Własna drogeria internetowa – jakie oprogramowanie wybrać?

Dla każdego z nas praca jest źródłem utrzymania. Wiele osób zajmuje się zawodowo czymś, co sprawia im przyjemność. Nie da się jednak ukryć, że większość pracodawców wypłaca pracownikom minimalną pensję, która pozwala im na utrzymanie się do kolejnej wypłaty. Często takie osoby nie mogą pozwolić sobie na wystawne życie. Jeśli chcą pojechać na wakacje lub wyremontować mieszkanie, niejednokrotnie zmuszeni są wziąć kredyt lub odkładać każdy grosz, który uda się zaoszczędzić z niskiej wypłaty. Osoby żyjące na nieco wyższym standardzie zwykle posiadają konkretne umiejętności, wiedzę lub są właścicielami własnej firmy. Wiele kobiet zastanawia się w jaki sposób osiągnąć wyższe miesięczne wynagrodzenie w branży kosmetycznej, nie posiadając kwalifikacji wizażystki czy manicurzystki. Wówczas najlepszym wyjściem z sytuacji może się okazać założenie własnej drogerii internetowej na oprogramowaniu PrestaShop. Jakie możliwości daje nam ta platforma i co możemy dzięki niej zyskać? Sprawdź!

PrestaShop – dlaczego warto zdecydować się na ten system?

Dla większości z nas, korzystanie z nowoczesnych platform i ich obsługa to czarna magia. Obawiamy się założenia własnej działalności polegającej na sprzedaży internetowej, ponieważ nie wiemy, czy będziemy w stanie samodzielnie korzystać z narzędzi do obsługi sklepu internetowego. Z tego względu wielu przedsiębiorców wybiera oprogramowanie PrestaShop. Ten system jest bardzo przyjazny użytkownikowi. Posiada prosty i intuicyjny interfejs panelu administracyjnego, dzięki czemu z łatwością można zarządzać sklepem internetowym. Dzięki szerokiemu wachlarzowi szablonów, jakie oferuje nam Presta, możemy skonfigurować wygląd naszego e-sklepu wedle naszych potrzeb i preferencji. Oczywiście, aby strona wyglądała profesjonalnie i spełniała najnowsze trendy modowe, warto poprosić odpowiednio wykwalifikowane osoby (np. z https://jash.pl), o pomoc w dostosowaniu wyglądu strony do tematyki naszego sklepu. Oczywiście mowa tutaj o programistach i grafikach, którzy zadbają o każdy nawet najmniejszy detal wizerunkowy i związany z prawidłowym funkcjonowaniem e-sklepu.

Możliwości, jakie daje PrestaShop

PrestaShop to znakomita platforma dla właścicieli małych i średnich e-sklepów. Dzięki wielu funkcjonalnościom, które oferuje, i prostemu interfejsowi można z jej pomocą stworzyć dobrze prosperujący sklep internetowy, który będzie przyjazny zarówno dla użytkownika jak i właściciela. Presta jest oprogramowaniem otwartym, dlatego też istnieje możliwość dodawania licznych dodatków, które chcielibyśmy umieścić na stronie sklepu. Dzięki temu systemowi możemy obsługiwać dowolną ilość wersji językowych, co daje nam możliwość rozszerzenia zasięgu firmy o rynek zagraniczny. Kolejną, jakże ważną w obecnych czasach funkcją, która jest możliwa do zrealizowania dzięki PrestaShop, jest możliwość wyboru formy płatności, na jaką będą mogli zdecydować się użytkownicy. To oprogramowanie oferuje także m.in. dostęp do newslettera, śledzenia przesyłek oraz wysyłania powiadomień drogą SMS.