Nadruki na odzieży roboczej. Jakie wybrać, by przetrwały jak najdłużej?

Ubrania robocze to w wielu firmach obowiązek. Na każdym stanowisku, na którym prywatna odzież pracowników może się zniszczyć lub pobrudzić, pracodawca musi im dostarczyć ubrania na wymianę. Ten obowiązek można jednak połączyć z dbałością o wizerunek firmy i jej reklamę. Wystarczy zdecydować się na nadruki na odzieży roboczej w formie logo firmy.

Trzeba jednak pamiętać, że ubrania wykorzystywane w czasie pracy są narażone na dużo więcej zagrożeń niż te noszone na co dzień. Często trzeba je też prać w wysokich temperaturach. W związku z tym nadruki na odzieży do pracy muszą być szczególnie wytrzymałe. Jak osiągnąć taki efekt? Podpowiadamy!

Wytrzymałe nadruki na odzieży – jaką metodę znakowania wybrać?

Zdecydowanie największy wpływ na wytrzymałość znakowania odzieży roboczej ma wybór metody, jaką odwzorowuje się logo firmy na materiale. Mogą to być nadruki na odzieży roboczej, ale nie tylko.

Haft komputerowy na ubraniach roboczych

Pierwszym wyborem w wielu firmach powinien być bowiem haft komputerowy. A to metoda znakowania odzieży, która polega na wyszywaniu wzorów za pomocą nici. Używa się do tego profesjonalnej maszynowej hafciarki, która działa na podstawie programu napisanego specjalnie pod konkretne znakowanie.

Wyszywany wzór jest niezwykle wytrzymały. Trudno go usunąć, bez problemu przetrwa pranie w wysokich temperaturach, a nawet prasowanie. Do tego zachowuje idealny stan – kolory nie blakną, żadne fragmenty logo nie kruszą się ani nie wycierają.

Haft komputerowy nadaje się więc do odzieży szczególnie narażonej na uszkodzenia. Świetnie sprawdzi się nawet przy pracy w trudnych warunkach. Ograniczeniem jest tylko fakt, że ten sposób nie pozwala na dokładne odwzorowanie szczegółów o wielkości poniżej pięciu milimetrów.

Sublimacja na odzieży do pracy

Równie wytrzymałe będą wzory wykonane za pomocą sublimacji. W dodatku tutaj nie ma już ograniczeń związanych ze szczegółowością logotypu. Nadruki sublimacyjne trwałość zawdzięczają temu, że w tym przypadku barwniki pod wpływem ciśnienia i wysokiej temperatury wnikają we wnętrze materiału, w jego włókna. Z tego powodu nie są narażone na ścieranie.

Mimo wszystko nie zaleca się prania ubrań znakowanych sublimacją w temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza. Trzeba też pamiętać, że sublimacja jest możliwa jedynie na ubraniach poliestrowych. I to wyłącznie jasnych – w innym przypadku nie będzie możliwości odwzorowania kolorów. To więc rozwiązanie głównie dla jasnych koszulek roboczych.

Termotransfer na odzieży roboczej

Wytrzymałym rozwiązaniem będą też nadruki na odzieży roboczej w formie termotransferu. To metoda, która gwarantuje dokładne krycie powierzchni grafiką oraz znakomite odwzorowanie koloru. Nadruki tworzy się w specjalnej maszynie, na koniec pokrywa klejem i przy użyciu specjalnej prasy umieszcza na ubraniach.

Termotransfer jest zdecydowanie bardziej uniwersalny niż sublimacja. Można z niego korzystać i na poliestrze, i na bawełnie. Wytrzyma na ubraniach w dobrym stanie nawet po około 150 praniach. W dodatku nie jest mu straszna temperatura wody sięgająca 80 stopni Celsjusza. Świetnie nadaje się więc do ubrań roboczych, które wymagają częstego czyszczenia.

Podsumowanie: jakie nadruki na odzieży roboczej będą najbardziej wytrzymałe?

Jeśli chcesz, by logo Twojej firmy długo przetrwało na ubraniach roboczych, w pierwszej kolejności rozważ znakowanie za pomocą haftu komputerowego. Tą techniką powstają wzory, które są w pełni odporne na pranie i prasowanie.

Możesz też zdecydować się na bardziej klasyczne nadruki na odzieży roboczej. Najlepszym rozwiązaniem będzie termotransfer, który powinien się utrzymać na materiale nawet po ponad 100 praniach. Bardzo wytrzymałe są też nadruki sublimacyjne, ale można z nich korzystać tylko na odzieży poliestrowej.