Walka z niechcianym owłosieniem bywa bardzo uciążliwa. Ciągłe golenie i wywołane przez nie podrażnienia to zmora każdej kobiety. Niektóre zabiegi takie jak np. depilacja woskiem są wyjątkowo bolesne, a dodatkowo stosunkowo drogie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by włoski usuwać samodzielnie. W tym celu wystarczy kupić dobrej jakości urządzenie, dzięki któremu nasz problem zniknie. Sprawdź, jaki depilator wybrać, by cieszyć się gładką i nieskazitelną skórą przez długi czas!
Jaki depilator wybrać?
Klasyczny depilator pęsetowy
Depilator pęsetowy to urządzenie, które składa się ze specjalnej nakładki wyposażonej w dużą ilość małych pęset oraz stacji zasilającej. Sprawdzi się on głównie wtedy, gdy owłosienie jest rzadkie i słabe. Obrotowa głowica wyrywa włosy spod skóry, dzięki czemu zaczynają one odrastać dopiero po około tygodniu. Zabieg początkowo może powodować uczucie dyskomfortu, jednak z każdą kolejną próbą, ból jest coraz mniejszy. Aby przygotować skórę do depilacji, można delikatnie schłodzić ją przy pomocy kostek lodu lub specjalnego preparatu, dostępnego w drogeriach. Takie punktowe zmrożenie naskórka sprawi, że golenie będzie przyjemniejsze i mniej bolesne.
Depilator dyskowy
Ten rodzaj depilatora polecany jest kobietom, które zmagają się z bardzo dużą ilością ciężkiego do usunięcia owłosienia. Głowica składająca się z metalowych lub ceramicznych dysków szybko wyrywa włoski, które zaczynają odrastać mniej więcej po 1-2 tygodniach od wykonania zabiegu. Depilacja depilatorem dyskowym polecana jest szczególnie wtedy, gdy skóra jest bardzo wrażliwa oraz gdy często występują różnego rodzaju uczulenia czy podrażnienia. Ceramiczna nakładka najczęściej wyposażona jest dodatkowo w specjalną antybakteryjną powłokę, dzięki której golenie jest bezpieczniejsze.
Depilator laserowy do zadań specjalnych
Depilacja laserowa w domu może być równie skuteczna jak ta wykonana w profesjonalnym salonie. Urządzenie laserowe emituje wiązkę światła, która działa na brodawkę odpowiedzialną za wzrost włosa. Cebulka, pod wpływem światła i ciepła, zostaje całkowicie uszkodzona, a odrastanie owłosienia zahamowane. Po 3-4 zabiegach skóra jest całkowicie gładka, a włosy nie odrastają przez długi czas. Metoda ta polecana jest więc szczególnie wtedy, gdy owłosienie jest bardzo ciemne i gęste oraz gdy pokryte są nim bardzo duże obszary na całym ciele.
Na co należy zwrócić uwagę, wybierając depilator?
Gdy rodzaj depilatora został już wybrany, należy przyjrzeć się parametrom urządzenia. Najlepiej by cechowało się ono:
- wodoszczelnością i zasilaniem akumulatorowym – dzięki temu zabieg będzie można wykonywać również pod prysznicem,
- dużą prędkością obrotów (w przypadku depilatorów klasycznych) – czas pracy będzie o wiele krótszy,
- systemem masażu, chłodzenia lub redukcji bólu – depilacja będzie mniej bolesna,
- wychwytywaniem nawet najmniejszych włosków – dzięki temu całe owłosienie będzie można usunąć podczas jednego zabiegu.
Jakie obszary można depilować?
W zależności od rodzaju urządzenia, jego głowicy oraz nakładek można depilować nim:
- ręce,
- nogi,
- pachy,
- okolice bikini.
Bardziej zaawansowane depilatory umożliwiają usuwanie owłosienia również z twarzy. Niektóre modele wyposażone są w dodatkową nakładkę, dzięki której urządzenie może zmienić się także w oczyszczającą szczoteczkę do twarzy czy klasyczną golarkę.