Akcesoria i gadżety kosmetyczne, które musisz znać

Prawie każda kobieta stara się dbać o siebie oraz swoją urodę. Często jednak podstawowe czynności nie wystarczają i trzeba zacząć szukać akcesoriów, które ułatwią codzienną pielęgnację. Na szczęście w sklepach dostępnych jest wiele ciekawych urządzeń i dodatków. Poznaj więc najlepsze gadżety kosmetyczne, które każda z nas powinna mieć zawsze pod ręką.

Jakie gadżety kosmetyczne musisz mieć?

Silikonowa mata do czyszczenia pędzli

Wykonując codzienny makijaż, każda z nas korzysta z przynajmniej kilku rodzajów pędzli. Akcesoria te szybko się jednak brudzą, a znajdujące się na nich bakterie oraz martwy naskórek mogą powodować najróżniejsze problemy skórne. Należy więc pamiętać o ich regularnym myciu oraz pielęgnacji. W takiej sytuacji bardzo przydatna może okazać się silikonowa mata do czyszczenia pędzli. Nakładka ta kosztuje w drogerii kilka złotych i dostępna jest w wielu kształtach oraz kolorach. Specjalne wypustki, którymi jest pokryta, sprawiają, że mycie akcesoriów kosmetycznych jest banalnie proste. Wystarczy bowiem zaczepić ją o umywalkę, włączyć bieżącą ciepłą wodę, polać pędzel mydłem lub szamponem i zacząć pocierać włosie o znajdujące się na macie wypustki. Dzięki temu resztki kosmetyków oraz naskórka zostaną szybko usunięte.

Drugie zastosowanie silikonowej maty do pędzli

Silikonowa mata do czyszczenia pędzli ma jeszcze jedno dodatkowe zastosowanie. Gadżet ten jest bardzo przydatny, gdy zależy nam na dokładnym oczyszczeniu porów. Wystarczy czystą nakładką (i najlepiej wcześniej nie używaną do czyszczenia pędzli) delikatnie pocierać twarz w miejscach, w których powstają wągry czy zaskórniki. Aby pielęgnacja była przyjemniejsza i bardziej efektywna, na zwilżoną cerę można nałożyć piankę lub żel z peelingiem.

Przyrząd do usuwania zaskórników

Każdej posiadaczce cery tłustej bądź mieszanej z pewnością przyda się przyrząd do usuwania zaskórników oraz wągrów. Gadżet ten, tak samo jak poprzedni, można dostać już za kilka złotych. Narzędzie swoim wyglądem przypomina dwustronną małą łyżeczkę. Na obu jej końcach znajdują się specjalne pętelki, dzięki którym walka z niedoskonałościami staje się o wiele prostsza. Najczęściej jedna strona przyrządu służy do usuwania zaskórników otwartych, a druga zamkniętych.

Przed rozpoczęciem zabiegu warto odpowiednio przygotować twarz. Najlepiej wykonać „parówkę”, zwaną także sauną. Dzięki temu pory otworzą się. Następnie wystarczy przyłożyć pętelkę do skóry tak, by wągier znalazł się w środku. Później należy delikatnie docisnąć łyżeczkę do naskórka. Zaskórnik w ten sposób zostanie wypchnięty na zewnątrz. Po usunięciu wszystkich niedoskonałości, narzędzie trzeba koniecznie zdezynfekować, a cerę przetrzeć bezalkoholowym tonikiem.

Przyrząd do masażu Gua Sha

Gua Sha to nazwa tradycyjnego chińskiego masażu leczniczego. W sklepach kosmetycznych można kupić specjalny przyrząd, który umożliwi jego wykonanie. Gadżet ten przypomina twardą płytkę. Należy nim pocierać oraz masować twarz. Dzięki temu naczynka delikatnie się rozszerzą, a mięśnie rozluźnią. Dodatkowo zmniejszą się obrzęki, a wszelkie toksyny zostaną usunięte z organizmu. Regularne wykonywanie zabiegu sprawi, że cera będzie promienna, wygładzona i elastyczna. Należy jednak uważać, by nie dociskać przyrządu do cery zbyt mocno. Duży nacisk może spowodować siniaki oraz zaczerwienienia.

Gąbeczki do nakładania podkładu

Nakładając podkład, często zdarza się, że na skórze powstają mało estetyczne zacieki. Aby tego uniknąć, należy aplikować fluid używając specjalnej gąbeczki. Wystarczy zwilżyć ją wodą i delikatnie wklepywać kosmetyk w naskórek. Dzięki temu istnieje bardzo małe ryzyko powstania plam czy zacieków, a dodatkowo jesteśmy w stanie osiągnąć efekt dużo mocniejszego i pełniejszego krycia.

Urządzenie parowe do usuwania lakierów hybrydowych

Od niedawna na polskim rynku dostępne jest innowacyjne urządzenie parowe, dzięki któremu jesteśmy w stanie szybko oraz skutecznie usunąć lakier hybrydowy z płytki paznokcia. Wystarczy wlać do niego płyn do usuwania hybryd i odczekać, aż urządzenie będzie gotowe do pracy. W międzyczasie warto delikatnie spiłować wierzchnią warstwę manicure. Gdy parownica nagrzeje się, należy włożyć palce w specjalne otwory oraz poczekać około 5-10 min. Po upływie określonego czasu, wystarczy delikatnie usunąć resztki lakierów hybrydowych drewnianym patyczkiem i gotowe!