Najlepsze aplikacje do ćwiczenia w domu – przegląd

Wiosna zbliża się do nas coraz to większymi krokami. Nim się więc obejrzymy, za oknem zacznie świecić piękne słońce, a przyroda obudzi się do życia. Jest to najlepszy czas, aby zawalczyć o swoją kondycję oraz szczupłą sylwetkę. Większość z nas zastanawia się więc, jak ćwiczyć w domu, by zdążyć schudnąć do lata. Przedstawiamy zatem najlepsze aplikacje do ćwiczenia w domu.

Aplikacje do ćwiczenia w domu – treningi

A6W

Aby zacząć treningi, nie musimy inwestować w żadne urządzenia do ćwiczenia w domu. Wystarczy jedynie ściągnąć na swój telefon aplikacje i pamiętać o regularnej aktywności fizycznej. Osoby, którym zależy na rozbudowaniu mięśni brzucha z pewnością ucieszą się z darmowej aplikacji „A6W”. Są to ćwiczenia zwane aerobiczną szóstką Weidera. W skład treningu wchodzi jedynie sześć krótkich czynności. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się mało wymagające, jednak już po pierwszym dniu zauważymy, że należy się nieco wysilić, by je wykonać. Aplikacja podpowiada nam, przez jaki czas mamy trenować oraz z jaką częstotliwością warto zwiększać ilość powtórzeń. Możemy także ustawić przypomnienia, dzięki którym nigdy nie zapomnimy o kolejnym dniu ćwiczeń. Efekty A6W widoczne są już po kilku tygodniach. Po zakończeniu całego cyklu zauważymy znaczną rozbudowę mięśni brzucha, bądź nawet i zarysowany „sześciopak”.

Źródło: https://apkpure.com/pl/abs-workout-a6w-flat-belly-at-home/com.caynax.a6w

GymRun

Kolejną godną polecenia aplikacją jest „GymRun”. Znajdziemy w niej wiele różnorodnych ćwiczeń, wzmacniających poszczególne partie mięśni. Każde z nich przypisane jest do konkretnej grupy, dlatego wybór odpowiedniej aktywności będzie niezwykle prosty. Po wejściu w trening, jesteśmy w stanie włączyć filmik instruktażowy bądź przeczytać dokładną instrukcję. Możemy opracować swój osobisty plan, korzystać z gotowych zestawów, a także dodać własne ćwiczenia. Dzięki temu aplikacja ta sprawdzi się zarówno w przypadku osób zaczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczną, jak i tych nieco bardziej zaawansowanych.

Caynax HIIT

Aplikacja „Cynax HIIT” dostępna jest zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. W panelu bezpłatnym znajdziemy kilka gotowych zestawów ćwiczeń. Po wybraniu jednego z nich wystarczy kliknąć start i rozpocząć trening. Na ekranie ujrzymy wtedy licznik czasu oraz podpowiedzi, jakie czynności należy wykonać. Dodatkowo wszystkie wskazówki czytane są na głos. Aby jednak ich posłuchać, musimy ściągnąć darmową polską transkrypcję. Możliwe jest także odtwarzanie dźwięku w innych językach. Dzięki temu dodatkowo podszkolimy się ze znajomości np. angielskiego.

Źródło: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.caynax.hiit.pro&hl=pl

7-minutowe ćwiczenia

Osoby, które mają ograniczoną ilość czasu w ciągu dnia, z pewnością ucieszą się z aplikacji „7-minutowe ćwiczenia”. Znajdziemy w niej kilka różnych treningów trwających właśnie ok. 7 minut. Wybór jest naprawdę ogromny. Dostaniemy w niej zarówno ćwiczenia cardio, jak i wzmacniające poszczególne partie mięśniowe. Każdy pakiet składa się z 12 czynności, które należy wykonywać przez 30 sekund. Między każdą z nich odpoczywamy przez 10 sekund. Dzięki temu ćwiczymy krótko, ale intensywnie.

Aplikacje do kontrolowania masy ciała

Fitatu

Podczas odchudzania czy regularnej aktywności fizycznej, bardzo ważne jest również kontrolowanie ilości spożywanych przez nas kalorii. Taką możliwość daje nam aplikacja „Fitatu”. Na ekranie głównym znajdziemy rozpiskę poszczególnych posiłków, czyli śniadania, II śniadania itp. W ustawieniach możemy dowolnie konfigurować ich ilość oraz nazwy. Aby skontrolować, ile kalorii spożyliśmy danego dnia, wystarczy odnaleźć wszystkie produkty oraz podać ich wagę. Aplikacja sama wyliczy, jak dużą ilość kalorii, białka oraz tłuszczy dostarczyliśmy w ten sposób do organizmu. Panel liczy osobno każdy posiłek, a dodatkowo informuje nas o całkowitym dziennym bilansie. Aby korzystać z aplikacji, konieczny jest dostęp do Internetu. Podobne możliwości daje nam również aplikacja „Dieta i trening” oraz „Lose it!”

Porada: w ustawieniach „Fitatu” możemy wyliczyć swój deficyt kaloryczny, bądź ustawić go samodzielnie.

Źrodło: https://www.fitatu.com/pl_PL/

Caynax codzienne pomiary

Każdej osobie dbającej o swoją sylwetkę przyda się również aplikacja „Caynax codzienne pomiary”. Dzięki niej jesteśmy w stanie kontrolować swoje postępy. Wystarczy ustalić, co jaki czas mierzymy swoje obwody oraz stajemy na wadze. Każdą wartość zapisujemy w aplikacji i gotowe. Program automatycznie zaznacza nam różnicę między aktualnym, a ostatnim pomiarem. Dodatkowo możemy śledzić swoje postępy na przejrzystym, generowanym automatycznie wykresie.