Prezent dla Pary Młodej od znajomych – pomysły

Będąc zaproszonym na ślub jako gość, często zadajemy sobie wiele pytań. Przede wszystkim przed uroczystością zastanawiamy się, co ubrać na wesele. Kobiety myślą również, w jakiej fryzurze będzie im do twarzy, oraz czy wytrwają cały wieczór na wysokich obcasach. Często dopiero na kilka dni przed ślubem przypominamy sobie, że nie mamy żadnego podarunku dla nowożeńców. W tym artykule podpowiemy więc, jaki prezent dla Pary Młodej od znajomych będzie najlepszy. Sprawdź!

Prezent dla Pary Młodej od znajomych – większe upominki

Gotówka

Udając się na uroczystość, warto pamiętać, jak wiele pracy, wysiłku oraz pieniędzy musieli włożyć Państwo Młodzi w organizację takiego wydarzenia. Nowożeńcy muszą bowiem najpierw wybrać datę ślubu, salę, kolor przewodni wesela oraz podpisać umowy z fotografem czy kamerzystą. Oczywiście to nie ich jedyne obowiązki. Gotówka podarowana w kopercie z pewnością będzie dla nich jednym z najlepszych prezentów. Wielu gości zastanawia się, jaka kwota będzie najbardziej adekwatna do poniesionych przez nowożeńców kosztów. Najczęściej uważa się, że prezent powinien pokryć cenę „talerzyka” oraz DJ-a. Ciężko określić jednoznacznie, ile pieniędzy podarować. Większość par wkłada jednak do koperty ok. 500-900 złotych. Wszystko zależy oczywiście od możliwości finansowych. Warto także pamiętać, że kwota ta może kształtować się w zależności od tego, czy podarujemy coś jeszcze, czy też będzie to jedyny prezent od nas.

Źródło: http://mojechwiloweczki.pl/2016/09/ile-wlozyc-do-koperty-na-wesele/

Wycieczka

Osoby, które nie chcą podarować pieniędzy bądź te, dla których koperta ma być jedynie uzupełnieniem prezentu, mogą zdecydować się na wykupienie wycieczki dla Pary Młodej. Najlepiej jednak udać się do biura, które oferuje możliwość zakupu specjalnego bonu do wykorzystania w późniejszym okresie. Dzięki temu szczęśliwe młode małżeństwo samodzielnie zdecyduje, który termin będzie im najbardziej pasował. Do najpopularniejszych miejsc, w które mogą udać się nowożeńcy, z pewnością możemy zaliczyć stolice sąsiadujących z Polską państw (jeśli chcemy wykupić krótką weekendową wycieczkę) oraz kraje takie jak Francja, Grecja, Włochy czy Hiszpania. W sytuacji zakupu droższej zagranicznej podróży, warto „zrzucić” się na prezent w kilka osób.

Voucher

Młodej Parze możemy podarować także voucher np. do SPA czy na serię relaksacyjnych zabiegów. Dzięki temu będą w stanie odprężyć się po weselu i ciężkich przygotowaniach do uroczystości. Tak jak w poprzednim przypadku, najlepiej nie określać z góry konkretnego terminu. Vouchery możemy kupić bezpośrednio w danym salonie bądź za pośrednictwem specjalnych stron internetowych. Wykupując pakiet online, warto napisać do wykonawcy usługi, czy jest możliwość dostarczenia nam bonu w wersji tradycyjnej. Nikt nie chciałby przecież dostać jedynie wydrukowanego potwierdzenia transakcji.

Źródło: https://archiwum.allegro.pl/oferta/bony-upominkowe-karta-podarunkowa-voucher-koperta-i8459811596.html

Coś do domu

Dawniej na wesele Pary Młode często dostawały najróżniejsze sprzęty i akcesoria do domu. W dzisiejszych czasach powoli jednak odchodzimy od takiej „tradycji”. Warto jednak przed uroczystością zapytać, czy nowożeńcy nie potrzebują właśnie czegoś takiego. Jeśli stwierdzą, że jest to dobry pomysł, należy skorzystać z ich podpowiedzi. Odciążymy ich dzięki temu finansowo od niektórych sporych wydatków. Jeśli jednak nie chcą odkurzacza, żelazka czy zastawy stołowej – nie kupujmy tego typu prezentów.

Prezent dla Pary Młodej od znajomych – mniejsze podarunki

Wino

Nieraz zdarza się również, że chcemy „dorzucić” do głównego prezentu jakiś drobiazg. W takiej sytuacji niemalże zawsze sprawdzi się butelka dobrego czerwonego wina czy też innego lubianego przez nowożeńców trunku. Jeśli zależy nam na oryginalności, możemy zdecydować się np. na zaprojektowanie spersonalizowanej etykiety z najserdeczniejszymi życzeniami.

Źródlo: https://twojawinnica.pl/na-wesele/

Kosz słodkości

Jako dodatek do prezentu wspaniale sprawdzi się również kosz słodkości czy innych smakołyków. Najlepiej umieścić w nim lubiane przez Młodą Parę czekoladki, herbaty, kawy czy inne artykuły spożywcze. Całość owinięta w celofan i „złapana” okazałą kokardą, z pewnością ucieszy nowożeńców.

Coś od serca

W sytuacji, gdy Młoda Para to nasi bardzo bliscy znajomi, warto podarować im coś od serca. Może to być album ze zdjęciami nowożeńców z różnych okresów ich związku czy specjalny filmik z życzeniami, w którym pokażemy, jak bardzo cieszymy się ich szczęściem. Jedynym ograniczeniem w takiej sytuacji jest nasza pomysłowość i kreatywność.