Odzież robocza na sezon jesienno-zimowy

Pracownicy, którzy codziennie pracują na zewnątrz budynku, muszą bardzo często wykonywać swoje zadania w trudnych warunkach pogodowych. Kiedy pada deszcz, sypie śnieg, a temperatura wskazuje poniżej zera, warto zadbać o specjalną odzież roboczą. Dzięki niej pracownicy są chronieni przed wyziębieniem organizmu, przeziębieniem i innymi wypadkami, jakie mogą się zdarzyć w pracy w sezonie jesienno-zimowym.

Praca w sezonie jesienno-zimowym

Praca w niepogodę jest niezwykle trudna i wymagająca. Jeśli na zewnątrz temperatura spada poniżej zera, pada śnieg lub deszcz ze śniegiem, musisz być odpowiednio chroniony przed zimnym wiatrem, wilgocią i wychłodzeniem organizmu. Warto znaleźć profesjonalną odzież roboczą zaprojektowaną z myślą o pracownikach, którzy większość czasu spędzają na zewnątrz. Znajdziesz wśród niej ocieplane i wodoodporne kurtki BHP, polar BHP, ocieplane spodnie i obuwie. Dodatkowo przed zimnem będą Cię chronić ciepłe rękawice (najlepiej jeśli na opuszkach palców znajdują się przewodzące powierzchnie ułatwiające obsługę urządzeń z ekranem dotykowym) oraz czapki zimowe z polaru lub wełny. W chłodne dni nawet pod kaskiem roboczym powinny znaleźć się ciepłe nakrycia głowy, takie jak czepki ochronne.

Wodoodporna i wiatroszczelna odzież robocza

Odzież robocza przeznaczona do pracy na zewnątrz w sezonie jesienno-zimowym musi być wodoodporna i wiatroszczelna. Tylko taka odpowiednio zabezpieczy Cię przed zimnem i wilgocią. Nowoczesne kurtki i spodnie uszyte z tkaniny termoaktywnej dadzą Ci upragnione poczucie komfortu. Niezawodny krój, ponadczasowy styl i wyróżniająca się kolorystyka sprawią, że w odzieży roboczej będziesz poruszał się swobodnie i wykonywał swoje codzienne czynności z ogromną precyzją. Kolejną zaletą kurtek i spodni termoaktywnych jest oddychalny materiał, dzięki któremu pot błyskawicznie odprowadzany jest na zewnątrz, a Twój organizm nie wychładza się nawet w czasie długiej i intensywnej pracy.

W bogatej ofercie sklepów BHP możesz wybrać kurtki i spodnie w różnych kolorach, krojach i rozmiarze. Dodatkowo, istnieje możliwość złożenia zamówienia na kurtkę z nazwą firmy. Spersonalizowana odzież robocza z nadrukiem pozytywnie wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa oraz na jakość świadczonych przez niego usług.

Antypoślizgowe i odporne na przemakanie buty

Obuwie robocze to niezbędny element odzieży zaprojektowanej z myślą o pracownikach wykonujących swoje codzienne zadania na świeżym powietrzu. Zmienne warunki pogodowe utrudniają pracę i stwarzają ryzyko wielu wypadków. Warto zatem wybrać najlepszej jakości obuwie, które doskonale ochroni Cię w czasie pracy w deszczu, w śniegu i w minusowej temperaturze. Idealnym modelem, który sprawdzi się w sezonie jesienno-zimowym, są buty robocze Bata. Wyróżniają się antypoślizgową poliuretanową podeszwą o podwójnej gęstości, w której został zastosowany innowacyjny TunnelSystem. To on odpowiada za efektywne pochłanianie energii. Kolejnymi elementami w butach Bata, które skutecznie minimalizują ryzyko uderzeń i skaleczeń, są stalowy podnosek oraz stalowa wkładka odporna na przebicia.