Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?

Jak zmyć lakier do paznokci z ubrania?

Manicure bez względu na to czy wykonywany jest on lakierami tradycyjnymi jest on dla pań niezwykle istotnym elementem codziennego wyglądu. Zadbane i pięknie ozdobione paznokcie bez wątpienia przyczyniają się do podniesienia pewności siebie, ale również- jako że dłonie są naszą wizytówką- znacznie wpływają na to, jak postrzegają nas inne osoby.

Niestety nie każda z pań ma wolny czas, by udać się do stylistki paznokci dokładnie wtedy, kiedy jej dłonie tego potrzebują. Z tego też względy niektóre stylizacje paznokci hybrydowych, kobiety próbują odtworzyć we własnym zakresie w domu.

Niemniej jednak często dochodzi wówczas do zaplamienia ubrania. W związku z tym jak usunąć lakier do paznokci z ubrania? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z portalem ManiManiaczki.pl!

Jak usunąć lakier z ubrania?

Plama z lakieru do paznokci na ulubionej spódnicy czy jeansach to z pewnością nie jest wesoły widok. Panie więc- jeśli już doszło do wypadku przy pracy- zastanawiają się jak zmyć lakier do paznokci z ubrania? Okazuje się, że jedną z najprostszych metod będzie po prostu użycie tradycyjnego zmywacza do paznokci. Specyfik ten został przecież stworzony do tego, by taki lakier rozpuszczać.

Wystarczy więc namoczyć w nim wacik kosmetyczny i energicznie pocierać zabrudzone miejsce, aż do uzyskania pożądanych efektów. Jak usunąć lakier z ubrania? Otóż panie mogą wykorzystać również aceton. Niemniej jednak warto pamiętać, że można stosować go jedynie przy grubych i solidnych tkaninach.

Warto więc przed jego wykorzystaniem zrobić test w mniej widocznym miejscu jak np. wewnętrzne okolice szwów, czy ani aceton, ani zmywać do paznokci nie przyczyni się do odbarwienia materiału. Jeśli brzydka i niezbyt estetyczna plama lakieru pojawiła się na naszych ulubionych jeansach, to dość ciekawym sposobem jest wykorzystanie pilnika do paznokci, przy pomocy którego, w delikatny sposób można plamę z materiału po prostu usunąć.

Jednak jak usunąć lakier do paznokci z ubrania letniego i niezwykle zwiewnego? Otóż z taką plamą, na delikatnych tkaninach w świetny sposób upora się lakier do włosów! Wystarczy bowiem, że spryskamy nim zabrudzone miejsce, a następnie poczekamy do jego całkowitego wyschnięcia. Wówczas przy pomocy np. szczoteczki do zębów w delikatny sposób możemy swobodnie zeskrobać wszelkie zabrudzenia.

W jaki jeszcze sposób można usunąć plamy z lakieru na ulubionych częściach garderoby? Okazuje się, że gdy plama z lakieru nie zdążyła jeszcze zaschnąć, to świetną metoda będzie zastosowanie roztworu sody! Wystarczy rozpuścić sodę spożywczą i zmieszać ja w proporcji 1:1 z wodą. Roztwór trzeba dokładnie wymieszać, a powstałą papkę trzeba nałożyć na wacik kosmetyczny i przyłożyć do plamy. Po chwili lakier zmięknie i samodzielnie odejdzie od tkaniny.

Skutecznym sposobem okazuje się również zapranie plamy przy pomocy płynu do mycia naczyń– metoda ta sprawdza się głównie w przypadku jeansów.

Jak usunąć lakier hybrydowy z ubrania?

Jeśli panie zdecydowały się na stylizację paznokci hybrydowych, to również może zdarzyć się tak, że niestety, ale kropla tego lakieru wyląduje na ulubionej bluzce. Tak więc jak usunąć lakier hybrydowy z ubrania?

Otóż jeśli plama w dalszym ciągu jest świeża, to idealnym rozwiązaniem okazuje się po prostu przetarcie jej acetonem lub płynem do usuwania lakieru hybrydowego. Jeśli pozwolimy takiej plamie z lakieru hybrydowego zaschnąć, wówczas jej usunięcie może być nieco trudniejsze.

Warto zauważyć również, że jasne plamy zejdą z materiału dość szybko, podczas gdy ciemniejsze kolory zwykle pozostawiają lekki ślad. Aceton i remover do hybryd można stosować tylko w przypadku plamy na solidnych tkaninach, które nie ulegają odbarwieniu.

Jak więc zmyć lakier hybrydowy z nieco delikatniejszych materiałów? Cóż, niektóre lakiery schodzą razem z proszkiem do prania. Warto więc posypać plamę po hybrydzie proszkiem do prania i dodać kilka kropel wody. Następnie jeansy lub sukienkę czy także inną część garderoby należy odłożyć na kilkanaście minut, po czym przy pomocy gąbeczki można pocierać zaplamione miejsce. Na sam koniec, trzeba oczywiście wykonać tradycyjne pranie.