Problemy z trwałością manicure hybrydowego? Sprawdź, jak temu zaradzić!

Dla większości kobiet manicure hybrydowy to sposób na szybką i bardzo trwałą stylizację paznokci. Niestety w niektórych przypadkach pojawiają się problemy. Najczęściej dotyczą one odpryskującego lakieru, który zamiast czterech tygodni, utrzymuje się na płytce jedynie kilka dni. Jak sobie z tym poradzić oraz jak przedłużyć trwałość manicure hybrydowego? Sprawdź!

Dobrze przygotowana płytka to podstawa

Hurtownia kosmetyczna to miejsce, w którym większość kobiet nabywa produkty do stylizacji paznokci. Kupując lakiery hybrydowe, pamiętajmy jednak również o innych niezbędnych akcesoriach. Przede wszystkim musimy mieć zawsze pod ręką bloczek polerski. Z jego pomocą delikatnie zmatowimy płytkę. Dzięki temu nakładane na nią produkty będą trzymały się znacznie dłużej. Podczas przygotowania paznokci nie możemy zapomnieć także o odtłuszczeniu powierzchni cleanerem oraz usunięciu bądź odsunięciu skórek okalających naszą płytkę. Dodatkowo, jeśli już wcześniej zauważyłyśmy problemy z trwałością manicure, zdecydujmy się na aplikację primera. Produkt ten znajdziemy m.in. w asortymencie firmy Indigo.

Baza kluczem do sukcesu

Baza hybrydowa to produkt, którego głównym zadaniem jest podtrzymanie całej stylizacji paznokci. Nie może więc być to preparat wybrany przypadkowo. Kupując taki rodzaj kosmetyku, musimy brać pod uwagę kilka aspektów. Przy problematycznej płytce najlepiej sprawdzi się Indigo baza proteinowa. Łączy bowiem w sobie działanie preparatu bazowego oraz wzmacniającego. Nasza płytka stanie się dzięki niej bardziej twarda oraz odporna na zniszczenia. Przedłużymy tym samym trwałość naszego manicure. Pamiętajmy jednak, by nie aplikować zbyt grubej warstwy produktu. O wiele lepiej nałożyć bazę dwukrotnie, niż później męczyć się ze źle utwardzonym preparatem.

Lakier lakierowi nie równy

Wiele kobiet stara się sporo zaoszczędzić na lakierach hybrydowych i innych preparatach do stylizacji paznokci. Niestety, bardzo często właśnie przez takie zachowanie obniżamy jakość oraz trwałość swojego manicure. Hybryda kupiona za 2-3 złote na zagranicznym portalu nie będzie aż tak dobra jak ta, którą kupimy od renomowanej marki. Oczywiście zdarzają się wyjątki, jednak jest to rzadkość. Dodatkowo nigdy nie mamy pewności, czy tak tani produkt posiada wszelkie atesty oraz certyfikaty. O wiele lepiej wybrać więc sprawdzone przez Polki preparaty, niż później martwić się trwałością stylizacji czy też leczyć poważną reakcję alergiczną.

Zalewanie skórek

Jakość oraz trwałość manicure hybrydowego maleje również w sytuacji, gdy podczas aplikacji poszczególnych produktów zalejemy skórki. Przez to pod warstwy lakierów przedostaje się powietrze oraz wszelkie zanieczyszczenia. Hybrydy mogą więc zacząć się łuszczyć, kruszyć, odpryskiwać, a nawet „schodzić płatami”. Jeśli nie mamy zbyt dużej wprawy, lepiej nie aplikować produktów pod same skórki. Kobiety, które mimo to chcą pochwalić się nieskazitelną stylizacją, powinny natomiast użyć małego pędzelka do zdobień i z jego pomocą nałożyć preparat w ciężko dostępne miejsca.

Zadbaj o siebie w każdej sytuacji, także w pracy. Porady znajdziesz w artykule: Ubrania odblaskowe dla kobiet. Na co zwrócić uwagę?