Self-care na dzień kobiet: bądź dla siebie dobra

Jeden dzień kobiet w roku nie wystarczy, zasługujemy na decyzyjność, troskę i równe prawa nie tylko od święta, ale na co dzień. 8 marca może być jednak dobrą okazją do prywatnej celebracji, przyjrzeniu się potrzebom i zorganizowaniu całorocznego planu self-care. Sprawdź, jakie pomysły na dzień kobiet przygotowaliśmy i pozwól się zainspirować.

Pomysły na dzień kobiet: czym jest self-care?

Każda z nas ma odmienną relację ze swoim ciałem – wynika to z różnicy w wychowaniu, innych etapach życia na których się znajdujemy czy indywidualnych doświadczeń. Jedno jest jednak pewne, każdemu ciału należy się troska i szacunek. Self-care to nie tylko domowe rytuały SPA, leżenie w wannie z bąbelkami i odpalenie pachnących świeczek. „Osiędbanie” warto potraktować holistycznie. Warto zadbać zarówno o zdrowe ciało, jak i psychikę, nie zapominając o codziennych przyjemnościach.

Co dla ciała? Przede wszystkim warto zadbać o podstawy – dobrą dietę, nawodnienie i regularny sport, który jednak nie obciąża nadmiernie organizmu. Dobrym pomysłem na dzień kobiet może być wizyta w sklepie sportowym i uzupełnienie garderoby o wygodny, niekrępujący ruchów strój. Dobrze dobrane legginsy czy stanik sportowy są w stanie znacznie poprawić komfort ćwiczeń, a tym samym zwiększyć przyjemność, która z nich płynie.

Pomysłem na dzień kobiet z kategorii relaks może być budzący natchnienie film, który opowiada o sile siostrzeństwa i intymnych światach kobiet. Godna uwagi jest na przykład ekranizacja słynnej powieści Louisy May Alcott – Małe kobietki w reżyserii Grety Gerwig. Mimo, że książka została napisana na początku XX wieku, decyzje bohaterek i ich charaktery zachowują zaskakująco dużo inspiracji dla współczesnych kobiet.

Prezenty na dzień kobiet w duchu self-care

Szukasz prezentu na dzień kobiet dla wyjątkowej dziewczyny z Twojego otoczenia? Pozostając w temacie self-care, świetnym pomysłem może okazać się upominek w postaci wspólnie spędzonego czasu. Badania pokazują, że jednym z ważniejszych czynników zachorowań na depresję są niewystarczające kontakty z innymi ludźmi. Odłóżcie więc telefony, wybierzcie się na wspólną kolację i porozmawiajcie od serca.

Jeżeli zależy Ci na podarunku w formie fizycznej, warto postawić na drobiazg, na który zazwyczaj brakuje funduszy. Elegancka biżuteria, karnet na masaż, jedwabna apaszka, skórzana saszetka na drobiazgi czy ręcznie wyplatana, wełniana czapka z pewnością trafią w gust obdarowywanej kobiety.

Szukasz pomysłów na 8 marca? Odwiedź Wrocław Fashion Outlet

Wrocław Fashion Outlet to centrum handlowe, w którym znajdziesz ponad 100 polskich i zagranicznych marek najwyższej jakości. Tylko 15 minut od centrum miasta dzieli Cię od takich butików jak: Apart, Yes, W.Kruk, Venezia czy Wittchen, gdzie z pewnością znajdziesz atrakcyjny prezent na dzień kobiet. Warto wspomnieć, że dołączając do Wrocław Fashion Club, możesz korzystać z dodatkowych obniżek i rabatów od cen outletowych, co sprawia, że zakupy stają się jeszcze przyjemniejsze.