Pierwsza wizyta na siłowni – sprawdź, o czym warto pamiętać!

Wiosna to pora roku, która zdecydowanie sprzyja aktywności fizycznej. Większość z nas stara się w tym okresie zrzucić nadprogramowe kilogramy tak, aby latem móc pochwalić się piękną i szczupłą sylwetką. Niektórzy z nas kupują urządzenia do ćwiczenia w domu, a inni wychodzą na zewnątrz. Zdecydowana większość decyduje się jednak zapisać na zajęcia do fitness klubu. Jak wygląda pierwsza wizyta na siłowni i jak ćwiczyć w domu, by się do niej odpowiednio przygotować? Sprawdź!

Pierwsza wizyta na siłowni – przygotowanie

Przed pierwszą wizytą na siłowni dobrze jest się nieco przygotować. Oczywiście nie jest to konieczne, jednak wskazane. Warto więc ściągnąć na telefon aplikacje do ćwiczenia w domu dla początkujących i delikatnie się rozruszać. Z pewnością wystarczą lekkie ćwiczenia poprawiające naszą ogólną kondycję oraz rozciąganie. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko pojawienia się bolesnych zakwasów po pierwszej wizycie na siłowni. Ból towarzyszący po treningu nieraz zniechęca nas bowiem do dalszej aktywności fizycznej. Lepiej więc nie odpuścić już po pierwszym dniu.

Pierwsza wizyta na siłowni – strój

Aby pierwsza wizyta na siłowni była dla nas komfortowa, należy zadbać o odpowiedni strój sportowy. Oczywiście nie musimy od razu kupować drogiej odzieży sportowej. Wystarczy, by nasz ubiór zapewniał nam pełną swobodę ruchów. Zdecydowanie warto zabrać ze sobą odpowiedni biustonosz sportowy. Powinny pamiętać o nim szczególnie panie, które mogą pochwalić się większym biustem. Najlepiej, aby idealnie podtrzymywał on piersi podczas skłonów czy podskoków. Kolejnym ważnym elementem są wygodne buty. Materiałowe trampki zdecydowanie nie są wskazane na siłownię. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie typowo sportowe obuwie z grubszą profilowaną podeszwą. W torbie muszą znaleźć się także leginsy, spodnie od dresu bądź szorty. Oddychająca koszulka odprowadzająca wilgoć również będzie rzeczą, której nie może nam zabraknąć na siłowni.

Wybierając oddychającą i wygodną koszulkę na siłownię warto postawić na uznanych producentów. Jednym z nich jest marka Gildan, o której opublikowaliśmy osobny artykuł: https://lubie.com.pl/z-jakich-materialow-swoja-odziez-wykonuje-marka-gildan/.

Pierwsza wizyta na siłowni – najważniejsze akcesoria

Oprócz wyżej wymienionych elementów, większość z nas zabiera na siłownię także najważniejsze akcesoria. Przede wszystkim należy do nich bidon bądź butelka z wodą. Podczas ćwiczeń musimy regularnie nawadniać swój organizm, dlatego nigdy nie można zapomnieć napoju. Trening umilimy sobie natomiast słuchając ulubionej muzyki. Warto więc zapakować do torby słuchawki oraz etui na telefon. Najlepiej, by był to model, który umożliwi nam noszenie smartfona na przedramieniu.

Porada: zapisując się na siłownię, warto zapytać także o to, w jaki sposób zamykane są szafki. W niektórych fitness klubach, należy mieć bowiem zawsze przy sobie kłódkę. Umożliwia ona zamknięcie naszych osobistych rzeczy w bezpiecznym miejscu.

Jak wygląda pierwsza wizyta na siłowni?

Przebieg pierwszej wizyty na siłowni zależy w głównej mierze od nas samych. Niekiedy jednak w fitness klubach klienci, którzy wcześniej nie mieli styczności z takim miejscem, są oprowadzani przez obsługę. Podczas trwania „zwiedzania” recepcjoniści czy trenerzy dokładnie opowiadają, jak posługiwać się różnymi sprzętami bądź odpowiadają na nasze pytania. Nie warto więc obawiać się pierwszej wizyty. Jeśli jednak jesteśmy nieśmiałe, zabierzmy ze sobą kogoś bliskiego. Trening w obecności nieco bardziej doświadczonej przyjaciółki z pewnością będzie owocny i znacznie przyjemniejszy.

O co warto pytać na siłowni?

Trenerzy na siłowni to osoby, które zawsze chętnie nam pomogą. W razie jakichkolwiek wątpliwości, najlepiej od razu się do nich zwrócić. Przede wszystkim warto upewnić się, czy wykonujemy ćwiczenia w prawidłowy sposób. Niekiedy zdarza się bowiem, że poprzez złe używanie danych sprzętów, możemy nabawić się poważnych kontuzji. W wielu fitness klubach, podczas pierwszej wizyty trener opracuje nam również specjalny indywidualny plan treningowy. Zdecydowanie warto skorzystać z takiej opcji. Jeśli jest taka możliwość, dobrze jest także przeanalizować skład swojego ciała na profesjonalnej wadze diagnostycznej. Po otrzymaniu wyników będziemy bowiem wiedziały, na czym najlepiej się skupić podczas ćwiczeń.