Książki psychologiczne, które warto przeczytać

O tym, że czytanie książek ubogaca, większości z nas nie trzeba przekonywać. Każdy ma jednak nieco inne czytelnicze gusta. Jedni stawiają na kryminały i lektury z wartką akcją. Innych pociągają raczej praktyczne poradniki i książki, które mogą wpłynąć na ich życie. Do tych ostatnich z pewnością należą tytuły o psychologii. Na rynku jest ich zresztą coraz więcej. Jak więc wybrać książki psychologiczne, które warto przeczytać?

Najlepiej postawić na takie, które pozwalają lepiej zrozumieć nam zachowania swoje i innych. Wśród ciekawych tytułów nie brakuje i takich, które mogą pomóc w zmianie swoich przyzwyczajeń, pozbyciu się obaw i rozpoczęciu życia pełnego sukcesów. Wybraliśmy najciekawsze książki o psychologii – cztery tytuły, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednego czytelnika.

“Poza porządek. Kolejne 12 życiowych zasad”

Książki psychologiczne, które warto przeczytać, czasami pełnią funkcję życiowych drogowskazów. Tak jest z pewnością z pozycją napisaną przez Jordana Petersona. Autor przedstawia uniwersalne prawdy, które pozwalają odnaleźć w życiu równowagę między porządkiem a chaosem. Zwłaszcza opanować ten drugi, gdy nieporządek zbyt mocno łapie nas w swoje szpony.

Petersonowi można zaufać, bo to nie hochsztapler nastawiony na zysk, a psycholog kliniczny i profesor z Uniwersytetu w Toronto. 12 zasad, które sformułował, to konkretne wskazówki prowadzące do sprecyzowanego celu. Ma nim być życie wypełnione sensem i bliższe prawdzie.

“Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie”

Autorem tej pozycji jest Marcin Osman. To przedsiębiorca internetowy, wydawca książek i praktyk marketingu. Jednocześnie człowiek, który na swojej drodze musiał nauczyć się odpowiedniego reagowania na trudniejsze chwile. W swojej książce pokazuje, jak radzić sobie z porażką na rynku finansowym i przekuć ją w sukces.

Metody Osmana można jednak zastosować także na innych polach. Pokazuje bowiem, jak nie stracić wiary w siebie nawet wtedy, gdy wszyscy wokół nas skreślają. Przestrzega i przedstawia, jak unikać już raz popełnionych błędów. Pomysły Osmana to gotowe strategie, gotowe do zastosowania od zaraz. Jeśli interesują Cię również jego książki o biznesie, sprawdź kolejny artykuł: https://lubie.com.pl/najlepsze-ksiazki-o-biznesie-ktore-warto-przeczytac/.

“Przestań się oceniać”

Tytułowe przesłanie swojej książki Gabrielle Bernstein kieruje właściwie do każdego. Żyjemy dziś bowiem w świecie, w którym każdy podlega ocenie. Im ważniejszą funkcję pełni, tym bardziej jest na świeczniku i mocniej mu się obrywa. Bernstein pokazuje, jak zmienić taki model postępowania.

Jej książka jest emocjonalnym detoksem, który od czasu do czasu przyda się każdemu. Autorka przekonuje, że uwolnienie się od osądów pomoże odnaleźć pokój i wewnętrzną harmonię. To poradnik na temat tego, jak zyskać więcej pozytywnej energii. Jeśli książki psychologiczne, które warto przeczytać, powinny dawać receptę na szczęśliwsze życie, w tym przypadku z pewnością tak jest.

“Mnich, który sprzedał swoje Ferrari”

Tytuł brzmi intrygująco? Tak samo pomyślało już ponad milion ludzi na całym świecie, którzy zdecydowali się na zakup tej książki. Czytelnicy się nie zawiedli, bo historia opisana przez Robina S. Sharmę jest niezwykła.

W wyjątkowy sposób łączy ze sobą dwie z pozoru przeciwstawne tendencje: nastawionego na sukces Zachodu i spokój ducha Wschodu. Efektem jest jedyna w swoim rodzaju recepta na życie pełne radości i wewnętrznej harmonii. Może Ty z niej skorzystasz?

źródło pobrania zdjęcia głównego: Instagram OSMPower