Na czym nie warto oszczędzać urządzając wesele? Wydatki weselne

Rzadko zdarza się tak, że organizując wesele para młoda posiada nieograniczony budżet, dzięki któremu może pozwolić sobie na wiele kosztownych rzeczy oraz atrakcji. Przeważnie młodzi muszą starać się nieco oszczędzić, by nie nadszarpnąć za bardzo swoich portfeli. Jest jednak parę kwestii, w których zdecydowanie nie powinno się iść po kosztach. Jakich? Sprawdź!

Wydatki weselne

Lokal

Wydatki weselne nieraz przytłaczają przyszłych małżonków. O ile na niektórych rzeczach warto nieco zaoszczędzić, to wybierając lokal, zdecydowanie nie powinniśmy kusić się na najniższą cenę. Wybór sali weselnej jest niezwykle ważny – właśnie od tego miejsca zależy przecież całe wesele. Jeśli więc restauracja nie będzie zachęcała swoim wyglądem, cały urok tego pięknego i wyjątkowego dnia może prysnąć. Należy więc wybrać estetyczny i pięknie prezentujący się lokal oraz liczne ozdoby, które dodatkowo udekorują to miejsce, a także ozdoby na stół, na temat których pisaliśmy w artykule https://lubie.com.pl/jak-usadzic-gosci-na-weselu-i-jakie-ozdoby-na-stol-weselny-wybrac/! Warto również zadbać o przestronność oraz odpowiednią ilość przestrzeni. Oczywiście nie musimy wynajmować wielkiego pałacu. Stylowa restauracja czy sala weselna zdecydowanie wystarczą, jednak należy wybrać rozsądnie i nie starać się na tym zbytnio zaoszczędzić.

Jedzenie i obsługa

Większość gości weselnych dużą uwagę zwraca na serwowane posiłki, napoje oraz obsługę sali. Niezależnie od tego jakie menu sobie wymarzyliśmy, należy zadbać o wysoką jakość podawanych dań. Warto również pamiętać, że na takim przyjęciu większość zaproszonych przez nas osób będzie spożywała alkohol. Powinniśmy więc zadbać o to, by co jakiś czas kelnerzy podawali coś na ciepło, a na stołach nigdy nie brakowało przekąsek. Przed wyborem menu warto również sprawdzić, czy wszyscy goście jedzą mięso. Jeśli nie, to koniecznie musimy zadbać dla nich o specjalne dania wegetariańskie bądź wegańskie. Na obsłudze wesela również nie należy oszczędzać. To właśnie od tej ekipy po części zależy sukces tak dużej i ważnej imprezy. Musimy więc uważnie dopytać, jakie obowiązki będą wykonywać przez całą noc.

Fotograf

Ślub i wesele najczęściej wszystkim mijają w zatrważającym tempie. Aby jednak zachować w pamięci na zawsze te wyjątkowe chwile, warto wynająć dobrego i sprawdzonego fotografa. Uwieczni on najważniejsze momenty na zdjęciach, a następnie wykona specjalną ślubną sesję zdjęciową. Należy więc pamiętać, że profesjonaliści najczęściej mają dość wysokie ceny. Jeśli jednak przedstawione przez fotografa portfolio naprawdę się nam podoba, warto zainwestować w jego usługi. Nie chcemy przecież, by zdjęcia wykonywał amator, który ominie najważniejsze sceny a dodatkowo zaserwuje nam porcję rozmazanych i źle wykadrowanych fotografii.

Muzyka

Bez odpowiedniej muzyki niestety nie będziemy się dobrze bawić na weselu. Niezależnie od tego, czy chcemy podpisać umowę z kapelą czy DJ’em, warto wybrać kogoś, kto zna się na rzeczy. Automatycznie idą za tym oczywiście nieco wyższe koszty. Nie warto jednak oszczędzać na muzyce. Niedoświadczony zespół może bowiem oferować dużo niższą stawkę, jednak najczęściej wiąże się to również ze słabą jakością. Nie chcemy przecież, żeby lecące z głośników przeboje nikogo nie interesowały, a parkiet świecił pustkami.

Obrączki

Obrączki to przedmioty, które zostaną z nami do końca życia. Warto więc postawić na wysoką jakość oraz wymarzony wygląd. Zdecydowanie lepiej wybrać nieco droższe kruszywo, które będzie się pięknie prezentować przez wiele lat oraz nie ulegnie zniszczeniu. Ślub jest wyjątkową chwilą w życiu każdej pary, dlatego warto zadbać o to, by również obrączki symbolizujące związek małżeński były wspaniałe.

Wygląd Młodej Pary

Wiele osób twierdzi, że dużym nonsensem jest wydawanie horrendalnych sum na suknię ślubną, garnitur, obuwie oraz ogólny wygląd młodej pary. Warto jednak pomyśleć o tym w nieco inny sposób. Ślub bierze się tylko raz w życiu, dlatego każdy chce prezentować się na nim zjawiskowo. Lepiej więc wybrać ubiór oraz dodatki, w których będziemy czuć się wyjątkowo oraz tak, jak sobie wymarzyliśmy. W końcu wzrok wszystkich będzie skierowany właśnie na nas. Warto kupić piękną suknię, stylowy garnitur oraz wygodne buty, w których komfortowo przetańczymy całą noc. Nie powinniśmy także oszczędzać na fryzjerze czy kosmetyczce. Źle dobrany make-up oraz fryzura mogą bowiem zrujnować cały nasz wygląd oraz pamiątkowe zdjęcia.

Polecamy także nasz artykuł, dzięki któremu wybór sukni ślubnej stanie się dużo łatwiejszy!