Już podstawowy, naturalny make – up może stwarzać dużo trudności, wymaga wypracowania pewnych umiejętności oraz technik, które doprowadzą nasz makijaż do pożądanego efektu. Makijaż oka – który najczęściej ograniczony jest o poranku do szybkiego nałożenia tuszu do rzęs. Oko można jednak podkreślić zdecydowanie bardziej – korzystając z mocy cieni do powiek i ich blendowanie – tę technikę makijażu warto znać!
Blendowanie cieni – tę technikę makijażu warto znać!
Blendowanie cieni – to pojęcie może wydawać nam się znajome, jednak niewiele z nas miało do czynienia z tym sposobem malowania oczu. Pod nazwą tej techniki kryje się bowiem rozcieranie cieni na powiece w taki sposób, by osiągnąć możliwie jak najmniej widoczne przejścia pomiędzy kolorami poszczególnych cieni. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania możliwe jest optyczne wymodelowanie oka. Tę technikę makijażu warto znać, by samodzielnie móc podkreślić, powiększyć i wydobyć głębię koloru oka
Pędzle do blendowania cieni
Idealne wykonanie makijażu oka wymaga zastosowania narzędzi, które będą niezwykle dokładne i jednocześnie – ułatwią rozcieranie cieni. Do blendowania cieni najlepsze będą dedykowane tej technice pędzelki, jak Mac Blending Brush czy Eye Shader Brush. Warto zainwestować w wysokiej jakości zestaw pędzelków z włosia syntetycznego, które będą wytrzymałe, a przy tym miękkie i precyzyjne, w którym znajdą się:
- mały pędzelek do blendowania o zaokrąglonym włosiu, z którym nabierzesz i nałożysz na powiekę optymalną ilość cienia oraz
- pędzelek o ściętym włosiu, np. Flat Definer Brush od Mac Cosmetics – umożliwiający precyzyjną aplikację niewielkiej ilości cienia w załamani powieki, wewnętrznym i zewnętrznym kąciku oka, a także wygodne i – przed wszystkim – niezwykle skuteczne blendowanie cieni.
Blendowanie cieni – ważne wskazówki
Oprócz odpowiednich narzędzi ważne jest korzystanie z wysokiej jakości kosmetyków. Cieniami do powiek idealnie nadającymi się do blendowania są sypkie, mineralne cienie do powiek, jak Mac Pigment, dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej, których lekka formuła ułatwi rozcieranie i tworzenie idealnego gradientu między poszczególnymi barwami. Proces blendowania zawsze rozpoczynaj od najjaśniejszego cienia – dzięki temu będziesz swobodnie kontrolować siłę i miejsce powstawania gradientu.
Tę technikę makijażu warto znać – jak zblendować cienie?
Blendowanie cieni do powiek to kilka prostych kroków, dzięki którym – po nabraniu odpowiedniej wprawy – będziesz w stanie sprawnie i szybko wykonać zachwycający makijaż każdego dnia. By prawidłowo i bezproblemowo zblendować cienie należy:
- zadbać odpowiednio o powiekę, która stanowić będzie bazę – płótno – dla blendowanych cieni. Pomijając niezbędną, codzienną pielęgnację, którą warto przeprowadzać z użyciem specjalistycznych preparatów, jak Mac Cosmetics Fast Response Eye Cream, warto zastosować bazę pod cienie do powiek. Dzięki takiemu zabiegowi skóra powieki zostanie wygładzona, a nakładane na nią kosmetyki będą łatwiej poddawały się rozcieraniu i dłużej utrzymywały na powiece,
- zaaplikować odpowiednią ilość wybranych przez siebie cieni do powiek w precyzyjnie ustalone na powiece miejsca – podczas zbierania warstwy kosmetyku z użyciem pędzla o okrągłym włosiu, najlepiej jest delikatnie strzepnąć jego nadmiar, by uniknąć powstania nieestetycznych – a przede wszystkim – niepożądanych przy blendowaniu plam,
- pędzlem do blendowania delikatnie, miękkimi, kolistymi ruchami rozcieraj przestrzenie pomiędzy dwoma nałożonymi cieniami – ich krawędzie powinny zacząć się coraz bardziej zacierać, tworząc efekt idealnego przechodzenia. Kontynuuj czynność ze wszystkimi nałożonymi cieniami – nie musisz ograniczać się do dwóch kolorów lub odcieni – przy odpowiedniej wprawie będziesz mogła rozcierać kilka kolorów w kilka chwil, tworząc na powiece prawdziwe arcydzieła.
Blendowanie cieni – czego unikać?
Aby blendowanie przebiegało sprawnie, a efekt był przynajmniej zadowalający, warto pamiętać, aby:
- zawsze przygotować powiekę do nakładania na nią cieni,
- nie nakładać zbyt dużej ilości produktu na powiekę,
- nie dociskać zbyt mocno pędzla do powieki – cienie nie będą wówczas delikatnie się ze sobą mieszały i nie osiągniemy efektu gradientu.
Pierwsze niepowodzenia w blendowaniu cieni mogą budzić obawy i powodować zniechęcenie, jednak nie warto się nimi zrażać. Nabranie odrobiny wprawy i wyczucia z czasem przyniesie spektakularne efekty, a tworzenie pięknego blendowania na powiece nie będzie stanowiło najmniejszego kłopotu.