Co to jest odżywka lamelarna? Poznaj magiczną wodę do włosów

Pojawiła się na drogeryjnych półkach stosunkowo niedawno, a już wiele kobiet ją pokochało i nie wyobraża sobie tygodniowej rutyny pielęgnacyjnej bez jej magicznych właściwości. Mowa o odżywce lamelarnej, nazywanej również wodą lub płynem lamelarnym. Działa błyskawicznie, wygładza włosy, wypełnia ich strukturę i zapewnia lustrzany blask. Poznaj odżywkę lamelarną i jej niezwykłe właściwości.

Woda lamelarna – magiczne właściwości lameli

Tak naprawdę nie ma tu żadnej magii, działa jedynie chemia i fizyka. Woda lamalarna to odżywka w płynnej formie, która wykorzystuje właściwości mikrocząsteczek – lameli. Są one tak małe, że łatwo przenikają w strukturę włosa, celując w uszkodzony obszar jeszcze precyzyjniej niż cząsteczki odbudowujące zamknięte w gęstszych formułach masek czy odżywek. Dzięki temu działają szybciej, a efekt wygładzenia jest bardziej spektakularny.

Woda lamelarna działa jak domowa laminacja

Zastanawiasz się, kiedy używać wody lamelarnej do włosów? Ten innowacyjny produkt przede wszystkim działa na włosy wysoko- i średnioporowate, którym brakuje blasku, miękkości i wygładzenia. Jest rekomendowana zarówno do prostych włosów, jak i fal czy loków. Zawiera w składzie zwykle proteiny, aminokwasy i składniki nawilżające. Można tak naprawdę stosować ją na każdy rodzaj pasm, również na fale i loki – odżywka nie wyprostuje ich, lecz wygładza powierzchnię włókien, domykając rozchylone łuski. Dzięki temu włosy:

Jak stosować odżywkę lamelarną do włosów?

Lamelarna odżywka działa już w kilka sekund. Aplikuje się ją zygzakowatym ruchem na umyte szamponem, wilgotne włosy. Polej kosmetykiem długość i końce (wystarczy ok. 20 ml na średnio długie włosy i pozostaw. Po kilku sekundach (czas jest zwykle określony przez producenta) odżywkę należy spłukać dokładnie letnią wodą. Po zastosowaniu produktu można użyć klasycznej odżywki, choć zwykle ten krok nie jest niezbędny, po produkt do laminacji pięknie wygładza, odżywia i nawilża pasma. Opakowania wystarcza na kilka zastosowań.

Jak często można stosować odżywkę lamelarną?

Warto dodać, że odżywka lamelarna nie obciąża włosów i można stosować ją tak często, jak to tylko potrzebne. Można kupić płynną odżywkę do zastosowania w domu. Nie niszczy pasm, lecz je dogłębnie odżywia. Ale uwaga! Ponieważ produkty mogą zawierać w składzie proteiny, warto uważać, by włosów nie przeproteinować. Zbyt częste używanie może sprawić, że włosy staną się „tępe” i sztywne. Dlatego rozsądniej jest używać odżywkę raz-jeden dwa razy w tygodniu, przeplatając ją z lekkimi odżywkami emolientowymi lub nawilżającymi w zależności od potrzeb. Warto wypróbować, ponieważ woda lamelarna to prawdziwy hit pielęgnacji włosów – w dodatku można ją nabyć w całkiem przyzwoitej cenie!