Jak przechowywać kawę?

Chcesz zadbać o odpowiednie przechowywanie kawy? Co zrobić, żeby mimo upływu czasu domowy napój smakował świeżo i aromatycznie? Przekonaj się, jak proste działania należy podjąć!

Przechowywanie kawy – dlaczego jest ważne?

Kawa, tak jak wszystkie inne artykuły spożywcze powinna być przechowywana w odpowiedni sposób. Nikt nie chce, żeby cenny produkt z czasem tracił swój wyrafinowany smak i aromat. Ciepło, światło i wilgoć to najwięksi wrogowie, którzy zdecydowanie nie powinni mieć styczności z Twoją kawą. Na szczęście istnieją proste i sprawdzone sposoby, dzięki którym można odizolować ją od szkodliwych warunków atmosferycznych. 

Kawa mielona – jak ją przechowywać? 

Osoby, które prowadzą intensywny i dynamiczny tryb życia, lub nie dysponują w swojej kuchni specjalnym młynkiem – przy zakupie kawy wybierają tę, którą wcześniej zmielono. Jest to wygodna opcja dla zabieganych, którzy często chwytają pobudzający napój i wprost biegną zmagać się z dalszą częścią dnia. Kawa mielona ma ogromną rzeszę zwolenników, którzy doskonale wiedzą, że taki produkt jest narażony na większe straty smaku i aromatu niż ziarna. Najlepsze propozycje na jej przechowywanie to:

Przechowywanie kawy ziarnistej 

Zakup kawy w ziarnach jest gwarancją tego, że produkt dłużej zachowa swój intensywny aromat. Jeśli w swoim domu posiadasz ekspres automatyczny lub używasz młynka, to możesz zmielić kawę tuż przed jej przygotowaniem. Przechowywanie ziaren wymaga przestrzegania tych samych zasad, co w przypadku kawy mielonej. Najważniejsze jest, żeby produkt był szczelnie zamknięty, bez dostępu do ciepła, wilgoci i światła – szklanemu słoikowi, postawionemu na kuchennym blacie zdecydowanie mówimy „nie”. Unikatowe i niezwykle stylowe pojemniki na kawę znajdziesz w internetowym sklepie Cafe Silesia

Przechowywanie kawy – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Decyzje o tym, jak długo Twoja kawa zachowa świeżość, podejmujesz już w trakcie jej zakupu. Jakie są najczęściej popełniane błędy w sklepie? Oto kilka z nich: 

Zapewnienie świeżości swojej kawie to rozsądne podejście już na etapie jej wybierania w sklepie. Nawet najlepsze firmy i marki nie zagwarantują dobrego smaku napoju, jeśli produkt nie będzie przechowywany w odpowiedni sposób. Jeśli to możliwe – kupuj mniejszą ilość kawy i częściej odwiedzaj sklep, żeby uzupełnić kuchenne braki. 

Odpowiedni pojemnik na kawę 

Zaciemnienie, szczelność, suchość – dla dobra swojej kawy (więc także Twojego!) musisz zadbać o te aspekty przechowywania. Pamiętaj, że niezbędny jest wybór odpowiedniego pojemnika. Dzięki nowoczesnemu designowi może stać się w Twoim domu także stylowym elementem dekoracji. Jeśli wcześniej Twoja kawa była przechowywana w nieszczelnym przezroczystym pudełku, to z pewnością na nowo odkryjesz jej smak i się zachwycisz.