Jak wzmocnić osłabione i wypadające włosy?

Zdrowe, lśniące i długie włosy to marzenie prawie każdej kobiety. Uznawane są one za symbol kobiecości. Zła dieta, niedobór witamin i wiele innych czynników sprawia jednak, że kosmyki stają się słabe i zaczynają wypadać. Aby je wzmocnić, należy stosować specjalne preparaty, dzięki którym włosy zostaną odżywione i staną się mocniejsze. W jaki sposób możemy więc sobie poradzić z osłabionymi i wypadającymi kosmykami?

Codzienna pielęgnacja osłabionych włosów

Aby wzmocnić włosy oraz zahamować ich wypadanie, należy zacząć od odpowiedniej codziennej pielęgnacji. Przede wszystkim trzeba dobrać odpowiedni szampon. Najlepiej kupić go w aptece bądź sklepie fryzjerskim. Kosmetyk ten nie może mieć w składzie substancji, które podrażniają cebulki oraz skórę głowy. W walce z nadmiernym wypadaniem z pewnością poradzą sobie naturalne składniki, takie jak np. skrzyp czy pokrzywa. Często stosowany jest również szampon cebulowy. Dobry szampon wzmacniający powinien być również bogaty w substancje odżywcze oraz lecznicze. Po każdym myciu należy używać odżywki. Dzięki niej włosy będą łatwiej się rozczesywać, a co za tym idzie, szczotkując je, nie będziemy ich wyrywać czy dodatkowo niszczyć.

Wcierki i ampułki do włosów oraz skóry głowy

Sama pielęgnacja szamponem oraz odżywką może nie wystarczyć. Należy więc zacząć również stosować preparaty wzmacniające takie jak wcierki czy ampułki. W ich składzie znajduje się skoncentrowana dawka dobroczynnych substancji wzmacniających. Regularne stosowanie takich kosmetyków wyraźnie poprawia wygląd oraz stan włosów. Stają się one wtedy mocniejsze, gęstsze oraz przestają wypadać. W zależności od problemu, należy zdecydować się np. na:

  • Ampułki keratynowe, które wzmacniają włosy, nadają im połysk oraz ułatwiają rozczesywanie,
  • Ampułki na porost włosów, dzięki którym kosmyki stają się mocniejsze, a uszkodzone cebulki regenerują się, pobudzając tym samym włosy do ponownego wzrostu,
  • Ampułki oraz wcierki rewitalizujące stymulujące cebulki włosów, np. Allwaves – ampułki z kolagenem i pokrzywą, które polecane są szczególnie do włosów delikatnych i z tendencją do wypadania.

Każdy rodzaj wcierki stosuje się w inny sposób. Niektóre z nich należy zaaplikować bezpośrednio na skórę głowy, inne wetrzeć na całej długości kosmyków. Przed pierwszym zabiegiem pielęgnacyjnym trzeba więc dokładnie sprawdzić zalecenia producenta i bezwzględnie ich przestrzegać.

Doustna suplementacja

Jeśli włosy są bardzo osłabione i wypadają niemalże „garściami”, należy również zadbać o odpowiednią suplementację. Aby cieszyć się pięknymi kosmykami, trzeba uzupełniać brakujące substancje odżywcze. Najlepiej wybrać suplement diety zawierający bardzo dużą ilość biotyny, która pozytywnie wpływa na proces odbudowy włosa oraz cynk, dzięki któremu kosmyki stają się gęste i mocne. Zbawienne działanie mają również witaminy A, E i B6 oraz kwas pantotenowy.

Kilka rad na koniec

Aby cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami, należy również:

  • Zdrowo się odżywiać i dostarczać organizmowi dużą dawkę minerałów oraz witamin,
  • Unikać drażniących kosmetyków do stylizacji włosów,
  • Zrezygnować z częstego farbowania czy rozjaśniania kosmyków,
  • Delikatnie rozczesywać włosy,
  • Unikać częstej stylizacji na gorąco, czyli prostowania czy kręcenia kosmyków.

Przez rozpoczęciem kuracji wzmacniającej trzeba pamiętać, że efekty nie będą widoczne od razu. Należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ proces rewitalizacji może trwać nawet kilka miesięcy.