Sklep internetowy z ubraniami – strategia marketingowa w Internecie i jej najważniejsze elementy

Branża odzieżowa rośnie w oczach. Dzięki Internetowi rosną też Twoje możliwości ale i konkurencja rynkowa. Jak wypromować się w Sieci? Może Ci w tym pomóc agencja interaktywna. Nawiązanie współpracy to nie wszystko – dobrze, abyś sam wiedział na czym polega skuteczne wybijanie się na powierzchnię. Dowiedz się tego z naszego artykułu, aby ułatwić sobie współpracę ze specjalistami – dobra strategia marketingowa sklepu internetowego jest dzisiaj niezbędna do odniesienie sukcesu w biznesie!

Marketing w Sieci – Pokaż się, czyli pozycjonowanie sklepu Internetowego 

Gdy w grę wchodzi strategia marketingowa, elementy nieodłączne to miedzy innymi zadbanie o pozycję sklepu w wyszukiwarce. Pozycjonowanie sklepów internetowych, znane szerzej jako SEO (Search Engine Optimization) to coś bez czego sklep internetowy nie zaistnieje w świadomości odbiorców. Taką usługę oferuje agencja interaktywna: https://intle.pl/czym-jest-strategia-marketingowa. Nawiązanie współpracy ze specjalistami jest w zasadzie konieczne, bo skuteczne pozycjonowanie wymaga doświadczenia i ogromu wiedzy. 

SEO polega na takim dostosowaniu parametrów technicznych sklepu i jego zawartości, aby po wpisaniu słów kluczowych – fraz powiązanych ze sklepem – w Google, Twój sklep wyświetlał się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Użytkownicy wyszukiwarek rzadko przeglądają więcej niż dwie pierwsze strony wyników. Marketing w Sieci zna pewien żart – jeśli chcesz coś skutecznie ukryć, umieść to na trzeciej stronie wyników Google – rzecz w tym, że to wcale nie do końca żart. 

Agencja to pewność, że strategia marketingowa firmy będzie skuteczna. Poza SEO pomogą Ci oni także w kwestii social media – o tym jak istotne są one dla branży fashion piszemy poniżej. 

Strategia marketingowa w social media – jak przedstawiać produkty na Instagramie?

Nie masz Facebooka – nie istniejesz. Podobnie jest z e-sklepem odzieżowym. Bez profilu na Instagramie twoja strategia marketingowa firmyjest uboższa o bardzo ciężką broń. 

Marketing w Internecie bardzo rzadko ma rację bytu bez prowadzenia profili na Facebooku czy Instagramie. Jak wykorzystać social media w promocji modowego e-biznesu? Przede wszystkim, pokaż swoje produkty w praktyce. Instagram to medium wizualne, nie obędzie się więc bez profesjonalnych sesji zdjęciowych. Nie pokazuj swoich produktów na wieszakach – zaproś do współpracy kobiety i mężczyzn chętnych by założyć Twoje ubrania. Dopracuj stylizacje – piękna sukienka na równie pięknej modelce zaprezentuje się lepiej z dobraną biżuterią i butami. 

marketing internetowy sklepu z ubraniami przykład zdjęcia na instagram
Strategia marketingowa sklepu internetowego wymaga profesjonalnych fotografii!

Agencja interaktywna może Ci zaproponować postawienie na influencer marketing. To świetny pomysł – branża fashion rośnie między innymi dzięki influencerom. Szczególnie mikro-influencerki będą chętne do współpracy barterowej. Za Twoją sukienkę opublikują posty demonstrujące ją  (dosłownie) w jak najlepszym świetle. Im popularniejsza influencerka tym większa szansa, że grono jej obserwatorek zechce mieć taką samą. Przemyślany marketing w Internecie pozwoli Ci dotrzeć z produktami do masy klientek!

Im bardziej angażujące posty – tym lepiej. Wrzucaj Insta Stories z ankietami ,,hot or not” w których obserwujący ocenią (i przede wszystkim zobaczą) nowe spodnie z oferty. Pokaż na transmisji live jak wyglądają przygotowania do sesji zdjęciowej na social media – wiele osób interesuje się kulisami modelingu. Regularna aktywność nie pozwoli obserwatorom na zapomnienie o Twoim sklepie.

Strategia marketingowa w social media- Facebook jako sposób na dotarcie do klientów

Nie zapominajmy o Facebooku – nie tylko wizualne social media są istotne w promocji e-sklepu z odzieżą. Na Facebooku funkcjonuje wiele grup zrzeszających kobiety w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach, stylach życia i statusie materialnym. Chętnie wymieniają się poradami między innymi co do stylizacji – to okazja by wcielić w życie swój pomysł na marketing internetowy firmy. Posty na takich grupach to okazja do pokazania swoich produktów. W komentarzu do posta z pytaniem o sukienkę na chrzciny dla kobiety po czterdziestce umieść link do adekwatnej propozycji z Twojego sklepu. Nie zapomnij o uzasadnieniu dlaczego ta sukienka będzie dobrym wyborem!

Pamiętaj, by umieszczane przez Ciebie linki do ubrań naprawdę odpowiadały na potrzeby postujących. Strategia marketingowa w social media aby była skuteczna musi być przecież dopasowana do odbiorcy. Wyobraź sobie, że pod pytaniem o kamizelkę z eko-skóry wklejasz link do oferowanej przez Ciebie ramoneski. Chcesz, by tę ramoneskę po prostu ktoś zobaczył – a nuż mu się spodoba – w końcu też jest skórzana. Owszem, ramoneska przykuje uwagę. Z pewnością kilka osób zasugeruje Ci poprawę umiejętności czytania ze zrozumieniem albo ironiczne wklei zdjęcie kamizelki, byś dowiedział się co to jest. Jeśli odpowiednio szybko nie usuniesz komentarza, zrobi to administrator, przy okazji usuwając Ciebie z grupy.

Marketing w sieci społecznościowej to nie tylko sposób na docieranie do potencjalnych klientów. Facebook stanowi nieocenione źródło wiedzy o preferencjach Twojej grupy docelowej. Obserwuj dyskusje na profilach konkurencji – klienci chętnie dzielą się ze światem opiniami i oczekiwaniami na temat produktów.

Internet to potężne narzędzie. By w stu procentach je wykorzystać, zainteresuj się tym co robi agencja interaktywna. W temacie biznesu nie ma miejsca na poruszanie się po omacku – szczególnie, gdy w swojej branży masz ogromną konkurencję.