Ubrania robocze na zimę i jesień

Pracownicy, którzy codziennie wykonują swoje obowiązki na zewnątrz budynku, muszą bardzo często wykonywać swoje zadania w trudnych warunkach pogodowych. Kiedy pada deszcz, sypie śnieg, a temperatura wskazuje poniżej zera, warto zadbać o specjalną odzież roboczą. Dzięki niej pracownicy są chronieni przed wyziębieniem organizmu, przeziębieniem i innymi wypadkami, jakie mogą się zdarzyć w pracy w sezonie jesienno-zimowym. Ubrania robocze na zimę i jesień trzeba jednak wybierać uważnie i rozważnie.

Praca w sezonie jesienno-zimowym – ubrania robocze na zimę i jesień

Praca w niepogodę jest niezwykle trudna i wymagająca. Jeśli na zewnątrz temperatura spada poniżej zera, pada śnieg lub deszcz ze śniegiem, musisz być odpowiednio chroniony przed zimnym wiatrem, wilgocią i wychłodzeniem organizmu. Potrzebne będą więc profesjonalne jesienne i zimowe ubrania robocze. Najlepiej takie, które powstały z myślą o pracownikach większość czasu spędzających na zewnątrz. Poza zabezpieczeniem przed chłodem muszą bowiem również umożliwiać swobodne ruchy w niskich temperaturach.

Do najważniejszych ubrań tego typu należą wierzchnie okrycia. Ubrania zimowe robocze to przede wszystkim ocieplane, wodoodporne kurtki BHP. Warto mieć pod ręką również polar BHP, który można założyć pod kurtkę. Do tego przydają się ocieplane spodnie i obuwie.

Przed zimnem będą Cię również chronić ciepłe rękawice. Najlepiej, jeśli na opuszkach palców znajdują się specjalne powierzchnie, które ułatwiają obsługę urządzeń z ekranem dotykowym. Nie obejdzie się również bez czapki zimowej z polaru lub wełny. W chłodne dni nawet pod kaskiem roboczym powinny znaleźć się ciepłe nakrycia głowy, takie jak czepki ochronne. Dodatkowym zabezpieczeniem przed zimnem dla stóp będą także robocze skarpety termoaktywne. Ubrania robocze na zimę i jesień to szeroki katalog produktów, spośród których nie można pominąć żadnego elementu. Pełen wybór takich produktów znajdziesz na https://www.sprzetbhp.pl.

Zimowe ubrania robocze – wodoodporne i wiatroszczelne

Ubrania robocze na zimę i jesień, przeznaczone do pracy na zewnątrz, muszą być wodoodporne i wiatroszczelne. Tylko taka odzież odpowiednio zabezpieczy Cię przed zimnem i wilgocią. Nowoczesne kurtki i spodnie uszyte z tkaniny termoaktywnej dadzą Ci upragnione poczucie komfortu. Niezawodny krój, ponadczasowy styl i wyróżniająca się kolorystyka sprawią, że w odzieży roboczej będziesz poruszał się swobodnie i wykonywał swoje codzienne czynności z ogromną precyzją.

Kolejną zaletą kurtek i spodni termoaktywnych jest materiał, który umożliwia skórze oddychanie w czasie pracy. Dzięki takim rozwiązaniom pot błyskawicznie wydostaje się na zewnątrz. Twój organizm nie wychładza się zatem nawet w czasie długiej i intensywnej pracy. Warto także zwrócić uwagę na zimowe kurtki robocze, które podnoszą bezpieczeństwo pracownika. Można je znaleźć na https://www.sprzetbhp.pl/category/odziez-ostrzegawcza-odblaskowa-kurtki To kurtki ostrzegawcze, które mogą z powodzeniem pełnić funkcję odzieży ochronnej. Jesienią i zimą zmrok zapada bardzo szybko, więc dobra widzialność pracownika nabiera dodatkowego znaczenia.

W bogatej ofercie sklepów BHP możesz wybrać ubrania zimowe robocze w różnych kolorach, krojach i rozmiarze. Wśród nich będą kurtki i spodnie nastawione przede wszystkim na ochronę przed zimnem, ale i modele z cieńszym ociepleniem, które nie będą krępować ruchów. Dodatkowo istnieje możliwość złożenia zamówienia na kurtkę z nazwą firmy. Spersonalizowana odzież robocza z nadrukiem pozytywnie wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa oraz na jakość świadczonych przez niego usług. A przy tym stanowi mobilną reklamę przedsiębiorstwa.

Buty robocze zimowe – wodoszczelne i antypoślizgowe

Obuwie robocze to niezbędny element odzieży zaprojektowanej z myślą o pracownikach wykonujących swoje codzienne zadania na świeżym powietrzu. Zmienne warunki pogodowe utrudniają pracę i stwarzają ryzyko wielu wypadków. Warto zatem wybrać najlepszej jakości obuwie, które doskonale ochroni Cię w czasie pracy w deszczu, w śniegu i w minusowej temperaturze. Powinny to być buty robocze zimowe wodoszczelne, z podeszwami, które będą chronić przed poślizgiem.

Idealnym modelem, który sprawdzi się w sezonie jesienno-zimowym, są buty robocze Bata. Wyróżniają się antypoślizgową poliuretanową podeszwą o podwójnej gęstości, w której został zastosowany innowacyjny TunnelSystem. To on odpowiada za efektywne pochłanianie energii. Kolejnymi elementami w butach Bata, które skutecznie minimalizują ryzyko uderzeń i skaleczeń, są stalowy podnosek oraz stalowa wkładka odporna na przebicia.