Zamawiasz koszulki reklamowe? Sprawdź, o czym musisz pamiętać!

Rozwój marketingu i różnych form reklamy przybiera najróżniejsze formy. Coraz więcej budżetów reklamowych trafia do internetu, gdzie reklama w mediach społecznościowych czy wyszukiwarkach jest nie do przecenienia. Wciąż popularne są jednak również stacjonarne, namacalne formy reklamy. Należą do nich nie tylko słupy ogłoszeniowe czy billboardy, ale również odzież promocyjna. Dzięki znakowaniu ubrań firmowymi logotypami można poprawić wizerunek marki, a przede wszystkim jej rozpoznawalność. W taki sposób przygotowana może być nie tylko odzież robocza, ale także ubrania przeznaczone dla partnerów i klientów, nawet potencjalnych. Do najpopularniejszych form takich ubrań należą koszulki reklamowe z nadrukami. Przy zamawianiu reklamowych T-shirtów lub koszulek polo trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach – inaczej trudno dokonać właściwego wyboru.

Koszulki z nadrukiem – dlaczego warto na nie postawić?

Koszulki reklamowe z nadrukami niezwykle uniwersalnym gadżetem promocyjnym. Równie dobrze mogą z niej korzystać duże korporacje, jak i małe firmy. Wybór odpowiedniej techniki nadruku pozwala bowiem na korzystne ceny nawet przy niewielkich nakładach.

Dlaczego warto wybrać taką formę reklamy? Logotyp obecny na koszulkach będzie pomagać w budowaniu rozpoznawalności i świadomości marki, również tam, gdzie na co dzień nie dociera się z reklamą. Praktyczna koszulka będzie chętnie wykorzystywana przez obdarowanych nią pracowników czy klientów, a logotyp przyciągnie wzrok ich znajomych czy członków rodziny.

Koszulki reklamowe pomagają także w budowaniu relacji z klientem oraz pozytywnych skojarzeń z marką. Mimo że to skromny gadżet, jeśli koszulka będzie uszyta z materiału wysokiej jakości i stylowo ozdobiona, obdarowana osoba z pewnością będzie z niej zadowolona. A potem przeniesie te pozytywne uczucia na firmę.

O czym pamiętać zamawiając koszulki reklamowe z nadrukami?

Zamawiając koszulkę reklamową trzeba w pierwszej kolejności określić jej rodzaj. Wyboru należy dokonać spośród trzech typów tej odzieży. Popularna reklamowa odzież robocza to T-shirty, które oferują dużą powierzchnię nadruku. Są też uniwersalne, nadają się właściwie do wszystkich branż. Druga opcja to koszulki polo, uważane za nieco bardziej szykowne niż zwykłe koszulki. To częsty prezent przy okazji targów czy konferencji. Trzecia opcja to koszulki sportowe, wyróżniające się tkaniną przystosowaną do wysiłku fizycznego. Są szyte z syntetycznych materiałów, które pozwalają na dobrą wentylację skóry – najlepiej, jeśli są wykonane z tkanin termoaktywnych.

Koszulki reklamowe z nadrukami – jakość i rodzaj znakowania

Już na pierwszy rzut oka widać więc, że ważna jest jakość wykonania koszulki. Lepiej przesadnie nie oszczędzać i postawić na materiał wysokiej jakości, który będzie wygodnie i miło się nosić. Najpopularniejsze są klasyczne bawełniane T-shirty. Wówczas jednak warto pamiętać o mocnych, zagęszczonych szwach oraz taśmą wzmacniającą wszytą na całej długości ubrania. Tylko koszulki wysokiej jakości będą praktycznym gadżetem, z którego obdarowani będą często korzystać.

Z materiałem wiąże się też rodzaj znakowania odzieży. Powinien być trwały, ale jednocześnie dobrze odwzorowywać logo firmy. Na odzieży sportowej najlepiej sprawdzi się termotransfer lub sublimacja – to najtrwalsze z metod znakowania. Przy bardziej skomplikowanych wzorach, zwłaszcza wykonywanych na bawełnianych koszulkach, warto postawić na druk cyfrowy.

Personalizacja i dobór kolorów

Przy podejmowaniu decyzji warto też pamiętać, że poszczególne metody są dedykowane większym lub mniejszym partiom zamówień. I tak na przykład sitodruk opłaca się przy większych nakładach, przekraczających kilkadziesiąt sztuk, ale już w druku cyfrowym można zamówić nawet jedną koszulkę bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Przy dużych zamówieniach warto zastrzec sobie możliwość wydruku logotypów na różnych kolorach. Czasami warto także postawić na personalizację i przygotowanie koszulek o indywidualnych cechach – na przykład z imionami partnerów czy innymi numerami na plecach.

Zdecydowałeś sie postawić na koszulki nadrukiem? W innym artykule instruujemy jak dbać o taką odzież – sprawdź tutaj: https://lubie.com.pl/jak-dbac-o-firmowe-koszulki-z-nadrukiem-porady-i-wskazowki/.