Książka na prezent dla mężczyzny. Co kupić ojcu, bratu, mężowi?

Czasami trudno wpaść na oryginalny pomysł na podarunek dla mężczyzny. Jeśli i Ty nie wiesz, co kupić ojcu, bratu lub mężowi, mamy dla Ciebie rozwiązanie. To książka na prezent dla mężczyzny. Taki podarunek spodoba się aktywnym panom żądnym wiedzy, ale i tym, którzy lubią spokojnie spędzać długie wieczory. Musisz tylko wybrać odpowiedni tytuł. Pomożemy Ci – poznaj pięć książek, które trafią do męskiej duszy!

1 “Etos wojownika” – tytuł dla ludzi z zasadami

Wewnętrzne demony i zewnętrzne przeciwności – musi się z nimi mierzyć każdy mężczyzna. W codziennej, życiowej walce pomoże mu “Etos wojownika” Stevena Pressfielda. To książka, która pokaże każdemu, że powrót do wartości i postawy greckich hoplitów może pomóc w technologicznym świecie XXI wieku.

Militarne nawiązania i historyczne konotacje to tematyka, która spodoba się większości panów. Do tego książka niesie praktyczną wartość – Pressfield formułuje w niej życiowe zasady, które pozwoliły mu zostać honorowym obywatelem greckiej Sparty. Więcej o tej książce i podobnych tytułach przeczytasz na https://www.osmpower.pl/ksiazki-dla-mezczyzn-w-kazdym-wieku-12-najlepszych-tytulow.

2 “Wygrana” – książka na prezent dla mężczyzny, który nie lubi przeciętności

W każdej męskiej duszy tli się iskierka rywalizacji. A czasami wręcz bucha ogniem. Wszystkie ambitne osoby zainteresuje więc “Wygrana” Tima S. Grovera. To książka o tym, jak wejść na szczyt bez względu na to, czym się zajmujesz – czy jesteś sportowcem, sprzedawcą czy biznesmenem.

Na wiedzy, którą przekazuje Grover, można polegać. W końcu mowa o człowieku, który trenował Michaela Jordana – koszykarza wszechczasów. W swojej książce pokazuje, jak osiągnąć wygraną niezależnie od innych. Przekonuje, że nie warto bać się tego, co nowe. I stara się natchnąć wiarą w wygraną. Ten człowiek wie, o czym pisze!

3 “Zostań drapieżnikiem” – prezent, dzięki któremu uda się ruszyć z miejsca

Twój mąż przestał znajdować motywację i czuje się wypalony? Brat stanął na rozdrożu i obawia się podjęcia kolejnego kroku? “Zostań drapieżnikiem” może im pomóc. Marcin Osman i Rafał Mazur w swojej książce obalają mity, które powstrzymują ludzi przed działaniem.

Czasami robią to w bardzo szczery i surowy sposób. To jednak konieczne, by wreszcie zmobilizować się do działania. Tytuły, które w ten sposób zmieniają życie, z czystym sumieniem można uznać za książki psychologiczne warte przeczytania. Autorzy przekonują, że wciąż otrzymują wiadomości od czytelników, którzy dzięki ich pracy w końcu nabrali wiatru w żagle.

4 “Prawa ludzkiej natury” – poradnik, który pomoże rozszyfrować innych

Stawiasz na praktyczne podarunki? Wbrew pozorom dobrze dobrana książka na prezent dla mężczyzny może sprawdzić się w tej roli. W “Prawach ludzkiej natury” Robert Greene przekazuje bowiem narzędzia do rozszyfrowania ludzi, których spotykasz na swojej drodze.

To “instrukcja obsługi człowieka”, która łączy wiedzę z psychologii, socjologii, biologii i historii. Dzięki poradom Greene’a można stać się spokojnym obserwatorem, który będzie lepiej rozumieć innych ludzi. Po tej lekturze łatwiej będzie poradzić sobie z trudnymi osobowościami, ale i wyzwolić własny potencjał.

5 “Jak czerpać zyski z pasji” – książka, która odkrywa nowe możliwości

Książkę Andy’ego Harringtona można potraktować jako przewodnik “jak zostać ekspertem”. Autor, biznesmen i międzynarodowy mówca, przekonuje, że wiedza i doświadczenie w ulubionej dziedzinie mogą pozwolić nam na dostatnie życie.

To więc idealny poradnik dla wszystkich mężczyzn z pasją, która wreszcie zacznie procentować. Harrington pokazuje, jak znaleźć ludzi i organizacje, które mogą nas uznać za ekspertów i płacić spore pieniądze za udzielanie porad. To odkrycie nowych możliwości, które mogą odmienić życie obdarowanego – książka stanie się wtedy bezcennym podarunkiem.

Podsumowanie: jaka książka na prezent dla mężczyzny będzie dobrym wyborem?

Książka na prezent dla mężczyzny okaże się strzałem w dziesiątkę, jeśli dobierzesz ją do potrzeb osoby, którą chcesz obdarować. Możesz postawić na książki dla ludzi z zasadami lub tytuł dla tych, którzy uwielbiają rywalizację. Wiedza z kart literatury może też być inspiracją do działania lub zmian, a nawet pomóc w lepszym zrozumieniu ludzkiej natury. Wybierz jeden z pięciu powyższych tytułów i spraw ojcu, bratu czy mężowi niezapomniany prezent.

Źródło pobrania zdjęcia głównego: Instagram OSMPower