Tworzymy wyjątkowe stoisko targowe na targi ślubne
Jak przygotować stoisko targowe na targi ślubne?

Targi ślubne to wydarzenie ze wszech miar wyjątkowe, zarówno dla odwiedzających, jak i wystawców. W ciągu kilku dni w jednym miejscu pojawią się targowe stoiska reprezentujące usługodawców i handlowców o najróżniejszych profilach działalności, i to nie tylko z całej Polski.

O ile dla zakochanych impreza jest niezwykłą szansą na przyszłe, cudowne „wesele niczym z bajki”, dla firm stanowi wyjątkową okazję zaistnienia bądź umocnienia pozycji na konkurencyjnym rynku branży weddingowej.  

Postaw na oryginalne, widoczne stoisko wystawowe       

Targi ślubne są na tyle popularnym wydarzeniem, że spotkamy je nie tylko w ogromnych halach Poznania i Kielc. Odbywają się także na terenie mniejszych obiektów w całym kraju. Obok dużych imprez masowych można znaleźć mniejsze, lokalne wystawy targowe, a nawet weddingowe eventy i kameralne prezentacje.

Wydarzenia odbywają się w większości na przełomie roku, a w ciągu jednego sezonu odwiedza je kilkadziesiąt tysięcy przyszłych par młodych. Dla wystawców to jasny sygnał – jeśli chcą zaistnieć i pozyskać klientów przy tak ogromnej konkurencji, muszą postawić przede wszystkim na oryginalność. W walce o uwagę zwyciężą jedynie najwyraźniejsze i najbardziej designerskie stoiska targowe oraz oferty, które doskonale odpowiadają na potrzeby przyszłych młodych par.    

Dopasuj stoisko wystawiennicze do charakteru miejsca         

Ogromne imprezy targowe zazwyczaj odbywają się w olbrzymich halach wystawienniczych, nieco mniejsze w dużych obiektach np. sportowych, bardziej kameralne natomiast – w hotelach, restauracjach i innych tego typu lokalach użytkowych. O ile, by wystąpić na mniejszej imprezie, wystarczy zaopatrzyć się w niewielkie stoiska eventowe, o tyle udział w wielkiej imprezie będzie wymagać już bardzo przemyślanej oprawy.

Na szczęście początkujący wystawcy, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w występach na tego rodzaju wydarzeniach, mogą skorzystać z usług oferowanych przez firmy wystawiennicze. Przyda się bowiem nie tylko dobrze opracowana strategia, ale i świetny projekt oraz dostęp do elementów składowych tworzących wyjątkowe stoisko targowe. Wynajem mebli, modułów, nagłośnienia czy systemu oświetlenia również może okazać się pomocny, nie tylko w przypadku nowicjuszy.       

Dopasowane do potrzeb, modułowe stoiska na targi ślubne    

Planując udział w imprezie targowej, otrzymamy ofertę wykorzystania gotowej zabudowy od organizatora, jednak rzadko kiedy warto korzystać z tej propozycji. Tego typu stoiska na targi to zwykle najprostsze konstrukcje, takie jak biały boks z nazwą firmy, nie wyróżniające się niczym spośród innych, niemal identycznych zabudów na hali.

Jeśli chcemy zabłysnąć na imprezie i zostać nie tylko zauważonym, ale i zapamiętanym, będziemy potrzebować wyjątkowej, oryginalnej i nietuzinkowej aranżacji. Powinna być atrakcyjna wizualnie i tak skomponowana, by można było z łatwością zaprezentować swoją ofertę. A przy tym optymalnie funkcjonalnej, wyposażonej w niezbędne strefy i akcesoria – dopasowane do charakteru prezentowanego asortymentu i wachlarza usług.

Przy właściwym doborze powierzchni wystawy oraz typu stoiska (otwarte lub zabudowane, wyspa lub narożne) ogromne możliwości aranżacyjne stwarzają modułowe stoiska targowe. Korzystając z wybranych elementów, stworzymy funkcjonalną, estetyczną przestrzeń

Wyznacz funkcjonalne strefy i zadbaj o kontakt z klientem 

Targi ślubne to ten rodzaj imprezy, na której nie może zabraknąć bliskiego kontaktu z klientami. Ogromna większość odwiedzających to przyszli małżonkowie (a także bliscy znajomi oraz rodzina), którzy pojawiają się na wystawie nie tylko po to, by wybrać sukienkę, biżuterię czy wypożyczyć luksusowe auto.

Będą również szukać kontaktu z organizatorem ślubu i wesela, studiem fotograficznym, firmą cukierniczą i cateringową czy muzykami weselnymi, od których w dużej mierze zależy klimat przyszłej imprezy ślubnej. Na targach weddingowych lepiej niż lada recepcyjna sprawdzą się więc otwarte stoiska targowe, łatwo dostępne i dysponujące komfortową strefą sprzyjającą bliskiemu porozumieniu.

Całości dopełnią meble na targi – kanapy, stoliki i krzesła oraz estetyczne systemy wystawiennicze.

Niestandardowe stoisko targowe – wyróżniaj się oferta

Z uwagi na ilość odwiedzających, targi stwarzają niezwykłą możliwość zaistnienia w branży, a niejednokrotnie silnego zwiększenia swojej pozycji na rynku analogicznych ofert. Jednak sama obecność na imprezie nie wystarczy, najlepiej wypadną ci, którzy popiszą się kreatywnością.

Huśtawka na stoisku, tort z kwiatów, a może przymierzalnia ślubnych bukietów lub wystawa najlepszych zdjęć weselnych w niecodziennych sceneriach? A może niezwykłe upominki zamiast oklepanych ulotek, konkurs z nagrodami czy atrakcyjne rabaty na wybrane usługi? Każdy z pomysłów, który zaintryguje i sprawi, że oferta zostanie zapamiętana, będzie na wagę złota.

Wszak od targów ślubnych do samej uroczystości minie co najmniej kilka miesięcy, a to sporo czasu, by przemyśleć ważne kwestie i podjąć, a nawet zmienić decyzję. Doświadczeni wystawcy z pewnością wiedzą już, jak zorganizować dobre stoisko targowe, reszcie pomoże wysokiej klasy firma wystawiennicza, taka jak Movement, specjalista m.in. w aranżacji stoisk wystawowych na targi i eventy.