Pomysł na pierwszy taniec weselny – piosenki i ciekawe rozwiązania

Pierwszy taniec weselny to wyjątkowy moment podczas każdej ceremonii zaślubin. Wedle przesądów jest to symbol przywiązania oraz miłości, jaką darzą się świeżo upieczeni małżonkowie. Obecnie coraz więcej par stara się jednak znaleźć ciekawy pomysł, dzięki któremu ich choreografia zostanie zapamiętana przez wszystkich gości, a także ich samych. W tym artykule przedstawimy więc kilka ciekawych rozwiązań na niezapomniany i oryginalny pierwszy taniec.

Pierwszy taniec weselny – mała niespodzianka

Najczęściej Młode Pary tańczą do spokojnych, romantycznych i klimatycznych utworów. Aby jednak nieco urozmaicić swoją choreografię, warto zdecydować się na małą niespodziankę. Wystarczy, że połączymy ze sobą dwie bardzo skrajne melodie. Na początek najlepiej wybrać klasyczną piosenkę do tańca wolnego. Następnie, mniej więcej w połowie utworu, warto nieco zmienić rodzaj choreografii. W tym momencie z głośników mogą rozejść się nuty np. hip hopowe. Taka nieoczekiwana zmiana repertuaru z pewnością zaskoczy i jednocześnie zachwyci każdego z naszych gości.

Pierwszy taniec – filmowe choreografie

Kinomaniacy często wybierają na pierwszy taniec znane piosenki filmowe. Jest to ciekawe rozwiązanie, jednak można je nieco urozmaicić. Wystarczy, że wpleciemy w nasz układ elementy tańca, które każdy zna właśnie ze szklanego ekranu. Najpopularniejszym przykładem są choreografie stworzone na podstawie filmu „Dirty Dancing” i słynne figury, z których zasłynęli Jennifer Gray oraz Patrick Swayze. Aby jednak wykazać się kreatywnością, warto poszukać inspiracji w innych filmach. Najlepiej oczywiście, jeśli chociaż część z gości będzie wiedziała, do jakiej ekranizacji nawiązuje nasz wyjątkowy pierwszy taniec. Planując takie rozwiązanie, warto więc bacznie śledzić każdą oglądaną przez nas produkcję.

Pierwszy taniec dla odważnych – flashmob

Osoby, które nie boją się wystąpień publicznych oraz należą raczej do grona odważnych ludzi, mogą zdecydować się na nietuzinkowy taniec weselny i wybrać flashmob. Ideą takiej choreografii jest to, aby wyglądała ona na spontaniczne i przypadkowe zgromadzenie grupy ludzi, którzy rywalizują ze sobą w rytm muzyki. Aby jednak móc zrealizować taki pomysł, należy poprosić o pomoc znajomych. Dwie osoby bowiem nie wystarczą, by stworzyć prawdziwe show. Przed weselem konieczne będą także próby bądź lekcje tańca pod okiem profesjonalisty. Jednak jeśli chcemy naprawdę zaskoczyć zaproszone przez nas osoby, zdecydowanie warto podjąć takie wyzwanie.

Pierwszy taniec weselny – razem, a jednak osobno

Ciekawym pomysłem na taniec weselny jest także pokaz taneczny obojga małżonków. Można zorganizować go np. w formie małej rywalizacji. Wystarczy, że przygotujemy krzesło, na którym zasiądzie jedno z nas, podczas gdy drugie będzie prezentować swoje umiejętności. Po określonym czasie następuje zmiana tancerza. Warto jednak pamiętać, by przygotować zabawną choreografię i nie bać się tego, że komuś nie spodoba się taka forma pierwszego tańca. Na koniec można zatańczyć dodatkowo w parze. Aplauz i aprobata publiczności powinny być wtedy gwarantowane.

Pierwszy taniec – a może zumba?

Jeśli zależy nam na tym, by już na samym początku wesela porwać gości na parkiet, warto zdecydować się na grupowy taniec. Idealnym rozwiązaniem będzie z pewnością zumba. Skoczna muzyka i ciekawy układ sprawią, że nasi towarzysze będą chcieli tańczyć wraz z nami. Trzeba być jednak przygotowanym na to, że początkowo jedynie garstka z nich będzie chciała wyjść na parkiet. Należy więc na samym początku zaznaczyć, że liczymy na ich wsparcie oraz wspaniałą zabawę w rytm melodii.

Klasyczny pierwszy taniec – najlepsze piosenki

Jeśli wiemy, że nie jesteśmy na siłach przygotować jednej z wyżej wymienionych propozycji na pierwszy taniec, zawsze warto zdecydować się na klasykę. Najlepiej jednak znaleźć wyjątkową piosenkę, do której zatańczymy wspólnie, już jako mąż i żona. Wśród zagranicznych melodii sprawdzi się z pewnością:

Wybierając polskie melodie, warto zastanowić się nad:

Najlepiej jednak cały czas śledzić klasyczne nuty i najnowsze hity, by następnie wybrać piosenkę, która najbardziej odda emocje towarzyszące nam w trakcie tego wyjątkowego dnia.