Makijaż do niebieskich oczu – makijażowe inspiracje

Większość kobiet nie wyobraża sobie życia bez makijażu. Pięknie wyrównany koloryt cery, wysmuklone bronzerem oraz różem policzki czy kuszący odcień na ustach sprawiają, że czujemy się bardziej pewne siebie, a nasza samoocena gwałtownie się podnosi. O ile z doborem odpowiednich kolorów do naszej cery nie mamy większych problemów, to w przypadku dopasowania barw cieni do powiek pojawiają się już pewne kłopoty. Każda z nas ma bowiem inny kolor tęczówki. W tym artykule podpowiemy, jak wykonać idealny makijaż do niebieskich oczu.

Najlepsze kolory cieni dla niebieskookich

Dobór kolorów cieni do powiek powinnyśmy zacząć od przestudiowania koła barw, które podpowie nam, jakie odcienie będą najlepiej do nas pasować. Jeśli jednak nie chcemy tracić czasu na analizy, wystarczy skorzystać z porad makijażystek czy fanek make-upu. Specjaliści podzielili poszczególne odcienie na grupy. Dzięki temu powstał zarys tego, jakich kolorów powinny używać niebieskookie kobiety. W pierwszej kolejności należy sięgnąć po barwy dopełniające, czyli wszystkie odcienie pomarańczy. Jeśli natomiast zależy nam na podkreśleniu tęczówki, najlepiej wybrać typowy brąz, złoto czy miedź. Niebieskie oczy będą pięknie wyglądać również w sąsiedztwie zieleni, fioletu, srebra, różu i grafitu. Niezależnie od przyjętych zasad, warto jednak eksperymentować i sprawdzać, w jakich kolorach wyglądamy i czujemy się najlepiej.

Makijaż do niebieskich oczu – wskazówki

Malując się na co dzień, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, których nieprzestrzeganie może sprawić, że makijaż niebieskiego oka nie będzie wyglądał zbyt efektownie. Oto one:

  1. Unikaj cieni w kolorze zbliżonym do tęczówki.
  2. Wybieraj jedynie czarne maskary – kolorowe tusze do rzęs mogą sprawić, że oko straci kształt, a tęczówka kolor.
  3. Mocno podkreślaj brwi – tworzą one ramę oka, o którą muszą szczególnie zadbać jasnookie kobiety. Wybierając odcień pomady lub tuszu pamiętaj, by współgrał on z kolorem włosów.
  4. Dokładnie maskuj cienie pod oczami – sińce zbliżone do koloru tęczówki sprawią, że oko zejdzie na drugi plan.

Jeśli natomiast używasz dodatkowo eyelinera, wybieraj ten o mocnej czarnej barwie. Na ważne uroczystości możesz dołożyć do niego srebro lub złoto.

Makijaż do niebieskich oczu na co dzień

Lekki makijaż na co dzień powinien podkreślać wszystkie atuty urody. Nie warto więc się za nim chować. Niebieskookie kobiety mogą rozświetlić wewnętrzny kącik oka jasnym srebrnym cieniem, a na resztę powieki ruchomej nałożyć delikatny odcień różu. Do tego cienka kreska wykonana czarnym eyelinerem, tusz do rzęs, odrobina pomady na brwi i gotowe! W jesiennym słońcu pięknie będą wyglądać również makijaże typu soft smokey eye wykonane przy pomocy brązu, miedzi i złota.

Mocniejszy makijaż wieczorowy

Malując się na ważne okazje i uroczystości, warto postawić na błysk. Idealnie sprawdzą się do tego brokatowe biżuteryjne cienie, np. w kolorze złota czy srebra. Najlepiej nałożyć je na środkową część ruchomej powieki, a następnie rozetrzeć w zewnętrznym kąciku oka z ciemniejszym kolorem, np. brązem czy miedzią. Całość make-upu można wykończyć podwójną kreską wykonaną czarnym i brokatowym eyelinerem. Mając taki makijaż, można być pewnym, że każdy zwróci na niego uwagę.