Krótki przewodnik: kiedy ochronniki słuchu są niezbędne w pracy

Ochronniki słuchu są niezawodne i niezastąpione w niezliczonych miejscach pracy. To dzięki nim masz szansę bezpiecznie pracować w nadmiernym hałasie. Profesjonalne nauszniki i zatyczki do uszu skutecznie ochronią cię przed uszkodzeniem jednego z najbardziej wrażliwych zmysłów człowieka.

Jak skutecznie chronić słuch przed nadmiernym hałasem

Ochronniki słuchu zostały zaprojektowane tak, aby skutecznie chronić jeden z najbardziej wrażliwych zmysłów człowieka. W życiu człowieka słuch pełni niezwykle ważną rolę. Jeśli się go uszkodzi, codzienność staje się o wiele bardziej trudniejsza. Ochronniki słuchu są dedykowane tym wszystkim, którzy na co dzień pracują lub muszą przebywać w uciążliwym hałasie. Dzięki nim ochronisz słuch nie tylko w pracy, ale także w życiu prywatnym. Profesjonalne ochronniki słuchu dostępne są w postaci nauszników i zatyczek do uszu. 

Kiedy wymagane są ochronniki słuchu

Istnieje wiele miejsc pracy, gdzie warto korzystać z ochronników słuchu. Według prawa pracodawca musi zaopatrzyć w nie wszystkich pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki w hałasie przekraczającym 85 dB.

Kiedy zdecydować się na nauszniki, a kiedy na zatyczki do uszu

Ochronniki słuchu w postaci nauszników i zatyczek do uszu świetnie sobie radzą z niwelowaniem hałasu. Istnieją jednak takie środowiska i warunki pracy, które zalecają korzystanie tylko z zatyczek do uszu. Przede wszystkim tego typu ochronniki słuchu sprawdzają się w przypadku pracownika, który:

Natomiast ochronniki słuchu w postaci nauszników niezbędne są:

Ochronniki słuchu możesz kupić w stacjonarnych sklepach bhp. Dostępne są także w sprzedaży internetowej. Znajdziesz je szybko, wpisując w wyszukiwarkę hasło odzież robocza kraków.

Wskazówki: jak użytkować ochronniki słuchu

Ochronniki słuchu skutecznie chronią przed hałasem, jeśli tylko są prawidłowo używane.  Nauszniki powinny trzymać się na uchu stabilnie, nie mogą przesuwać się ani spadać. Nacisk na uszy powinien być na tyle lekki, aby pracownik nie czuł nieprzyjemnego ucisku. Przed zakupem ochronników słuchu dobrze przemyśl wzór i rozmiar, aby w czasie pracy nie odczuwać jakiegokolwiek dyskomfortu. Warto dostosować je do indywidualnych potrzeb pracownika. Nauszniki, które niwelują hałas w takich miejscach, jak np. roboty na placu budowy, powinny być sprawdzane i wymieniane na nowe co najmniej co trzy lata.