Najlepsze aplikacje randkowe – TOP 10 aplikacji, które musisz poznać!

Chcesz poznać kogoś nowego? Szukasz przygody na jedną noc? A może marzysz o znalezieniu tej jedynej i prawdziwej miłości na zawsze? Aplikacje randkowe to idealne miejsce dla Ciebie! W dzisiejszym świecie ciężko jest poznać kogoś na żywo, gdyż większość z nas i tak spędza czas online. Dlatego coraz więcej osób przekonuje się, że warto dać aplikacjom do randkowania szanse. Które z nich cieszą się największą popularnością? Jakie nowe apki pojawiły się ostatnio na rynku? Które są godne zaufania? Czytaj dalej, aby poznać najlepsze aplikacje randkowe!

Najlepsze aplikacje randkowe – TOP 10 najlepszych

Aplikacje randkowe to dziś nowe miejsca spotkań dla singli. Nadeszły takie czasy, że coraz rzadziej poznajemy ludzi na żywo, dlatego warto zwrócić uwagę na możliwości, jakie otwiera przed nami internet i rozwój nowych technologii. A jest ich całkiem sporo! Zebrałam dla Ciebie 10 aplikacji randkowych, które przybliżą Cię do poznania kogoś nowego – i to bez wychodzenia z domu! Poznaj ich możliwości i funkcje. 

Tinder

Tinder to aplikacja randkowa, którą z powodzeniem można uznać za jedno z najpopularniejszych miejsc do poznawania nowych osób online – nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Może pochwalić się ona aż 55 miliardami połączonych par. Brzmi imponująco, prawda? 

Dla kogo jest Tinder?

Jeśli słyszałeś do tej pory o Tinderze wyłącznie nieprzychylne opinie i określenia, że jest aplikacją do szukania przygód na jedną noc, musisz wiedzieć, że faktycznie są tam osoby, którym zależy wyłącznie na tym. 

Jednak poza nimi jest mnóstwo innych, które szukają kogoś na dłużej i chcą stabilnego związku. Dlatego nie warto od razu odrzucać Tindera ze względu na to jaką opinią się cieszy. To jednak nadal najpopularniejsza aplikacja randkowa w Polsce, co oznacza, że właśnie ona ma największą liczbę użytkowników. Korzystając z niej, zwiększasz swoje szanse na znalezienie osoby, która będzie do Ciebie doskonale dopasowana!

Tinder opisuje sam siebie jako idealne miejsce do poznania nowych ludzi. Dlatego nie należy dziwić się jego popularności – pozwala na znalezienie przyjaźni, miłości, przygody na jedną noc czy po prostu osoby, z którą można w danym momencie porozmawiać. To właśnie odróżnia go od innych aplikacji randkowych.

Najpopularniejsze aplikacje randkowe - Tinder
Tinder to dla wielu najlepsza aplikacja randkowa – ma swoich fanów na całym świecie!

Jak działa Tinder?

Zastanawiasz się, jak działa Tinder? Jego zasięg jest lokalny, co oznacza, że będziesz widział profile osób znajdujących się w określonej odległości.  Łączy profile w pary na podstawie ocen obu użytkowników. Przesunięcie w prawo oznacza zainteresowanie drugą osobą, w lewo jej odrzucenie. Gdy obie osoby będą na tak, mogą rozpocząć ze sobą rozmowę. Aby pokazać siebie i swoją osobowość, możesz dodać zdjęcie oraz opis. To właśnie na ich podstawie dokonywana jest ocena. Drugi użytkownik będzie widział także Twoje imię i wiek.

Bezpieczeństwo Tindera

Ze względu na kontrowersje pojawiające się wokół Tindera niektóre osoby obawiają się, czy ta aplikacja randkowa jest bezpieczna? Twórcy przykładają dużą wagę do tych kwestii, dlatego poza funkcją czatu możliwa jest także rozmowa wideo. W ten sposób możesz od razu sprawdzić, kto faktycznie kryje się po drugiej stronie i przenieść znajomość na kolejny poziom. Dodatkowo część użytkowników została zweryfikowana.

Kwestie techniczne

Ta aplikacja randkowa jest dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS oraz Android. Tinder posiada swoją stronę internetową, gdzie możesz się zalogować, jednak służy ona przede wszystkim kwestiom informacyjnym. Możesz dowiedzieć się tam więcej o samej aplikacji, funkcjach premium oraz rodzajach subskrypcji, jednak jeśli naprawdę poznać możliwości Tindera, polecam Ci korzystanie z aplikacji. 

Możliwości aplikacji

Jakie dodatkowe możliwości czekają na Ciebie w tej aplikacji do randek, jeśli zdecydujesz się na opcję premium? Udogodnień, które usprawnią Ci poznawanie nowych osób, jest całkiem sporo! To przede wszystkim Superlajk, który może poprawić Twoje szanse na znalezienie pary trzykrotnie. W darmowej wersji aplikacji każdy użytkownik ma do wykorzystania jednego Superlajka w miesiącu. Drugą wartą uwagi funkcją jest Boost, dzięki któremu możesz uzyskać nawet 10 razy więcej wyświetleń profilu. Przydatny jest także podgląd kont, którym spodobał się Twój profil, Paszport, pozwalający poznawać ludzi z całego świata oraz funkcja dania drugiej szansy użytkownikowi, który pierwotnie został odrzucony. 

Tinder Premium czy wersja bezpłatna?

Funkcje w różnej kombinacji dostępne są w postaci trzech płatnych pakietów: Tinder Plus®, Tinder Gold™ oraz Tinder Platinum™. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu szansy na znalezienie pary i nie lubisz tracić czasu, plany premium mogą okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Darmowa wersja aplikacji również daje spore szanse na poznanie dokładnie takiej osoby, jakiej szukasz, jednak w porównaniu do funkcji premium są one dużo mniejsze. 

Darmowa wersja aplikacji nie pozwala Ci zobaczyć profili osób, którym spodobał się Twój profil, a będą one zamazane. To zdecydowanie pobudza ciekawość i jednocześnie może irytować. Dodatkowo bezpłatny Tinder posiada pewne ograniczenia w ilości lajków do rozdzielenia każdego dnia. Oznacza to, że nie będziesz mógł przesuwać w prawo lub lewo cały dzień, przeglądając nielimitowaną liczbę użytkowników. A kto wie – może akurat kolejny profil, którego nie zobaczysz przez ograniczenia, byłby akurat tym jedynym? Pomiędzy kolejnymi kontami będziesz zmuszony oglądać reklamy. Dodatkowo Tinder oficjalnie nie podaje informacji ile lajków dziennie jest dostępnych. Nieco utrudnia poszukiwania, gdyż nie wiesz, ile osób będziesz mógł jeszcze ocenić. 

Badoo

Badoo to kolejny reprezentant miejsca do poznawania nowych osób z kategorii aplikacje randkowe. Ta apka zajmuje wysokie miejsce w rankingu i przez wielu uważana jest za godnego następcę lub konkurenta Tindera. Tinder jednak chwali się swoim różnorodnym przeznaczeniem, a Badoo podkreśla raczej, że pozwala na nawiązanie trwałych więzi i szczerą, prawdziwą rozmowę. Nie oznacza to jednak, że szukający przygody na jedną noc są skazani na porażkę, bo osoby tym zainteresowane znajdą się w większości aplikacji i serwisów randkowych – także i w Badoo jest taki cel. Dlatego zdecydowanie warto dać Badoo szansę, nawet jeśli nie jesteś do końca pewien, czy wpisuje się ona w aplikacje randkowe idealne dla Ciebie.

Co czeka na Ciebie w aplikacji Badoo? Przede wszystkim raczej nie zaskoczę Cię tym, że proces oceniania innych użytkowników przebiega tam podobnie jak w apce Tindera – przesunięcie w prawo oznacza zainteresowanie, a przesunięcie w lewo odrzucenie drugiej osoby. Większość aplikacji wykorzystuje ten schemat, bo jest on po prostu mocno zakorzeniony wśród osób korzystających z tego typu miejsc do poznawania nowych osób. Dzięki temu nie muszą one uczyć się nowych funkcji, a pozostaje im korzystanie z tych już opanowanych. Dlatego jeśli znasz Tindera, obsługa Badoo nie sprawi Ci żadnych problemów.

Nie musisz się ograniczać

Badoo wyróżnia to, że pozwala on poznawać osoby nie tylko z najbliższej okolicy. Możesz całkowicie zmodyfikować to kryterium i rozmawiać nie tylko z mieszkańcami Polski, ale i innych krajów. Świetnie sprawdzi się to np. gdy chcesz poćwiczyć język lub planujesz przeprowadzkę i nie chcesz czuć się samotny po zmianie miejsca zamieszkania.

Badoo - aplikacja randkowa dla każdego
Aplikacja Badoo oferuje dużo więcej niż tylko randki.

Szybka randka, rozmowa, a może trwały związek?

Badoo to aplikacja randkowa, która nie ogranicza się do wyłącznie do jednej funkcji. Już na etapie zakładania konta musisz wybrać jedną z dostępnych opcji: umawianie się na randki (i dobra zabawa!), rozmowa bez presji lub znalezienie trwałego związku (gierki wykluczone). W ten sposób będziesz mógł przeglądać konta użytkowników, którzy są zainteresowani tym samym co Ty.

Idealny wybór dla osób w każdym wieku

Badoo to aplikacja randkowa, która jest chwalona także za intuicyjny design i łatwość obsługi. Sądziłeś, że z miejsc tego typu korzystają wyłącznie młode osoby? Nic bardziej mylnego! Miłości i nowych znajomości szukają osoby w każdym wieku! Dlatego jest to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy średnio radzą sobie z nowymi technologiami, a nie chcą rezygnować z szansy na szczerą rozmowę i zbudowanie z kimś nowym więzi. Tinder jest kojarzony z aplikacją dla młodszych, a Badoo dla nieco starszych osób, więc jeśli nie czułeś się dobrze na Tinderze, istnieje duża szansa, że Badoo bardziej trafi w Twój gust.

Bezpieczeństwo w Badoo

Podobnie jak Tinder, także i Badoo do serca bierze sobie kwestie bezpieczeństwa. Użytkownicy przechodzą trzystopniową weryfikację. Jeśli Twoje konto zostanie zweryfikowane, będziesz mógł przeglądać profile osób o takim samym statusie, co z pewnością pozwoli Ci poczuć się bezpieczniej. Przydatna okazuje się także funkcja wideo rozmowy bezpośrednio w aplikacji oraz to, że Badoo automatycznie zamazuje zbyt śmiałe zdjęcia, które przesyłają użytkownicy nieprzestrzegający regulaminu – w ten sposób nie musisz obawiać się, że będziesz narażony na niechciany widok. 

Badoo Premium – czy warto?

Jak większość aplikacji randkowych, także Badoo posiada swoją płatną wersję, która pozwala użytkownikom na dostęp do dodatkowych funkcji i jednocześnie zwiększa szanse na pozytywny finał poszukiwań. Jakie funkcje posiada ta aplikacja randkowa w opcji premium? Przede wszystkim dostęp do podglądu tego, komu spodobał się Twój profil i możliwość cofnięcia pochopnego przesunięcia w lewo. Co więcej, Twoje wiadomości zostaną odczytane jako pierwsze. Jeśli więc nie lubisz tracić czasu, płatna wersja może być akurat tym, czego potrzebujesz!

Badoo – na co uważać?

Czy Badoo ma jakieś wady? Pojawiają się o Badoo opinie, które negatywnie odnoszą się do obsługi klienta oraz płatności pobieranych przez ten portal po zakończeniu korzystania z usługi. Opinie pozostają opiniami i nie mi dociekać ich prawdziwości, jednak pamiętaj, aby zawsze dokładnie sprawdzać regulaminy wszystkich aplikacji, z których korzystasz. W ten sposób unikniesz sytuacji, że przy usunięciu konta zdziwisz się, że sprawia Ci to problem, lub Twoje informacje zostaną w jakiś sposób wykorzystane. Troska o własne bezpieczeństwo powinna być na pierwszym miejscu. 

Bumble

Przejdźmy do Bumble, czyli aplikacji randkowej, która w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Zacznijmy od ważnej kwestii, która odróżnia Tindera i Badoo od Bumble. Opisywana aplikacja randkowa daje znaczną przewagę kobietom, gdyż to właśnie tylko one mogą inicjować kontakt z pozostałymi osobami. 

Oznacza to, że nawet po połączeniu w parę, drugiemu użytkownikowi nie pozostaje nic innego niż czekanie aż to kobieta przejmie inicjatywę lub… zrezygnuje z odezwania się! Użytkowniczki mają na to 24 godziny, a po tym czasie kontakt przepada. Jest to jednocześnie zachęta do tego, aby szybko zrobić pierwszy krok i działać odważnie, co w wielu przypadkach faktycznie może działać motywująco. Ta aplikacja randkowa może pochwalić się wynikiem w postaci ponad 3 miliardów wysłanych wiadomości. 

Dzięki temu Bumble jest bezpieczną aplikacją dla kobiet, które nie muszą obawiać się niechcianych wiadomości. Aplikacja skupia się na szacunku i zmniejszaniu stygmatyzacji randek online, gdyż dziś jest to niewątpliwie najpopularniejszy sposób na poznawanie nowych osób i walkę z samotnością.

Łatwość obsługi Bumble

Bumble jest aplikacją założoną przez byłego pracownika Tindera, dlatego nie należy się dziwić, że obie apki posiadają podobne funkcjonalności i design. Przesuwanie w prawo lub lewo, aby zaakceptować lub odrzucić użytkownika znajdziesz także w Bumble. Design aplikacji jest prosty, przejrzysty i intuicyjny, dzięki czemu skorzystają z niej osoby w każdym wieku.

Dla kogo jest Bumble?

Zakładając konto w Bumble, możesz wybrać jeden z trzech trybów: date, bff lub bizz. Pierwszy z nich skupia się na poszukiwaniu towarzyszy na randki, drugi na znalezieniu przyjaźni i swojej społeczności, a ostatni na poznaniu osób, które mogą pomóc Ci w rozwoju kariery. Bumble w wersji bizz jest czymś stosunkowo nowym i wyróżnia aplikację na tle innych miejsc do poznawania nowych osób, gdyż niewiele z nich posiada kategorię związaną z networkingiem i sferą zawodową. To pierwsza aplikacja tego typu, która łączy tak różnorodne cele!

Najlepsze aplikacje randkowe - Bumble
Bumble to idealna aplikacja randkowa dla kobiet, które chcą wziąć sprawy w swoje ręce. 

Aplikacja Bumble jest dla wszystkich, bez względu na tożsamość płciową. Mogą z niej korzystać kobiety, mężczyźni oraz osoby niebinarne. Podczas określania preferencji możesz wybrać jedną z tych trzech opcji lub zdecydować się na randki z osobami dowolnej płci. 

Uzupełnianie profilu Bumble

Tworzenie profilu jest niezwykle intuicyjne i możesz wybierać spośród wielu dostępnych podpowiedzi i opcji, związanych z popularnymi zainteresowaniami, aby w łatwy sposób je doprecyzować. Każdy użytkownik może także łatwo określić swoją wiarę, stosunek do posiadania dzieci, poglądy polityczne i wiele innych elementów. Dzięki temu uzupełnienie profilu nie wymaga tak dużego zaangażowania, a wielu użytkowników korzysta wyłącznie ze zautomatyzowanych opcji, nie pisząc nic od siebie.

Bumble w wersji premium

Jak praktycznie wszystkie aplikacje randkowe, także i Bumble posiada wersję płatną. Niestety, ale apka w trybie podstawowym posiada pewne ograniczenia, które nieco utrudniają znalezienie drugiej połówki czy przyjaźni. W wersji premium czeka na Ciebie m.in. możliwość podejrzenia, kto polubił Twój profil czy cofnięcia odrzucenia. Bo czy jest coś gorszego w sytuacji, gdy przypadkowo przesuniesz kogoś w lewo i nie masz szansy na naprawienie swojego błędu?

Ciekawą opcją w Bumble Premium jest także tryb Incognito, który sprawia, że Twój profil będzie pokazywany tylko tym osobom, które polubiłeś. Jeśli nie chcesz, aby znajomi czy osoby z Twojej okolicy wiedziały, że korzystasz z tej aplikacji, może być to odpowiednia opcja dla Ciebie! 

Poza tym w wersji płatnej producenci przygotowali także dodatkowe opcje filtrowania, nieograniczoną liczbę polubień, szansę na odnowę kontaktu, gdy wygasł, czy więcej możliwości promowania profilu. Jeśli często podróżujesz i chcesz poznawać ludzi z innych państw, pomoże Ci w tym funkcja trybu podróży. Poza Bumble Premium dostępny jest także Boost, który nie zawiera wszystkich opcji premium, a jedynie część z nich.

eDarling

Jesteś singlem i interesują Cię aplikacje randkowe, ale do tej pory nie miałeś szczęścia w znalezieniu tej najlepszej? W takim razie polecam Ci przyjrzeć się bliżej apce eDarling, która trafi w gust nawet tych bardziej wymagających, a szczególnie osób, które szukają poważnego związku! Poza wersją mobilną dostępna jest ona także w postaci serwisu, z którego w wygodny sposób możesz korzystać na laptopie.

Dla kogo jest eDarling?

O ile Tinder, Bumble czy Badoo pozwalają na znajomości różnego typu, tak eDarling koncentruje się przede wszystkim na łączeniu w pary, które mają szansę na trwałą relację. Ponieważ przed rozpoczęciem korzystania z portalu należy wypełnić test osobowości, nie jest ona dobrym wyborem dla osób, które szukają przygód na jedną noc. Ze względu na wyższy poziom zaangażowania częściej można na niej spotkać osoby w bardziej dojrzałym wieku niż osoby przed 25. rokiem życia. Miłość za pomocą eDarling mogą znaleźć osoby o różnej orientacji seksualnej – należy po prostu wybrać swoją płeć i płeć osób, którymi się jest zainteresowanym. 

Aplikacja randkowa - eDarling
eDarling to jedna z aplikacji randkowych pozwalających na zaawansowane poszukiwania drugiej połówki.

Jak wygląda randkowanie w eDarling?

Jak już wspomniałam, randkowanie w apce eDarling nie jest tak proste jak w przypadku Tindera czy Badoo. Nie oznacza to, że jest ono trudne, bo sama aplikacja randkowa jest dość intuicyjna, ale po prostu wymaga od użytkownika większego zaangażowania w przygotowaniu swojego profilu i określeniu oczekiwań. Dlatego można założyć, że podobnie zaangażowane osoby znajdują się po drugiej stronie ekranu, co zdecydowanie powinno zachęcić osoby szukające prawdziwego uczucia. 

Twoja przygoda z eDarling zacznie się od wypełnienia testu osobowości. Aplikacja randkowa poprosi Cię także o uzupełnienie kryteriów wyszukiwania oraz przygotowanie własnego profilu, który będą widzieć inni użytkownicy. Pojawiają się tam różne kwestie, np. stosunek do palenia papierosów, wyznanie, jednak nie należy się temu dziwić, gdyż to fundamentalne poglądy, w których osoby będące w związku muszą się zgadzać lub tolerować inne podejście. 

Szczere wypełnienie profilu, testu osobowości i kryteriów jest niezwykle ważne, gdyż to właśnie na ich podstawie unikalny algorytm dopasuje do Ciebie najlepsze osoby. Został opracowany przez psychologów, a do tego bazuje na modelu Wielkiej Piątki (wyróżniającym 5 typów osobowości: sumienność, neurotyczność, ekstrawersję, ugodowość i otwartość na doświadczenie). System sam będzie podsyłał Ci dopasowane propozycje partnerów, jednak będziesz mógł również samodzielnie przeglądać profile różnych osób, podobnie jak w innych aplikacjach randkowych.

Bezpieczeństwo eDarling

Jeśli interesują Cię wyłącznie bezpieczne aplikacje randkowe, eDarling cieszy się wysoką skutecznością w tym zakresie. Każdy profil jest sprawdzany ręcznie przez pracowników, dzięki czemu możesz czuć się w pełni bezpiecznie. eDarling to profesjonalna aplikacja randkowa, która posiada nawet system wykrywania oszustw – w ten sposób obniżane jest ryzyko, że po drugiej stronie siedzi ktoś zupełnie inny niż sądzisz. 

Funkcje płatne eDarling

Z pewnością nie zdziwi Cię, że eDarling występuje także w płatnej wersji. Poza podstawowymi możliwościami, pozwalającymi na kontakt z drugim użytkownikiem, w aplikacji czeka na Ciebie także kilka dodatkowych funkcji premium. Należą do nich m.in.: podglądanie tego, kto polubił i odwiedził Twój profil, dostęp do przeglądania profili wszystkich singli. Płatna wersja eDarling zwiększy Twoje szanse na znalezienie drugiej połówki i pozwoli Ci wziąć sprawy we własne ręce

Twoo

Aplikacja randkowa dostępna w 38 językach, ponad 200 krajach i zrzeszająca ponad 13 milionów użytkowników miesięcznie? Odpowiedź jest tylko jedna – Twoo! Ta apka do randkowania cieszy się dużą popularnością, chociaż w Polsce nadal nie przebiła Tindera czy Badoo. Zdecydowanie warto jednak przyjrzeć się jej bliżej.

Co wyróżnia Twoo?

Twoo sprawdza się do szukania osób na randki, ale nie tylko. Poznasz tam także przyjaciół i kompanów do rozmowy, jeśli właśnie takich znajomości szukasz lub nie jesteś pewien czy związek jest dla Ciebie. To świetna opcja poznania znajomych po przeprowadzce czy podczas pobytu w innym mieście. Dzięki temu, że Twoo oferuje różne możliwości kontaktów, popularność tej aplikacji randkowej nie słabnie.

Funkcje Twoo – darmowe i premium

Wiele osób zwraca uwagę na to, że aplikacja randkowa Twoo w wersji darmowej posiada dość mocno okrojone funkcje. Ten tryb pozwoli Ci pisać do trzech osób dziennie. To dużo czy mało? No właśnie. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, a ostateczna ocena należy do Ciebie. Do innych darmowych opcji należy wideo czat na żywo, jednak możesz korzystać także z klasycznego czatu. Jeśli tak podstawowe funkcje nie są dla Ciebie wystarczające, Twoo w wersji premium może być lepszym wyborem dla Ciebie, gdyż daje nieograniczone możliwości korzystania z aplikacji randkowej.

Spore kontrowersje budzą jednak koszty, jakie trzeba ponieść za używanie tej aplikacji randkowej przez miesiąc, gdyż przekraczają one 40 zł. Jest to dość dużo w porównaniu do innych apek, biorąc pod uwagę, że nie daje ona aż tak różnorodnych możliwości jak one (nawet w płatnym trybie). Poza wersją premium możesz zakupić także kredyty, które zwiększają Twoje szanse na to, że więcej osób zobaczy Twój profil.

Poznaj nowych ludzi z aplikacją randkową Twoo
Twoo to aplikacja randkowa, która zdobywa w Polsce coraz większą popularnością.

Na co uważać podczas korzystania z Twoo?

Poza kwestiami cennika, wątpliwości budzą także te związane z prywatnością i dbaniem o bezpieczeństwo użytkowników. Aplikacja Twoo opinie ma bardzo różne – niektóre są pełne zadowolenia, jednak część osób zwraca uwagę na fakt, że apka zyskuje dostęp do ich znajomych na Facebooku (podczas logowania za jego pomocą) lub kontaktów mailowych (pojawiają się prośby o podanie danych dostępowych). Następnie może zdarzyć się, że do tych adresów wysłane zostanie zaproszenie do dołączenia do portalu… w Twoim imieniu! Z pewnością nikt nie chciałby zrobić takiej niespodzianki swoim znajomym. Dlatego w ramach bezpieczeństwa załóż osobny adres mailowy, tylko do korzystania z tej aplikacji randkowej.

Co więcej, wiele funkcji w bezpłatnej wersji jest wyświetlanych w ramach zachęty, jednak po kliknięciu pojawia się przekierowanie do płatności. Przez to aplikacja nieco traci na funkcjonalności i korzystanie z niej nie jest już tak wygodne.

Wracając jeszcze do kwestii płatności, warto po zakupie kredytów lub konta premium od razu przejść do ustawień i wyłączyć ręcznie automatyczne odnawianie (kredyty będą odnawiać się same jeśli ich ilość spadnie poniżej 3!). W innym przypadku z Twojej karty zostanie pobrana płatność, co może być niemiłą niespodzianką po sprawdzeniu swojego bilansu konta. 

Usunięcie konta w Twoo

Niektóre osoby mają także problem z usunięciem konta w Twoo. Aby to zrobić, należy przejść w ustawieniach do edycji konta, poprzez kliknięcie „edytuj”. Pod możliwością wyboru statusu konta widoczny jest przycisk „usuń konto”. Aplikacja randkowa da Ci kilka możliwości, które mają przekonać Cię, aby nie żegnać się z nią na ostatecznie, a np. tylko zamrozić profil. Po kolejnych potwierdzających chęć usunięcia krokach na ekranie pojawi się komunikat „do zobaczenia wkrótce”, który oznacza, że Twoje konto zostało poprawnie usunięte. 

Sympatia

Sympatia to aplikacja randkowa, o której słyszała chyba większość singli w Polsce. Jest ona dobrze znana od lat i pod względem swojego charakteru najbardziej przypomina opisywaną powyżej apkę eDarling. Sympatia cieszy się dużym zaufaniem i pozytywnymi opiniami, a do tego dużą popularnością, gdyż zaufały jej miliony singli!

Aplikacja randkowa Sympatia – dla kogo jest?

Aplikacja randkowa Sympatia świetnie sprawdzi się zarówno dla osób, które szukają miłości i trwałego związku, jak i tych, których interesuje wyłącznie przyjaźń. Na pierwszym planie jest oczywiście zdjęcie, ale każdy z użytkowników może także uzupełnić swój profil i dać się lepiej poznać za pomocą opisu. Aplikacja pozwala na szukanie osób z całej Polski, a nie tylko tych znajdujących się w okolicy. 

Aplikacja na telefon - Sympatia
Sympatia to aplikacja dla każdego – bez względu na to, czy szukasz miłości, przyjaźni czy towarzysza do rozmowy.

Sympatia – premium czy darmowa?

Inne aplikacje randkowe kontra Sympatia? Ta apka ma kilka ciekawych możliwości! Przede wszystkim różnią się one w zależności od tego, na jaką wersję się zdecydujesz. Możesz wybrać Sympatię w opcji za darmo, w której nie poniesiesz żadnych kosztów, jedna ma ona nieco mniejsze możliwości i ograniczone pewne funkcje np. przechowywanie tylko do 30 wiadomości w każdej skrzynce czy fakt, że aby użytkownik premium mógł odpowiedzieć na Twoje wiadomości, będzie musiał wykupić dodatkowy pakiet.

Co czeka na Ciebie w opcji premium? Będziesz mógł dodać wybranych użytkowników do ulubionych, podglądać, kto wyświetlił Twój profil, tworzyć swoją czarną listę i sprawdzić, kto dodał Cię na swoją listę kontaktów. Poza Sympatią Premium dostępne są także dodatkowe płatne usługi, np. wirtualne prezenty, funkcja wyświetlania wyłącznie profili z głównym zdjęciem czy wyszukiwanie według zawężonych kryteriów. W zależności od pakietu niektóre z nich są dołączane do opcji premium w gratisie, np. w pakiecie na 30 dni dostajesz 30 wirtualnych prezentów.

Sympatia – kwestie techniczne

Sympatia dostępna jest w postaci serwisu internetowego, z którego możesz w komfortowy sposób korzystać na laptopie. Jednak poza portalem możesz wybrać aplikacje randkowe na iOS lub Androida. Jednak jeśli przyjrzymy się opiniom o Sympatii w sklepach tych systemów operacyjnych, nie trudno zauważyć, że szczególnie apka na iOS zbiera sporo negatywnych ocen. Dlatego warto wziąć to pod uwagę, jeśli korzystasz w urządzeń z tym systemem lub po prostu korzystać ze strony internetowej w przeglądarce.  

Czy Sympatia to aplikacja randkowa warta uwagi?

Chociaż mogłoby wydawać się, że w dzisiejszym świecie liczy się tylko Tinder i to z niego korzystają wszyscy, Sympatia jest aplikacją i serwisem, który nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Wiele osób wybiera Sympatię ze względu na korzystną cenę wersji premium – przy zakupie pakietu na 6 lub 12 miesięcy jego cena za miesiąc nie przekracza 10 zł, a z kolei subskrypcja na 1 miesiąc kosztuje mniej niż 20 zł. 

Sympatię wyróżnia także to, że korzystając z niej nie musisz czekać aż stworzysz z kimś parę. Możesz sam przejąć inicjatywę i napisać do kogoś jako pierwszy, nawet jeśli ta osoba nie widziała wcześniej Twojego profilu. To miła odmiana od innych popularnych apek, które nie pozwalają na kontakt w takich sytuacjach. Z drugiej strony, to Ty musisz zdecydować, czy preferujesz taką swobodę komunikacji.

Fotka

Jeśli interesują Cię aplikacje randkowe, a nie słyszałeś wcześniej o Fotce, najwyższa pora to nadrobić! Jest to strona randkowa, która swoją świetność przeżywała lata temu. Fotka to pierwszy portal społecznościowy w Polsce, który powstał w 2001 roku. Do dziś cieszy się on popularnością, a od jakiegoś czasu dostępny jest także w formie aplikacji. Bez względu na to, czy korzystałeś kiedyś z Fotki, czy to dla Ciebie całkowita nowość – warto przyjrzeć się bliżej jej możliwościom, bo odróżniają się one nieco od pozostałych aplikacji randkowych. 2,5 miliona użytkowników oraz tysiące połączonych par tylko to potwierdza!

Dla kogo jest Fotka?

Założeniem aplikacji Fotka jest po prostu łączenie ludzi i dobra zabawa. Każdy z nas może to zinterpretować na swój sposób. Dzięki Fotce poznasz nowe osoby bez wychodzenia z domu. Portal dość mocno koncentruje się na wyglądzie (co widać po samej nazwie), dlatego dominują na nim przede wszystkim osoby w młodszym wieku, jednak jak w przypadku każdej aplikacji – nigdy nie wiesz, czy to akurat tam nie czeka ta osoba, której szukasz.

Aplikacja dla osób szukających miłości - Fotka
Fotka to aplikacja randkowa, która pomimo upływu lat nadal ma swoich fanów!

Dlaczego akurat Fotka?

Fotka to aplikacja randkowa, która ma kilka wyróżników. Chociaż podstawowa możliwość przeglądania zdjęć innych użytkowników i oddawania głosu na TAK lub na NIE jest Ci już z pewnością znana, ta apka ma kilka pozytywnych zaskoczeń, które pozwolą Ci miło spędzić czas, a być może w efekcie poznać kogoś, kto stanie się dla Ciebie ważny. 

Mam tutaj na myśli przede wszystkim ogólnodostępny czat, na którym możesz rozmawiać z innymi użytkownikami. To idealny sposób na walkę z samotnością. W w sytuacji gdy ktoś szczególnie przypadnie Ci do gustu, będziecie mogli przenieść się na czat prywatny i tam kontynuować rozmowę. Jeśli zwracasz uwagę nie tylko na wygląd, a chcesz kogoś dobrze poznać i sprawdzić, czy macie podobne zainteresowania i flow podczas rozmowy – to świetny sposób, aby to przetestować!

Na uwagę zasługują także streamy na żywo, które nie są spotykane w innych aplikacjach randkowych. Działają podobnie jak ogólny czat. Możesz pokazać na nich swoje pasje i zainteresowania lub po prostu miło spędzić czas, oglądając transmisje innych użytkowników.

Interesują Cię aplikacje randkowe od 16 lat? Fotka jest jednym z nielicznych miejsc do randkowania, które umożliwia rejestrację użytkownikom w wieku 16 lat. Niektóre funkcje pozostają jednak zablokowane do momentu osiągnięcia przez osobę pełnoletniości.

Fotka Premium – czy warto?

Jeśli bezpłatne funkcje to dla Ciebie za mało, czeka na Ciebie opcja premium, która określana jest jako Klub Gwiazd. To miejsce dla bardziej wymagających, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na znalezienie przyjaźni lub miłości. Klub Gwiazd oferuje wiele korzyści: sprawdzenie, kto podglądał Twój profil, cofnięcie pochopnej decyzji i rozmowy z większą liczbą osób. Dodatkowo to właśnie dzięki temu pakietowi Twój profil zostanie wyróżniony, a Ty uzyskasz dostęp do aplikacji bez reklam i prezentów, którymi możesz obdarować osoby, które wzbudziły Twoje zainteresowanie.

Wiele osób chwali Fotkę za korzystną cenę pakietu premium. Koszt dostępu do Klubu Gwiazd w postaci abonamentu na 14 lub 30 dni nie przekracza 12 zł i w łatwy sposób może być aktywowany za pomocą smsa lub karty płatniczej. Możesz jednak zakupić wybrany dostęp wyłącznie raz, aby przetestować pełne możliwości tej aplikacji randkowej. 

Randki na Facebooku

Aplikacje randkowe to nie tylko niezależne twory, gdyż nie tak dawno swoją propozycję przedstawił nam… sam Facebook. Ten gigant z kategorii mediów społecznościowych postanowił stworzyć coś całkiem nowego, dając swoim użytkownikom możliwość znalezienia drugiej połówki. Jak działają randki na Facebooku? Czy warto dać im szansę?

Randki na Facebooki – jak z nich korzystać? 

Randki na Facebooku budzą niemało wątpliwości, gdyż nie są one osobną aplikacją, a znajdują się bezpośrednio na Facebooku. Dlatego nie musisz instalować żadnej dodatkowej aplikacji. Co ważne – są one dostępne wyłącznie w aplikacji, tzn. nie jesteś w stanie uruchomić ich z poziomu przeglądarki. Jeśli do tej pory nie wiedziałeś, gdzie się włącza tę funkcję, ale szukałeś na komputerze, teraz wiesz, że potrzebna będzie Ci aplikacja.

Jak uruchomić randki na Facebooku?

Aby uruchomić randki na Facebooku, należy wybrać opcję Randki z menu aplikacji w wersji mobilnej. Po rozpoczęciu procesu zostaniesz poproszony i wybranie swojej płci oraz płci osób, które chcesz poznać. Facebook zadbał o to, aby większość osób znalazła wśród propozycji swoją płeć, dlatego poza wyborem między kobietą, mężczyzną i osobą niebinarną, jest możliwość określenia bardziej szczegółowego, np. mężczyzna transpłciowy czy kobieta cis.

Czy randki na Facebooku widzą znajomi?

Jedno z najbardziej popularnych pytań jest związane właśnie z tym, czy dołączenie do randek na Facebooku zostanie w jakiś sposób zaprezentowane znajomym. Pokazuje to, jak wiele osób chciałoby skorzystać z tej aplikacji randkowej, ale nie robi tego, bo boi się, że aktywność zostanie wyświetlona wszystkim. Na szczęście Facebook zadbał, aby tak się nie stało! 

Już na początkowym etapie konfigurowania swojego profilu pojawia się informacja, że w randkach nie będą proponowani aktualni znajomi na Facebooku, a co więcej żadna aktywność nie pojawi się na Twoim profilu – zostanie ona udostępniona wyłącznie w randkach. Na tym etapie możesz także określić, czy chcesz, aby system proponował Ci znajomych znajomych. Opcję tę możesz wyłączyć, klikając Ustawienia prywatności w tym oknie wyboru.

Jeśli jednak jest odwrotnie i chciałbyś wykorzystać facebookowe randki do nawiązania kontaktu z dawnym znajomym czy osobą, która po prostu Ci się podoba, jest to możliwe! Aplikacja pozwala wybrać osoby spośród znajomych i dodać je na tzw. listę sympatii. W ten sposób pozwolisz na to, żeby Twój profil pojawił się wśród wyświetlających się im opcji. 

Randkowanie w sieci - Facebook
Randki na Facebooku są coraz częściej uważane za najwygodniejszy sposób poznawania nowych osób.

Czy randki na Facebooku przewyższają klasyczne aplikacje randkowe?

Ranki na Facebooku mają dwie bardzo ważne zalety. Przede wszystkim są opcją darmową i niektóre funkcje, za które w klasycznych aplikacjach trzeba płacić, na Facebooku są darmowe. Dotyczy to m.in. możliwości cofania odrzucenia danej osoby. Kto wykorzystuje głównie aplikacje randkowe, w których takie możliwości daje jedynie opcja premium, dobrze wie, jak bolesny jest czasami wybór między zapłaceniem a świadomością, że to właśnie ten ktoś mógł być tym jedynym.

Drugi pozytyw tej aplikacji randkowej i medium społecznościowego w jednym jest to, że korzysta z niej wielu użytkowników. I chociaż oczywiście nie wszyscy zdecydują się także na facebookowe randki, to i tak ta liczba może być większa niż w przypadku osobnych aplikacji. Należy jednak pamiętać, że ta apka randkowa cały czas się rozwija i zdobywa popularność w Polsce, więc z czasem będzie w niej jeszcze więcej osób spośród kilku miliardów użytkowników Facebooka.

To, że randki znajdują się bezpośrednio w aplikacji Facebooka jest chwalone także za to, że to wygodna opcja. Nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji i cała komunikacja znajduje się na Facebooku, z którego i tak większość z nas korzysta codziennie. Zmniejsza to także szansę na zapomnienie o odpisaniu czy pominięciu powiadomienia, gdyż pojawiają się one bezpośrednio w aplikacji Facebooka.

Grindr

Chociaż większość aplikacji randkowych pozwala na wybór i nawiązywanie kontaktów z osobami tej samej płci, są także apki przeznaczone wyłącznie dla osób o odmiennej orientacji seksualnej niż hetero. Jedną z nich jest Grindr, który cieszy się popularnością na całym świecie i od jakiegoś czasu dostępny jest także w Polsce. Możesz z niego korzystać na urządzeniach z systemem operacyjnym Android lub iOS. 

Dla kogo jest aplikacja randkowa Grindr?

Grindr początkowo był aplikacją randkową wyłącznie dla mężczyzn, dopiero z czasem pojawiły się opcje dla kobiet i osób transpłciowych. Dziś mogą z niej korzystać wszystkie osoby LGBTQ. Co ważne, jest ona przeznaczona dla użytkowników mających co najmniej 18 lat, co odróżnia ją od innych aplikacji randkowych, gdzie ten próg zazwyczaj zaczyna się od 17 lat.

Chociaż przyjęło się, że Grindr to apka służąca przede wszystkim do znajdowania przygód na jedną noc (podobnie jak Tinder), korzystają z niej również osoby szukającego czegoś poważniejszego. Jeśli więc jej funkcjonalności trafiają w Twoje wymagania, warto dać jej szansę. 

Aplikacja randkowa dla osób LGBTQ+ - Gringer
Grindr zdecydowanie należy do kategorii najlepsze aplikacje randkowe dla osób LGBTQ.

Jak działa Grindr?

Korzystanie z Grindra opiera się na przeglądaniu osób, które znajdują się w okolicy. W darmowej wersji możesz zobaczyć nawet kilkaset profili na siatce, ułożonych według odległości od Twojej lokalizacji. 

Możesz wybrać określone filtry, aby przeglądać wyłącznie profile tych, którzy spełniają Twoje kryteria, np. mają określony wzrost. Ciekawą opcją jest także wybór tych osób, które mają dodane zdjęcie profilowe, albo tych, które są aktualnie online (te dwie możliwości daje płatna wersja). Dzięki temu zwiększasz swoje szanse na znalezienie wymarzonej osoby!

Czy warto wybrać Grindr XTRA?

Grindr XTRA pozwoli Ci na bardziej komfortowe korzystanie z aplikacji i zwiększy Twoje szanse na poznanie kogoś. W płatnej wersji nie będziesz musiał oglądać reklam zewnętrznych, a także wyświetlisz nawet do 600 osób jednocześnie! Zyskasz także dostęp do większej liczby blokad oraz ulubionych. Czatowanie stanie się szybsze dzięki zapisanym frazom, i wygodniejsze, bo zyskasz możliwość wysyłania kilku zdjęć naraz.

A jak wygląda cena? Niestety, nie jest ona niska, w porównaniu do innych aplikacji. Koszt, jaki trzeba ponieść, aby korzystać z Grindra XTRA przez miesiąc, oscyluje w okolicach 90 zł. 

Happn

Szukasz aplikacji randkowej, która w jakiś sposób się wyróżnia? W takim razie poznaj Happn – apkę, która bazuje na tym, z kim Twoje drogi skrzyżowały się w realnym świecie. To naprawdę interesująca propozycja, dla osób, które mają problem z zawieraniem znajomości w na żywo, a nie chcą, aby szansa na miłość przeszła im koło nosa.

Jak działa aplikacja randkowa Happn?

Jeśli interesują Cię aplikacje randkowe zyskujące coraz większą popularność, Happn jest zdecydowanie godna uwagi. W październiku 2022 roku znajduje się ona na 176 w kategorii Styl życia w App Store na iOS. Czym się wyróżnia?

Aplikacja przez cały czas działa w tle i bazuje na GPS. W ten sposób, kiedy Ty poruszasz się po mieście, odwiedzasz centrum handlowe czy spacerujesz do pracy, Happn dopasowuje do Ciebie osoby, które również korzystają z aplikacji i których droga przecięła się z Twoją. 

Oznacza to, że mogłeś oczywiście tej osoby nie zauważyć i będzie to ktoś obcy (ale z szansą na podobne zainteresowania, jeśli sparowanie nastąpiło w konkretnym miejscu) ale mogło zdarzyć się również tak, że wpadła Ci w oko, a nie miałeś czasu zagadać lub po prostu się wstydziłeś. W takich momentach z pewnością podziękujesz sobie za korzystanie z tej apki, gdyż pozwala ona wykorzystywać takie „stracone” szanse. Oczywiście druga osoba musi również korzystać z Happn, ale biorąc pod uwagę jej rosnącą popularność, z biegiem czasu prawdopodobieństwo będzie się zwiększało. 

Napotkanym osobom, których profile zobaczysz w aplikacji, możesz dać polubienie. Jeśli i one odwzajemnią je w stosunku do Ciebie, będziesz mógł wysłać lub otrzymać wiadomość od tego użytkownika. Jeśli jednak dana osoba nie spodoba Ci się, wystarczy, że nie wyślesz jej lajka, a wtedy ona nie będzie mogła do Ciebie napisać. W ten sposób możesz czuć się bezpiecznie, nawet jeśli taką osobę miałbyś często spotykać w realnym świecie.

Happn - aplikacja randkowa
Happn to aplikacja randkowa, która zdecydowanie wyróżnia się swoimi funkcjami!

Dla kogo jest Happn?

Aplikacja Happn nie ma górnego limitu wieku, a korzystać z niej mogą osoby od 17 lat. Jednak najlepiej sprawdzi się ona wśród osób mieszkających w dużych miastach lub często do nich podróżujących. W małych miasteczkach czy wsiach szanse na spotkanie kogoś, kto akurat korzysta właśnie z tej apki, są dość małe. Raczej nie sprawdzi się ona także wśród osób, które większość czasu spędzają w domu – trudno będzie o znalezienie pary w Happn.

Celem Happn są oczywiście nie tylko randki. Możesz zamiast miłości spotkać tam nowego przyjaciela albo osobę, z którą po prostu miło porozmawiasz. Więc zdecydowanie należy ona do kategorii dość uniwersalnych aplikacji randkowych.

Happn a kwestie bezpieczeństwa

Mogłoby się wydawać, że Happn to doskonała aplikacja, jednak wiadomo, że czasami każdemu z nas zależy na prywatności. Jeśli tego nie wyłączysz, ta apka będzie działać w tle przez cały czas i zbierać osoby, z którymi przecinają się Twoje ścieżki. Chcesz się ukryć na jakiś czas? Masz na to dwa sposoby. Możesz wyłączyć funkcję lokalizacji dla Happn bezpośrednio w ustawieniach urządzenia lub skorzystać z opcji niewidoczności w aplikacji – nie będziesz widzieć profili, z którymi przebywałeś w tym samym miejscu, jednak także i oni nie zobaczą Ciebie. Na pewien czas można także zawiesić profil, ale jest to zdecydowanie najbardziej inwazyjna opcja.

Happn w wersji darmowej czy premium – co wybrać?

Interesują Cię aplikacje randkowe, z których będziesz korzystał w wygodny i szybki sposób? W takim razie z pewnością do gustu przypadnie Ci Happn w wersji premium! Pozwoli Ci zwiększyć szanse na zakochanie się poprzez dodatkowe funkcje, a wśród nich: wyświetlenie listy osób, które Cię polubiły, ukrywanie się przed wybranymi osobami, wyłączenie widoczności wybranych elementów swojego profilu (np. wieku), a także wspomnianą już niewidzialność.

Doceniana jest również możliwość przesłania dodatkowego zainteresowania, dzięki czemu druga osoba będzie wiedziała, że faktycznie wpadła Ci w oko i możesz w ten sposób zwiększyć szanse na to, że da Ci lajka i będziecie mogli zacząć ze sobą pisać. Happn w wersji płatnej to aplikacja randkowa bez reklam, więc korzystanie z niej jest po prostu wygodniejsze niż ma to miejsce w przypadku bezpłatnej opcji.

Aplikacje randkowe 2022 – którą wybrać?

Poznałeś już 10 wartych uwagi aplikacji randkowych, na które warto zwrócić uwagę w 2022 roku i nie tylko! A więc… którą z nich wybrać? Wiele zależy od tego, kogo szukasz. Większość aplikacji oferuje różnorodne opcje relacji, więc znalezienie odpowiedniej osoby jest możliwe praktycznie w każdej z nich – jednak niewątpliwie część z nich sprawdza się najlepiej w wybranych celach. 

Najlepsze aplikacje randkowe - wybierz dla siebie
Testowanie aplikacji randkowych pozwoli Ci znaleźć tę idealną dla siebie!

Przykładowo w znalezieniu osoby partnerskiej do stałego związku przez kogoś w średnim wieku doskonale sprawdzi się eDarling czy Sympatia, a nieco mniej Tinder. Jednak nie poddawaj się, testuj przedstawione aplikacje randkowe. Trzymam kciuki za owocne poszukiwania!