondensowanej formie.

Zaciekaw czytelników

W dzisiejszych czasach wszystko robimy “na wczoraj” i w ciągłym biegu. Wyszukiwanie tekstów i informacji również odbywa się w taki sposób. Dlatego tak ważne jest zainteresowanie czytelnika. Zanim podejmie on decyzję o przeczytaniu akurat naszego artykułu, “przeskanuje” całość oceniając wstępnie czy to to czego szuka. Niezwykle przydatne są odpowiednio dobrane nagłówki.

Wykonaj odpowiedni research

Przed przystąpieniem do pisania konkretnego artykułu powinniśmy dowiedzieć się jak najwięcej na dany temat. Treść powinna być jak najbardziej rzeczowa i merytoryczna. Nawet jeśli wydaje nam się, że dobrze orientujemy się w danej kwestii, upewnijmy się z wiarygodnym źródłem.

Czego powinny dotyczyć artykuły branżowe?

Jeśli blog będzie publikowany na stronie sklepu internetowego lub portalu, powinien być powiązany tematycznie z branżą w jakiej działamy. Treści powinny stanowić informacje, których mogą poszukiwać nasi potencjalni i aktualni klienci. Mogą to być różnego rodzaju poradniki związane z naszymi produktami lub usługami, np. jak z czegoś korzystać czy czym różni się jeden produkt od drugiego. Artykuły mogą także poruszać temat ważnych wydarzeń, które dzieją się naszej firmie lub kluczowe informacje dla partnerów i klientów o losach firmy, np. jej historia czy zmiana osoby na wysokim stanowisku. Mogą to być również regulaminy czy rozwiązania różnych konkursów organizowanych przez naszą firmę.

Ważne jest, aby treść interesowała osoby często odwiedzające naszą stronę i potencjalnych klientów. Na pewno mamy wyodrębniony segment najważniejszych klientów, o których wiemy wiele. Jeśli jest to branża kosmetyczna, skierowana do kobiet dojrzałych, musimy pisać artykuły, które właśnie dla nich będą wartościowe.

Jak prowadzić branżowego bloga?

Od strony technicznej administracja branżowym blogiem nie powinna przysporzyć nam większych problemów. Możliwość wprowadzenia takiego rozwiązania oferują właściwie wszystkie popularne platformy e-commerce, na których działają sklepy internetowe. W większości przypadków proces ten będzie łatwy i intuicyjny, bez względu na to, czy nasz sklep działa na bazie oprogramowania WooCommerce, Shoper czy Sote. W przypadku platformy Prestashop prowadzenie bloga umożliwia dodanie odpowiedniego modułu.

Publikując artykuły blogowe warto pamiętać o regularności. Z jednej strony w ten sposób możemy przyzwyczaić odbiorcę do tego, że na naszej stronie może liczyć na regularne porady i stale rozbudowywaną bazę wiedzy. Z drugiej strony cykliczne publikacje pomagają w pozycjonowaniu strony i generowaniu ruchu. Przy okazji zamieszczania każdego wpisu warto pamiętać również o optymalizacji dodawanych do nich zdjęć. One także mogą bowiem wspomagać budowanie pozycji naszej strony w wyszukiwarce. Niezbędne jest również odpowiednie opracowanie tekstów od strony językowej – artykuł napisany niechlujnie, z masą błędów ortograficznych, nie zachęci odbiorcy do powrotu na stronę.

Jeśli więc zależy Ci na tym, aby Twój blog firmowy był prowadzony w odpowiedni sposób, koniecznie dowiedź stronę https://kroplawyobrazni.pl. Tam czeka na Ciebie wiele cennych wskazówek oraz poradników. Dzięki temu będziesz mógł tworzyć go samodzielnie. Gdy natomiast nie będziesz czuć się na siłach, wystarczy zwrócić się do specjalistów, którzy zajmą się tym za Ciebie od A do Z!